Pojem percepceGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

obranná reakce typu B, Smyslové vnímání a vědomí člověka, Úvod do kognitivní psychologie, školská poradenská psychologie, metoda pozorování v psychologii, Číselný čtverec, media (angl.), burnout- stav osobnostního vyhoření, mravní výchova ve společnosti, self image, senzomotorická koordinace, Etický a morální charakter, myšlení a kreativita, sebepoznání a sebeřízení, mentální schopnosti a dovednosti lehce podprůměrné, prosociální a morální charakter, způsoby poznávání psychiky a duševního zdraví, psychoterapeutická péče obětem násilí, dyslexie dyseidetická, blud, corporate image, haló efekt, sociocentrická mluva, sociální kognice, endocepce, olfaktorní typ, reálné ego, syntézie, preferential looking test, bazální stimulace, coenestezie, Trail Making Test (TMT), odezírání, Rey-Osterriethova komplexní figura, Bentonův vizuálně retenční test (BVRT), Rey-Osterrieth Complex Figure (CFT), mravnost a její výchova a sebvýchova

Komentáře ke slovu percepce


 
» přidat nový komentář

  neregistrovaný 14.11.2015 01:39
» reagovat
já si tedy myslím, že je to oboje, jelikož jedno bez druhého stejně nejde. Nervový systém musí tedy mít nejprve tu schopnost, ale jakékoli uvědomění si podnětu je už proces.
 
Percepce - proces neregistrovaný 13.03.2012 21:19
» reagovat
Percepce rozhodně není schopnost, ale proces. Preceive = přijímat, vnímat. Takže je to samotný proces přijímání (informací, podnětů, vjemů).
 
> Percepce - schopnost neregistrovaný 31.05.2012 15:44
» reagovat
  Akorát je zajímavé, že ve státnicových otázkách mám bod: perceptivní schopnosti - tak to asi schopnost bude... Nebo že by byla většina učitelů na VŠ "hloupých"?
   
Percepce neregistrovaný 09.11.2006 19:19
» reagovat
Percepce je schopnost nervového systému uvědomovat si podněty
 
Interpersonální percepce neregistrovaný - MS 07.06.2005 15:34
» reagovat
Interpersonální percepci lze považovat za specifický případ sociální percepce. Jde o reflexi a interpretaci různých projevů a charakteristik druhého člověka, s cílem vytvořit logicky a vnitřně konzistentní obraz celku jeho osobnosti. (Bedrnová, 1994)
 Navigace

předchozí slovo: » percentily
následující slovo: » percepce (vnímání)
slovo se nachází na stránce: P:48
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2024  --  ABZ.cz