Pojem brífink

Slovo:

brífink, briefing

Výslovnost:
brífing

Význam:

krátké setkání činitele nebo mluvčího s novináři, informativní schůzkaGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova

Komentáře ke slovu brífink, briefing


 
» přidat nový komentář

  neregistrovaný 16.11.2017 11:53
» reagovat
Proč se v ČR přestává mluvit správně česky a používají se cizí výrazy a někdy i prapodivné skomoleniny čsstěji, než je zdrávo jako např. BRIFING a pod.!?Dnes snad již vždy při nějaké důležité události a pod. Což pak slovní výraz např. schůzka a pod.zní málo přesvědčivě a důrazně.
Pohoršuje mě to, nebot se s tím setkávám stále častěji ve verbálních a písemných veřejných projevech a vyjádření, zvláště ve veřejných médiích a písemnostech na internetových stránkách / SERVRECH/ a pod.se najde dost nečeských zkomolenin. Budí to dojem, že někteří pisálci a jim podobní "redaktoři" a profi- přispěvovatelé a řečníci zapoměli na svůj rodný jazyk a spíš upřednostnují cizí jazyk před svým vlastním.? Obávám se, pokud přestaneme chránit svou mateřštinu, časem se tu bude mluvit nějakou jinou zkomolenou řečí - hatmatilkou, z části převzatou a slepovanou z různých výrazů cizích jazyků, nebo snad i přímo i z větší části cizím jazykem, který bude v dané chvíli právě nejvíce ve světě používaný a pod. tak říkajíc IN. Netvrdím, že jsem se i já omylem občas nesprávě vyjádří a pak mě to mrzí,ale profesionálům by se to stávat nemělo. Jaký na to máte názor Vy?
 
> Brifing neregistrovaný 29.11.2017 19:18
» reagovat
  Tohle slovo mi strašně vadí.Používá ho kde jaký blb,aby vypadal zajímavě.A ne jenom tohle sovo !Proč se mrší náš rodný jazyk? Bude muset zřejmě nastat nové Národní obrození,jinak jsme zatraceni.Kolikrát si říkám,že naši buditelé se asi v hrobech obrací. Josef Dobrovský, Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl, Karel Hynek Mácha, Božena Němcová, Václav Thám, Karel Jaromír Erben, Jan Evangelista Purkyně, Jan Svatopluk Presl, František Martin Pelcl, Magdalena Dobromila Rettigová, František Palacký, Karel Ignác Thám a desítky dalších,kteří se zasloužili,že Český jazyk nezanikl.Bohuslav Balbín by plakal.
   Navigace

předchozí slovo: » brief
následující slovo: » briga
slovo se nachází na stránce: B:54
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2018  --  ABZ.cz