Pojem schizoidní porucha osobnosti

Slovo:

schizoidní porucha osobnosti


Upozornění:
vložil uživatel neznámý a ověřil editor

Význam:

emoční chlad, odstup, rezervovanost, uzavřenost, nesdílnost,necitlivost, oploštělá emotivita i afektivita,necitlivost pro sociální hodnoty, normy a konvence a jejich ignorování,zdrcující kritika jiných lidí, někdy vnější lhostejnost k chvále a kritice vlastní osoby, extrapunitivita, sklon k dennímu snění, fantazírování a introspekci, samotářstvíNěkterá související slova

SPD zkratka ve zdravotnictví

Komentáře ke slovu schizoidní porucha osobnosti


 
» přidat nový komentář

Schizoidní porucha osobnosti neregistrovaný 26.09.2020 15:00
» reagovat
Doporučuji si přečíst knihu Citové pouto od autorů Levine/Heller. Jak rozpoznat muže, který má vyhýbavou citovou vazbu a není pro dlouhodobý blízký a intimní vztah stvořen (i když za určitých okolností může, když chce, prací na sobě zvládnout strach z blízkosti a naučit se ve vztahu cítit bezpečně). Charakteristika vyhýbavců a jejich projevy, myšlenky, postoje jsou velmi blízké charakteristice schizoidů.Kniha také naznačuje, co dělat, když už ve vztahu s vyhýbavcem jsme, a necítíme se v něm dobře. Knika ověřena mnou v praxi.
 
porucha osobnosti neregistrovaný 29.03.2016 19:12
» reagovat
Jsem taky schizoidní psychopat. Schizoidní poruchu osobnosti mi diagnostikovala psycholožka. Nejsem schopen styku se ženou. Poruchou osobnosti se trápím. Chtěl bych být normální, ale nevím, co mám dělat, nejde to vyléčit.
 
schizoidka neregistrovaný 13.02.2016 16:59
» reagovat
je tu nejaka schizoidka,ktera bere taky chlapy jen jako veci a staci ji jen sex? nebo se to tyka jen chlapu?bojim se, ze se to u me nezmeni... chtela jsem rodinu a deti ale kazdy vztah jsem nakonec ukoncila, protoze je to pro me hrozne tezky s nekym byt... byt sama je taky tezky, ale zjistila jsem, ze nejlepsi je pro me konbinace jen sexu a obcas treba psani nebo volani, ale zit s nekym si uz nedokazu predstavit... prekonal jsete to nekdo a mate spokojeny vztah a rodinu? nejhorsi je, ze do me porad nekdo tlaci, at uz se usadim a mam deti... je mi 33. diky za jakykoliv komentar
 
>   neregistrovaný 28.02.2016 21:50
» reagovat
  Vážená mladá dámo, nenechte se okolím dotlačit k něčemu, co sama necítíte. Moc se o tom nemluví, ale je dost vysoké procento žen, které děti mít nemají nebo mít neměly. Není to ostuda. Každý je ustrojen jinak. Dost na tom, že trpíte sama. Když přijmete konvenční rodinný model, okruh trpících se rozšíří. Žijte si přiměřeně svým potřebám. Ve svém příspěvku jste je již naznačila.
   
>   neregistrovaný 06.03.2016 11:02
» reagovat
  Ahoj, žiju se schizoidem skoro 3 roky, dovolím si nedoporučit, aby jsi založila rodinu a jsem ráda, že si to vše uvědomuješ. Život s takovou poruchou je náročný pro Vás samotné, natož pro případné protějšky !!
Za mě - ne. A nebylo to myšleno nijak špatně, jen názor. Já sama jsem velký samaritán, ale síly docházejí... Marcela
   
> schizoid neregistrovaný 10.11.2017 11:57
» reagovat
  asi pozdě, ale zcela rozumím a rád se potkám. wwwg@post.cz
   
  neregistrovaný 18.09.2015 15:03
» reagovat
Můj přitel schizoid.Ledovec-studený,bezcitny,zajem má stále sám o sebe.O sexu snad ani nebudu psat.Takovy jájínek!Naštěsti s ním nežiju,to bych asi nezvladla.Obdivuji všechny ženy,které maji schizoida za manžela.
 
  neregistrovaný 09.12.2014 14:48
» reagovat
spadame do skupinym ve ktere jsou celkem zajimava jmena. franz kafka, albert einstein, isaac newton, fryderik chopin, ludwig wittgenstein, rene descartes, jack kerouac atd. udajne lide se schizoidnimi rysy.
 
> Einstein,Newton neregistrovaný 01.06.2015 00:14
» reagovat
  přijde na formulaci a přesný smysl slov ,,spadáme do SKUPIN" . Einstein,Newton, někdy i Kafka bývají většinou uváděni jako příklady lidí s ,pravděpodobně, některou z poruch autistického spektra a AUTISTICKÝMI rysy. Samozřejmě, schizoidní porucha v dětství má společnou kategorii s Aspergerovým syndromem, takže jistá podobnost ,i s ostatními schizoidními,tu je. A kdo by nechtěl, mít tu možnost říci "Jsem sice pošahanej, ale stejně jako byl i Einstein !". Na některých stránkách o duševních nemocech slavných osobností bývá uveden Newton jako příklad několika poruch zároveň,ale schizoidní v nich nefigurovala.
   
>>   neregistrovaný 04.09.2015 22:40
» reagovat
   mainstreamove se uvadi to co pisete. ovsem napr psycholog tomas novak tvrdi ze ani einstein a ani newton zadny asperger nemeli. jejich zvlastnost byla dana jejich vysokym intelektem. nicmene v nekterych publikacich se opravdu autori zminuji o tom ze vyse uvedene osoby byly schizoidi. psychiatr anthony storr vybral jako priklady schizoidnich osobnosti alberta einsteina a isaaca newtona. Sula Wolff Ludwiga Wittgensteina. Kerouac propusten z armady protoze se v testech ukazalo ze je schizoidni. o tom ze kafka mohl byt schizoid je i zminka na wikipedii(nasel jsem i jine zdroje).
    
>>>   neregistrovaný 12.11.2017 12:31
» reagovat
    Tomáš Novák je asi učený pán, ale knihy které píše jsou spíš populární než odborné,a také si dobře vybavuji jeden jeho článek o Aspergerově syndromu, kde prezentoval spíš své názory než fakta. ... Musel bych vidět přesně původní vámi uvedené zdroje: například Sulla Wolf se především zabývala schizoidní poruchou v dětství, tak jestli i tomto případě nebyla myšlena tato diagnóza. U Kerouaca asi , jak píšete, mu byly zjištěny schizoidní rysy, nebo kdo ví jak by to nazvali dnes, a proto se dnes setkáváme s informacemi,že trpěl schizorfenií, i že měl schiz. poruchu osobnosti. ... Tím, že citujete uvádění příkladů Newtona, Einsteina jako příkladů schizoidních osobností nevyvracíte názor, že pravděpodobně měli Aspergerův syndrom nebo autismus. AS představuje významnou predispozici pro vývoj schizoidních rysú - bývají u této poruchy přítomny velmi často a někdy i jsou i mnohem výraznější než u poruchy osobnosti.
     
otázka neregistrovaný 20.11.2014 13:33
» reagovat
vrací se schizoidi do ukončených vztahů? Když ano - z jakého důvodu?
Díky.
 
>   neregistrovaný 09.12.2014 14:35
» reagovat
  kdo je jednou zklamal, ten uz je ori ne nadobro vyrizeny.
   
>>   neregistrovaný 15.01.2015 21:11
» reagovat
   To je hodně přehnaný. Jednodušší je říct, že pokud byl ve vztahu, tak to schizoid není :)
    
>>>   neregistrovaný 24.02.2015 00:31
» reagovat
    to ne....
     
>>   neregistrovaný 02.11.2016 20:27
» reagovat
   Co ori ne
    
hobby neregistrovaný 19.08.2012 23:50
» reagovat
cemu se venujete?kutite nebo vas zajima fyzika,elektro,matika?
 
> odpověď neregistrovaný 26.08.2012 00:58
» reagovat
  Jako myslíš lidi se schizoidní poruchou?
   
>> odpověď neregistrovaný 27.08.2012 02:20
» reagovat
   ano
    
::::: neregistrovaný 14.05.2012 20:08
» reagovat
schizoidní osobnost=INTP?? http://cs.wikipedia.org/wiki/INTP
http://www.bilelamy.cz/no_web/patrick/osobnosti/ osobnostni_typy/INTP.php
 
> skoro neregistrovaný 14.05.2012 22:04
» reagovat
  no když to vezmu podle sebe, tak to sedí z větší části, ale úplně všechno ne
   
Nejdřív jsem myslel... pak jsem nevěděl už vůbec nic. neregistrovaný 14.03.2012 20:35
» reagovat
Nejdřív jsem si myslel, že jsem melancholik jenže to prostě nesedí... čím jsem starší, tím víc myslím na sebevraždu. Schizoidní osobnosti pokud mají potřebu být úspěšný, zabijou se. Nemá vůbec cenu něco rozebírat, já vlastně ani nevím co se dá dělat. Všechno je tak špatné, neustálé zapírání sama sebe. Neschopnost ničeho, já mám v tobě takové rozbroje, že už ani nežiji. Vztek je to jedné co citím, ale hned se to vypaří okamžitě jakmile vybuchnu jsem uvědoměn hned v té sekunde co do neceho prastím. Se mi do hlavy vyleje tolik dopaminu, že se začnu stydět.
 
> To asi nemáš schizoidní poruchu. neregistrovaný 31.03.2012 22:43
» reagovat
  to je trochu divný to mi nesedí. Schizoidní lidi (což jsem já) nemají potřebu být úspěšní, nebo přesněji řečeno ne tím způsobem jako ostatní - tzn. získat prestiž ve společnosti. Nějáká prestiž a vůbec lidská společnost je pro mě něco tak přízemního a nedůležitého, že zatím se může honit jen tupé nemyslící stádo. A my se přece nechceme k tomuhle nemyslícímu stádu řadit.
   
>> To asi nemáš schizoidní poruchu-reakce neregistrovaný 14.05.2012 16:23
» reagovat
   ja schizoid mam potrebu byt uspesny.potrebu ucty a vseobecneho respektu.
    
>>>   neregistrovaný 22.10.2015 11:30
» reagovat
    a nejsi spíš narcis?
     
>> nemas pravdu neregistrovaný 08.10.2013 00:12
» reagovat
   schizoidni porucha naopak vyjadruje uspesnost v praci firme. ale doma da se rici neuspesnost druhy opak tedy to co uz znate.
    
Je to peklo neregistrovaný 28.08.2010 14:14
» reagovat
S jednou ženou jsem chodil/nechodil, je to peklo, peklo. Napíše vám smsku z cizího čísla, kde napíše že vás miluje (aby to nemusela říct osobně), pak se chová chladně, rýpe, má otevřená zadní vrátka, aby mohla utéct první a tím ranit (bere vztah jako souboj), neustále čekáte na to že jí dojde, že nemá důvod se bát víc se otevřít, že vám může po tom všem věřit, ale nikdy k tomu nedojde, ubližuje, to je v pořádku, nic se neděje, když už toho máte dost, trápíte se tím, že se ona trápí, mohl bych pokračovat hodiny. Je to peklo, takový vztah nemůže dopadnout dobře, k tomu vás dostane na dno, proto se řiďte rozumem, a jakmile zjistíte že něco nehraje, utíkejte. Tihle lidé se nezmění. Máte taky svůj život, nezapomínejte na to.
 
> si blbej neregistrovaný 02.03.2012 02:09
» reagovat
  To trochu pleteš. Já mám taky schizoidní poruchu a ženy tudíž beru jen jako nástroje k uspokojení mé sexuální potřeby. (Vztahy mám k věcem ne k lidem). Pokud s nějákou chodím tak rozhodně do ní nebudu rýpat, ale udělám všechno proto aby mi dala. Říkáš ubližuje - ale to je tvoje blbost že si necháš ubližovat. Ty si ubližuješ sám. Kdybysis koupil šlapku tak ti taky bude ubližovat? Ber to jako že máš šlapku třeba. Samozřejmě kdo má schizoidní poruchu se otevřít neumí, tak to od ní nečekej. Ale když jí dobře uspokojíš tak ti bude vděčná a příjde podruhé znovu až bude nadržená. A oto de ne? :-)
   
>   neregistrovaný 06.03.2016 11:08
» reagovat
  ...ano, vztah jako souboj, trefné. Všichni schizoidi to koukám mají stejné !! Je to peklo, JE !!

Marcela
   
jak žít se schizoidem neregistrovaný 29.07.2010 08:00
» reagovat
Mám za sebou rok a půl soužití se schizoidem narozeným ve znamení Berana(!!!). První rok jsem byla z jeho chování zralá na blázinec, pak jsem přišla na to, že on je typický schizoid, začala jsem brát antidepresiva a navštěvovat psychologa a situace se trochu uklidnila. Kdybych věděla tenkrát to, co vím teď - NIKDY bych do toho znovu nešla! Jsem typická Panna, což taky přispívá k tomu, že ho nechci opustit...ale schizoid nikdy nedá najevo, že mu na někom záleží, takže je vždy na partnerovi, jestli ve vztahu zůstane...
 
> kombinace neregistrovaný 24.04.2011 14:19
» reagovat
  Když se k schizoidní poruše přidá ještě astrologie tak to je fakt na psychiatra. :-)
   
>> Když se k schizoidní poruše přidá ještě astrologie tak neregistrovaný 14.05.2012 17:23
» reagovat
   xDDDD jojo
    
> Nevím, co s ním. Ilona 05.10.2014 13:22
» reagovat
  Mám za sebou rok se schizoidem ve znamení Berana také. Je šílený, ale já se ještě nezbláznila, neboť s ním jednám naprosto stejně, jako on se mnou. Přívádí ho to k šílenství že nemá navrch, že se nehroutím apod. Omezila jsem návštěvy u něj, je mě líp. Je mě těchto lidí upřímně líto, rodiče si nevybrali, bohužel. Budu ráda, pokud se obnoví tato diskuze, díky !!!
   
>> A co konkrétně ti na něm vadí? neregistrovaný 24.10.2014 03:53
» reagovat
   Tak napiš co konkrétně ti na něm vadí a proč?
    
> Schiz neregistrovaný 20.07.2015 21:34
» reagovat
  Ještě s ním jste?a

Věra
   
>> Ilona neregistrovaný 09.09.2015 21:29
» reagovat
   Zůstala jsem se schizoidem,jsme spolu druhý rok,vztah to není,supluji mu matku-to vím. Za ten rok se maličko změnil,maličko- už není vůbec cynický-a že býval,až se mi z něj dělalo mdlo! Jinak nadále to denní snění,TV,plané plány atd. Za ten rok je zase víc unavený,neprudí,nepije... No,není to pohoda,ale na druhou stranu-snažím se z toho něco vytěžit,jakože čas jen pro sebe a tak. Nehádáme se už,to nemá smysl,už to vím taky. A jak jste na tom ostatní??
    
>>>   neregistrovaný 21.10.2015 18:52
» reagovat
    Ten můj schizoid musi mit vždy pravdu,ostatni jsou blbci včetně mně.Snaži se mně rozkazovat a vše musí být podle něj.Jenže já ho pošlu vždy do prdele, jelikož s nim nežiju.Neumi pochválit,poděkovat pohladit.Hlavně žádný kontakt.Tak dvakrat tydně mně dá pusu a to je vše.Už ho neřešim!!!!
     
>>>>   neregistrovaný 07.11.2015 11:39
» reagovat
     To je vsechno tak divny,to jeho "zlepseni" a neochvejne city ! Jsem zmatena !! Je to prijemne,slyset obden pozitiva,ale neni to podezrele ? V jeho veku ?? Budu se objednavat k psychologovi,sily dochazi...
      
>>>>>   neregistrovaný 09.11.2015 21:16
» reagovat
      Jsou dvě možnosti.Buď byt tvrdá a nehroutit se nebo to ukončit.Jako žena máte vždy jen dvě možnosti v životě.Buď budete služka nebo singl.Já už mám vybráno SINGL.A schizoida jen navštěvuju.:-):-):-)Žit s nim nikdy nebudu!!!
       
>>>>>>   neregistrovaný 13.11.2015 13:43
» reagovat
       Tak jsem vse probrala se svym lekarem a neco jsem zaznamenala-ohromnou ulevu!!
Spadl mi kamen ze srdce! Schizoida uz stejne jiny nebude,zije si ve svem svete,ja se s nim mam na druhou stranu dobre,takze ho neopustim.
Mohlo by byt hůř...
On je utahanej,moc nemluvi,neprudi a fakt mam volnost...
Jak pokracujete Vy,ostatni?
        
Schizoidní porucha osobnosti neregistrovaný 12.04.2010 14:23
» reagovat
Jsem schizoidní osobnosti .... Schizoid je samotářský, tichý, hluboce nespolečenský, zasněný, bez zájmu o ostatní lidi či city, velmi silný introvert; Tato porucha osobnosti je vrozená a vzniká v raném dětství!
 
> Pár dotazů neregistrovaný 12.03.2012 14:08
» reagovat
  No moment, jestli je ta porucha vrozená, tak jak může VZNIKAT v raném dětství? A jaké jsou důkazy, že je ta porucha vrozená? A jak ji lze eliminovat?
   
>> kdy vznikají poruchy osobnosti? neregistrovaný 31.03.2012 22:49
» reagovat
   to je jednoduché. Kdy přesně poruchy osobnosti vznikají nikdo neví, ale je na 100% jisté, že vzniknou nejpozději do 3.roku života. Ale mnohem pravdjako následek traumat z minulých životů. Stejně jako třeba fóbie, které má plno lidí od narození a přitom třeba s ničím podobným nikdy nepřišli do styku.

A jaké jsou důkazy že je to vrozené? Velice jednoduché a může si to každý na sobě ověřit. Stačí zajít za nějákým léčitelem který umí hypnózu a nechat se zavést do své minulosti, buď do raného dětství, nebo ještě do doby před narozením nebo i do minulých životů, a tam se nejspíš najde příčina.
Tady je to krásně popsané:
www.dragomirecky.cz
    
život s schizoidem - pouze na vlastní nebezpečí neregistrovaný 03.10.2009 23:40
» reagovat
Můžu říct z vlastní zkušenosti, že žít s člověkem, který tuto poruchu má, je šíleně těžké. Dostane vás až na samé dno. Vůbec si to snad neuvědomuje, co svým chováním působí.
 
> život se schizoidem neregistrovaný 22.10.2009 15:32
» reagovat
  prosím ozvi se mi na motylicee@email.cz hrozně se trápím s přítelem, jsem na dně a zjistila jsem, že je to nejspíš schizoid...moc ráda bych si popovídala s někým kdo to zažil...díky :-)
   
>> Reaguji na Tvůj příspěvek neregistrovaný 29.04.2010 10:25
» reagovat
   Vztah s opravdovým schizoidem mám za sebou, skončila jsem na antidepresivech už nikdy to nechci zažít, trápila jsem se, a on někdy taky - i pil. Nemůže za to jaký je, ale oni ubližují. Jsem ráda, že jsem z toho venku.
    
> život s schizoidem neregistrovaný 28.01.2010 08:21
» reagovat
  Naprosto souhlasím a po 20 letech společného živita řeším co dál.
   Navigace

předchozí slovo: » schizoidní
následující slovo: » schizont
slovo se nachází na stránce: přidáno-návštěvníky:2840
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2024  --  ABZ.cz