ABZ.cz: slovník cizích slov - o slovníku

Data ve slovníku

Základní část databáze je vytvořena díky volně šířitelnému dokumentu pro PDA zařízení, viz mdop.wz.cz/palm/. Dalším zdrojem dat se stal slovník českých slovních tvarů projektu Open Office.

Rozšiřování

Slovník je dále rozšiřován provozovatelem a hlavně samotnými uživateli slovníku, kteří přistupují k přidávání nových slov velice zodpovědně, za což jim s uznáním děkuji. Slova přidaná návštěvníky jsou zařazena do standardních výsledků vyhledávání. Uživatelé, kteří vkládají hodnotné definice jsou označení hvězdičkami *. Jednu hvězdičku lze získat ještě poměrně snadno vložením několika definic, ale dále je to složitější, protože hodnocení je založeno na geometrické řadě. Vkládání nesmyslných a slaboduchých definic má na hodnocení záporný efekt.

Použití

Hlavní funkční část slovníku je vyhledávání cizích slov. Vyhledávání není závislé na diakritice ani velikosti písmen, nezáleží proto zda zadáte "Čech" nebo "cech", výsledky budou pro oba dotazy stejné. Hledání ale neskloňuje ani nečasuje, je proto vhodné zadávat slova v jejich základních tvarech a při vyhledávání cizích slov podle významu je vhodné zadávat pouze kořeny relevantních slov.

Další využití nabízí "Dictionary Search" - doplněk (extension) do prohlížeče Mozilla Firefox. Více informací, včetně návodu jak přidat slovník ABZ, naleznete zde: Dictionary Search.

Citace

Citace elektronických dokumentů, tedy také webových stránek upravuje následující norma: ČSN ISO 690-2 (01 0197) Informace a dokumentace - bibliografické citace. Část 2, Elektronické dokumenty nebo jejich části.
Pod citovanou část z ABZ slovníku cizích slov prosím uveďte "www.slovnik-cizich-slov.abz.cz".

Licence

Údaje ve slovníku podléhají licenci Creative Commons - Uveďte autora 3.0 Česko.

Data

Data slovníku ve formátu CSV (slovo|výslovnost|význam): export.

Komentáře k ABZ slovníku cizích slov

Zde prosím vkládejte pouze komentáře týkající se slovníku jako celku, ne dotazy k jednotlivým slovům.
Komentáře k významu slov vkládejte přímo do diskuzí u konkrétních pojmů nebo použijte speciální formulář pro dotazy na slova, která ve slovníku nejsou, děkujeme.

» přidat nový komentář

neregistrovaný 06.10.2022 12:38
» reagovat
Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo neví o nějakém
seznamu řeckých / latinských předpon a přípon obvykle
používaných ve slovnících cizích slov. Na internetu
jsem našel jen mizerné seznamy, a takový seznam není
ani v tištěných slovnících. Dlouho nemůžu nic takového sehnat.
kasx19@seznam.cz
 
export neregistrovaný 28.08.2022 19:07
» reagovat
Dobrý den, je export do CSV odstraněný natrvalo nebo jenom dočasně rozbitý? Děkuji, Jiří.
 
Otázka o překladu slova neregistrovaný 16.06.2022 18:45
» reagovat
Dobrý den, nevím, zda sem tento dotaz zcela patří, rád bych se však zeptal, jestli existuje překlad slova do češtiny. Jedná se o slovo Caroleans (anglicky), Karoliner (německy). Jde o název švédské armády za vlády švédského krále Karla XII. Na internetu jsem párkrát zahlédl překlad jako Karlovci, avšak to, jak jsem se dočetl, je něco docela jiného. Zajímalo by mne tedy, jestli toto slovo opravdu poztrácí český překlad, nebo jestli nějaký je. Děkuji.
 
Petr neregistrovaný 10.02.2021 14:57
» reagovat
Chválím provozovatele za eliminaci či minimalizaci rozsahu příspěvků prof. Kohoutka. Díky!

S čím mám však problém, je vyhledávání, které nefunguje korektně. Při hledání cizího slova majícího význam "sbližování" se mi ve výsledcích nezobrazuje slovo "konvergence", přestože je "sbližování" v popisu tohoto slova explicitně zmíněno.
 
nepouzitelny slovnik neregistrovaný 23.06.2020 20:23
» reagovat
napiste prosim sve stanovisko do dikuze, zda mate v umyslu eliminovat toho dementniho Kohoutka, ktery svou pomatenosti (anebo zamernou zasti) de facto znicil jeste donedavna funkcni slovnik cizich slov.
 
prof. Kohoutek neregistrovaný 19.06.2020 20:48
» reagovat
Slovník cizích slov je bohužel absurdně dlouhými a velmi obtěžujícími výklady prof. Kohoutka téměř znehodnocen a je zcela user-unfriendly.

Příklad:
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/hleda t?cizi_slovo=naprosto&typ_hledani=reverse
 
> neregistrovaný 16.10.2022 23:27
» reagovat
  FURT JE LEPŠÍ KOHOUTEK SE SVÝMI VÝKLADY,
NEŽ "KOSMOPOPOLITNÍ FREDKA"
CO SE MUSÍ V ČESKÉM PROSTŘEDÍ NUTKAVĚ VYJADŘOVAT ANGLICKY.
   
>> neregistrovaný 15.11.2022 12:46
» reagovat
   Tak už víme, kdo to tady zahnojil. Ulevilo se ti? Onanoval jsi přitom? Na tebe je škoda léků i svěrací kazajky.
    
>>> neregistrovaný 18.11.2022 19:35
» reagovat
    Tvoje komentáře jsou tady nejvulgárnější a já patřím do kazajky?
Kohoutka sem se moc zastávat nechtěl,
jen mi vadí všichni tyhle co mají za vším hned nějaký anglický "unfrendly",
A TO V ZEMI, KTERÁ BYLA STALETÍ PONĚMČOVÁNA! Pán má větší váhu, když mluví anglicky?
Ty dlouhý odstavce o potratech nebo očem to je, to není moje práce.
To sem dal asi někdo koho zajímají zákazy potratů (což by odtušil i dement s imbecilem !).
     
>>> neregistrovaný 19.11.2022 20:11
» reagovat
    Přičemž paranoidní dement se bude domnívat,
že to sem dak Kohoutek, aby se pomstil.
A paranoidní imbecil si bude myslet,
že chce někdo asi potratit jeho.
Šašku!
     
Druhá wikipedie neregistrovaný 20.04.2020 08:57
» reagovat
Dříve jsem používal slovník cizích slov velmi rád, protože mi dokázal krátce, rychle a stručně odpovědět na moje dotazy. Díky sáhodlouhým encyklopedickým příspěvkům prof. PhDr. Rudolfa Kohoutka, CSc., se však ze slovníku stal nepřehledný bordel, jehož použití je pro mě zcela strašné. Kdybych chtěl vědět víc o daných heslech, použiju jiný zdroj. Rád bych tímto inicioval omezení počtu znaků a vrátil tak slovníku původní smysl.
 
> Souhlas neregistrovaný 18.05.2020 07:35
» reagovat
  Souhlasím, kvůli těmhle encyklopedickým příspěvkům je hledání slov podle významu úplně nepoužitelné. Udělejte s tím něco!
   
> naprostý souhlas! neregistrovaný 19.06.2020 20:52
» reagovat
  Kohoutkovi prosím co nejdříve omezte práva cokoliv vkládat anebo stanovte maximální možný počet znaků pro editaci významu slova.
Z vašeho slovníku se díky tomuto pomatenému jedinci stává nepoužitelná záležitost.
   
>> kam zmizela profesionální etika? neregistrovaný 18.08.2021 09:34
» reagovat
   Toto se mi zdá jako zcela nevhodný osobní útok na autora, který se na podstatné části tohoto erudovaného slovníku podílí. Není za tím pouze závist zatím "neregistrovaného anonyma"? Vždyť mohl alespoň některé pojmy zpracovat sám!
    
>>> kam se poděl zdravý rozum? neregistrovaný 28.09.2022 16:33
» reagovat
    Neregistrovaný se vysmívá neregistrovanému, že není registrován :) Už toto samotné je známkou velmi nízké inteligence. Pana Kohoutka rozhodně obdivovat nehodlám. Nevím, jestli se stáří podepsalo na jeho mozkových schopnostech ale stále si stojím za tím, že svými nekonečně dlouhými výklady jednotlivých slov byl blízko zničení celého slovníku.
     
>>>> neregistrovaný 13.10.2022 08:37
» reagovat
     Děkuji prof. Kohoutkovou za velmi kvalitní výklady cizích slov. Na netu skutečně neexistuje přesnější vysvětleni významu cizích slov a historických ustálených rčení. Slovník mi pomáhá při numismatickém zkoumání opisů mincí interpretovat jejich význam. Vidím, že mnozí lidé nesnesou, když provozovatel slovníku uvede u tolika odkazů jméno autora. Problémem naší současné instantní doby je snaha o ziskání rychlé a povrchní informace, což by se ve slovníku stávat nemělo.

      
Děkuji neregistrovaný 18.02.2018 14:56
» reagovat
Výborná stránka, moc vám za to děkuji a přeji úspěšné pokračování ve vaší práci. Opravdu výtečná stránka..
 
hhanka 11.10.2015 23:47
» reagovat
je možné si prosím ukládat na svém účtu poslední hledaná slova, na která bych se mohla za nějaký čas podívat a znovu přečíst i s výkladem? ...a po čase vymazat?
 
> Bohužel ne Adam Samec 30.07.2016 20:58
» reagovat
  Historie vyhledávání by přišla vhod stejně jako možnost přidat si hesla do oblíbených. Nejlépe tak, aby v těchto seznamech byly rovnou vidět i významy, aby se to snadno učilo. Jinak ale pěkný slovník. Děkuji.
   
Nový design - první dojem JosefZ**** 21.03.2015 11:52
» reagovat
Výtvarně: no prosím, proti gustu žádný dišputát...

Ale ovládání je složitější:
- hlavní menu mění pozici (před a po přihlášení);
- klik navíc, aby se otevřelo hlavní menu;
- nahoře klik navíc pro výběr rozsahu hledání (cizí slovo začínající na / obsahující / mající význam); to pole tam je dobré, ale proč ten výběr není stále viditelný?

Celkový verdikt (známka): 3 až 4 (jako skoro každá "inovace")
 
> rdg** 08.04.2015 15:43
» reagovat
  Díky Josefe za konstruktivní kritiku.
Mám to stejně, taky nemám rád, když se nějaký web, na který jsem si zvykl, změní; ale už jsme s tím museli něco udělat, nyní je design responsivní, tzn. zobrazuje se správně na mobilních zařízeních.
Podle Vašich připomínek jsme udělali drobné úpravy: přidali jsme menu (pokud je uživatel přihlášený) jaké bylo na původních stránkách a také už nahoře nemění pozici.
Výběr rozsahu hledání se objeví v okamžiku kdy napíšete první znak dotazu. A vzhledem k tomu, že pole hledání je aktivní hned po načtení stránky, klik navíc není nutný.
   
>> připouštím nutnost inovací, JosefZ**** 17.05.2015 20:39
» reagovat
   ačkoli ne vždy znamenají pokrok.

V tomto případě ale první dojem smazán, na vysvědčení se nyní skví 'výborně', 'výtečně', prostě za jedna!
    
> Dobré neregistrovaný 21.05.2021 16:21
» reagovat
  Ahoj, podle mě je u takové stránky důležité, aby byla funkční a jednoduchá. To tu rozhodně funguje. Normálně inteligentní člověk se zde zorientuje velmi rychle bez problémů. Já si třeba teď vytvářím vlastní e-shop, tam jde zase podle mě o jednoduchý, ale příjemný a estetický design. Spoustu důležitých věcí jsem se dozvěděla tady: https://entuzio.cz/e-shop-platformy/.
   
Úprava a vložení slov yvosch*** 10.02.2015 19:40
» reagovat
Dobrý den,
existuje nějaký maximální počet znaků pro hesla slovníku? Některé úpravy hesel slovníku se totiž po konfirmaci editorem nezobrazují kompletní.
 
> Editace vložených slov edit 10.03.2015 20:10
» reagovat
  Dobrý den, problém je opraven. U delších definic skutečně docházelo v některých případech k jejich "oseknutí".
   
> Toto má být slovník, JosefZ**** 21.03.2015 12:11
» reagovat
  nikoli všeobecná nebo dokonce oborová encyklopedie (což někteří přispěvatelé nepochopili a asi nikdy nepochopí).

Heslem budiž slovo či ustálené spojení; heslo samo má přinášet lingvistické charakteristiky (původ, výslovnost, flexe, význam, synonyma, antonyma), nikoli odborné poučení.

Dovolte uvést odstrašující příklad: dotaz "cizí slovo obsahující" syndrom přináší (zatím, k dnešku) 16 (slovy šestnáct) stránek podivných psychiatrických diagnóz...

Je jaro, čas postřižin, já bych krátil, krátil, krátil... Je to ale na majiteli a provozovateli.
   
mazání + zprávy Lejny** 13.10.2013 18:25
» reagovat
Zdárek, rád bych se zeptal zda by byla
-nějaká možnost smazat nějaký příspěvek co jsem třeba v minulosti přidal, ale teď jsem si uvědomil chybu v "překladu".
- možnost spolu s vkládaným obsahem napsat "soukromou zprávu" pro Editora.
Díky za odpovědi, rád bych i nadále rozšiřoval obzory nejen sobě, ale i ostatním.
THX, Lejny
 
> re: neregistrovaný 15.10.2013 22:12
» reagovat
  zkuste ,,kontaktní formulář"
   
Velké písmeno neregistrovaný 11.10.2013 08:12
» reagovat
Dobrý den, prosím nějakou hodnou dušičku o radu. Jaké písmena se píší ve slovech akreditovaná kalibrační laboratoř? Designérka pořád píše: "akreditovaná Kalibrační laboratoř". Tak teda vůbec nevím proč? Děkuji za odpověď..
 
> V zásadě: JosefZ**** 15.10.2013 12:00
» reagovat
  V zásadě - jde-li o oficiální název instituce, pak velké písmeno, jinak malé.
V seznamu akreditovaných subjektů na stránkách Český institut pro akreditaci se však firma "Kalibrační laboratoř" nevyskytuje, doporučuji psát "akreditovaná kalibrační laboratoř".
Na druhé straně, je-li sousloví "kalibrační laboratoř" názvem organizační složky nějaké firmy, pak lze jako správné hodnotit jak podobu s malým písmenem, tak podobu s písmenem velkým, tedy jak "Fiktivní-firma, kalibrační laboratoř", tak i "Fiktivní-firma, Kalibrační laboratoř" (to vše za předpokladu, že ta firma se jmenuje "Fiktivní-firma").
Tož tak. Vše podle Pravidel českého pravopisu, viz prirucka.ujc.cas.cz
   
poděkování YOS 15.07.2013 12:15
» reagovat
chci Vám poděkovat za tuto stránku, kterou mám ve favoritech a často ji používám. Hledala jsem 'polytrichus' (Thymus praecox subsp. polytrichus), ale nikde jsem neuspěla, až u Vás. Polytrichie, kterou jsem našla pouze u Vás souhlasí s tím co jsem si potřebovala doplnit. Tento tymiám má skutečně neobyčejně ochlupené okraje listů. Zdravím z Holandska a přeji hodně dalších úspěchů. Dana
 
ještě jeden námět (vlastně dva náměty) a dotaz JosefZ**** 05.06.2013 14:10
» reagovat
moc se přimlouvám za to, aby vložení hesla, opravy hesla, příspěvku do diskuse apod. předcházel náhled konečného vzhledu (s možností uložit nebo dále editovat);
rovněž by nebylo od věci, aby změna či oprava nového (editorem dosud neověřeného) hesla promítla se okamžitě do hesla, pokud ji provádí původní autor;
a konečně: proč, jsem-li přihlášen, před uložením komentáře chce se po mně ověření, zatímco nové heslo uloží se okamžitě? Přitom komentář je bezpochyby entita nižší relevance než heslo...
 
> díky rdg** 16.07.2013 16:24
» reagovat
  Díky za přínosné náměty, kontrolu při vkládání slova jsme již dodělali, zbytek bude následovat. Co se týče toho ověření (captcha) u komentářů, tak to tam je, protože komentář může vložit i neregistrovaný uživatel. Nicméně máte pravdu, že pro registrovaného uživatele je již toto ověření nadbytečné, to také opravíme. Ještě jednou díky.
   
>> není zač, JosefZ**** 28.07.2013 22:12
» reagovat
   já prý mívám divné nápady :)
    
>>> :) rdg** 30.09.2013 16:39
» reagovat
    tyhle rozhodně nebyly divné, díky, všechny jsou implementovány
     
dokladey řidiče neregistrovaný 04.04.2013 09:23
» reagovat
Hledal jsem v několika slovnících slovo stazka.
 
> Zdroj: www.ptejteseknihovny.cz neregistrovaný 15.04.2013 20:55
» reagovat
  slovo staska (někdy psáno i stazka) znamená, dle J. Suka, povolení k jízdě, příkaz ke služební jízdě.

Podle odpovědi Jazykové poradny Ústavu pro jazyk český AV ČR(http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page= poradna) tomuto významu odpovídají i výskyty slova staska/stazka v Českém národním korpusu, případně na internetu. O vzniku tohoto slova se však nelze dovědět nic bližšího.
   
>> my starší si pamatujeme, že JosefZ**** 27.05.2013 22:08
» reagovat
   výraz stazka vznikl ze zkratky StZ pro statistický záznam (plný název Statistický záznam provozu vozidla)
    
Disentní neregistrovaný 13.12.2012 15:48
» reagovat
Dobrý den, rád bych se zeptat, co znamená pojem disentní stanovisko. Děkuji
 
> separátní vótum JosefZ**** 04.01.2013 16:25
» reagovat
  (lat. votum separatum)
   
> re: disentní stanovisko neregistrovaný 10.10.2013 12:50
» reagovat
  Disentní stanovisko je stanovisko odlišné od toho, které bylo většinou rozhodovatelů (posuzovatelů, soudců)přijato. Dis. stanoviska se dokumentují např. u Ústavního soudu jako manifestace odlišného názoru a jeho zdůvodnění pro případné posuzování další obdobné věci.(brujan)
   
moje náměty k formě (obsah vyhovuje) JosefZ**** 27.06.2012 16:35
» reagovat
Dobrý den,
na stránce 'Výsledky hledání výrazu' mnohdy ruší takové to úvodní "Upozornění: definici formuloval uživatel xxx**** a ověřil editor"; nejednou zastíní samotné (mnohdy zdařile formulované) heslo ve sloupci 'odpovídající význam'.
Něco z toho je tučně, hvězdičky červeně, ... Tučnější a červenější, než třeba: táhne to oči i pozornost k záležitostem podružným.
Po kliku na detail nalezneme totéž na stránce 'Pojem ...', leč ve formě vzhledem k heslu nenápadnější, přijatelnější.
Možná by místo toho stačil nějaký méně nápadný (grafický či textový) symbol ve sloupci 'detail': může vyjadřovat skutečnost, že jde o samoobslužně či uživatelsky definované heslo, může vyjadřovat počet hvězdiček autora, po najetí myši může vyjet obláček se jménem autora (ale nemusí, jen ať si každý klikne do detailu).
No, a když už vnucuji náměty, tak bych ve sloupci 'detail' uvítal i další symbol, který by ukázal, zda heslo je diskutováno, případně i počet diskusních příspěvků.
Jé, to jsem se zase rozkecal...
Děkuji za pozornost...
 
> ok - upraveno rdg** 04.09.2012 13:42
» reagovat
  Díky za tipy.
   
uživatelská historie hledání jan novak 31.05.2012 11:42
» reagovat
dobrý den, bylo by dobré, zřídit novou funkci pro ukládání hledaných slov do uživatelské databáze. abych nemusel stále vyhledávat stejná slova, ale mohl si je přidat do nějakého svého adresáře, a odtud si je potom vyhledával, či připomínal, abych se je NAUČIL :-) děkuji
 
vyznam dvou blizkych slov neregistrovaný 25.05.2012 05:52
» reagovat
jaky je rozdíl mezi slovy legální a legitimní?
 
> Dva příklady: filosofie a společnost JosefZ**** 30.05.2012 14:17
» reagovat
  Immanuel Kant rozlišuje legitimitu (například logického soudu, nároku, vlády či panovníka) a pouze formální legalitu. Legitimita podle Kanta znamená oprávněnost a ospravedlnění, kdežto legalita pouze soulad s předpisem nebo zákonem.
--
Legální jednání je jednání, které je v souladu se zněním zákona.
Legitimní jednání je jednání, které je v souladu se smyslem zákona.
   
>> Legitimita MUDr. Tycz 29.11.2014 23:32
» reagovat
   = je to tu pěkně zodpovězené.
V posledních letech se ale ta oprávněnost vztahuje více na počet souhlasných stanovisek k danému úkonu či rozhodnutí.
Např. Rozhodnutí ministra je o to legitimnější, o co větší počet členů vlády je schválilo. Totéž se teď více používá i v místní - tedy komunální politice. Chce-li učinit např. rada obce důležité rozhodnutí, bude k tomu legitimnější, budeli názor zastupitelstva pokudmožno jednomyslně kladný. Budou-li zastupitelé nejednotni, bude legitimita možného rozhodování rady obce poněkud nestabilní. Proto se dá říct, že jen těsnou většinou schválené návrhy mohou vyznít jako nízká legitimita pro rozhodování vedení obce.
Podobně je to s volbami. Více souhlasných hlasů = větší legitimita pro zvoleného. Atp. Váš češtinář
    
likvidita a likvidnost neregistrovaný 24.05.2012 11:06
» reagovat
slova likvidnost a likvidita nejsou stejná, mají jiný význam...já vám ho přesně nevysvětlím, ale bylo by asi dobré to opravit
 
> ty rozdíly jsou bagatelní JosefZ**** 30.05.2012 14:35
» reagovat
  Řekl bych, že slova likvidnost a likvidita jsou synonymy. Pokud bych však chtěl či musel hledat významové nuance, pak bych vyšel z významů adjektiva "likvidní":
- snadno zpeněžitelný, např. majetek -> likvidnost
- prokázaný a splatný, např. pohledávka -> likvidnost
- platebně schopný, např. podnik, banka -> likvidita
   
Statistika uživatele podrobně JosefZ**** 22.03.2012 15:02
» reagovat
Dobrý den,
jako dvouhvězdičkový připěvatel bych uvítal, kdybych si ze stránky statistiky vložených slov či úprav (http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/uzivate l) mohl jednotlivé kategorie zobrazit podrobně.
Rovněž by mi přišel vhod výpis vlastních komentářů či aspoň seznam slov, jež jsem komentoval.
U slov či úprav editorem smazaných či odmítnutých bych naopak uvítal avizo na e-mail. Rád bych totiž věděl, v čem jsem chyboval...
Děkuji.
 
> Je to tam! JosefZ**** 19.04.2012 13:21
» reagovat
  Pozorný admine, díky...
   
> +15673430615 TO BUY MIFEPRISTONE PILS IN BERLIN GERMANY neregistrovaný 29.11.2022 20:10
» reagovat
  If you live in a city were there's no
means to safe abortion pills then
WhatsApp:+1(567)3430615
WhatsApp:+(237)656245144
Email:Elizerbethhealthcare@gmail.com
you will like to obtain a medical
abortion pills from us..at
https://www.westscandinavianpharmacy.com
THE ABORTION PILLS INCLUDE MIFEGEST
(200MG MIFEPRISTONE & 200MCGMISOPROSTOL)
AND MTPKITS, UNWANTED KITS,MIFEGYNE.
CYTOTEC(200MCG MISOPROSTOL,CYPROSTOL,
MIBETEC AND PROSTOKOS).
NOTE: Women are
requested and advised to consume
the Abortion Pills listed above before
completion of their 10 weeks pregnancy period.
The above 10 weeks will require the
intervention of medical experts.
we will conveld your parcel with our
personal health assistance because here,
privacy is our first prioty and it will be
deliver to your your location.
   
> +15673430615 TO BUY MIFEPRISTONE PILS IN BERLIN GERMANY neregistrovaný 29.11.2022 20:10
» reagovat
  If you live in a city were there's no
means to safe abortion pills then
WhatsApp:+1(567)3430615
WhatsApp:+(237)656245144
Email:Elizerbethhealthcare@gmail.com
you will like to obtain a medical
abortion pills from us..at
https://www.westscandinavianpharmacy.com
THE ABORTION PILLS INCLUDE MIFEGEST
(200MG MIFEPRISTONE & 200MCGMISOPROSTOL)
AND MTPKITS, UNWANTED KITS,MIFEGYNE.
CYTOTEC(200MCG MISOPROSTOL,CYPROSTOL,
MIBETEC AND PROSTOKOS).
NOTE: Women are
requested and advised to consume
the Abortion Pills listed above before
completion of their 10 weeks pregnancy period.
The above 10 weeks will require the
intervention of medical experts.
we will conveld your parcel with our
personal health assistance because here,
privacy is our first prioty and it will be
deliver to your your location.
   
slovník v mobilu neregistrovaný 11.01.2012 09:21
» reagovat
dobrý den, máte prosím verzi tohoto slovníku pro mobilní telefony? pokud ne, uvažujete o něm? za tuto službu bych byl ochoten zaplatit do 500Kč. děkuji honza
 
> Dobrý večer, slovnik@abz 23.01.2012 20:48
» reagovat
  verze pro mobilní telefony není. V současnosti o této ani neuvažujeme.
   
>> mobilní verze jan novak 31.05.2012 11:45
» reagovat
   doba jde kupředu takže byste měli začít o této možnosti pouvažovat.
    
>> aplikace pro Android neregistrovaný 19.02.2013 10:57
» reagovat
   Já bych dokoce věděl o vývojářích, kteří by se do toho možná pustili
    
Pochvala neregistrovaný 07.09.2011 15:25
» reagovat
Slovník užívám pravidelně a chválím jej. Díky těm, co se o něj zasloužili a stále na něm pracují.

Jana
 
.. neregistrovaný 08.07.2011 16:32
» reagovat
Tento projekt je úžasný, při studiu na vysoké škole ho používám téměř neustále, jelikož akademičtí tvůrci skript se vyžívají v jejich používání:-) Měl bych jen malinkou připomínku - nebylo by přece složité vytvořit ikonku, která by se uživateli zobrazovala v případě, že by jím hledané cizí slovo nebylo v databází a jejíž funkce by spočívala v tom, že by na ni uživatel jen kliknul a ono slovo by se automaticky zařadilo do databáze slov, která by tu měla být zařazena a majitel této stránky by mohl následně jejich význam zjistit a doplnit je do zdejší databáze. Ikonka či odkaz by mohl nést například text "požádat o doplnění významu tohoto slova". Přeji hodně úspěchu ve vašem dalším fungování :-)
 
slovo "Habet" neregistrovaný 01.07.2011 16:45
» reagovat
Asi se nikdy nedozvím správný význam tohoto slova.
Zazněla v písni od Daniela Landy a stále mi vrtá hlavou...
 
> Habet neregistrovaný 22.07.2011 20:36
» reagovat
  Zrovna dneska jsem hledala význam tohoto slova.
Ve strověkém Řecku (nebo Římu? :D to je jedno) se konaly gladiátorské zápasy. A když jedem gladiátor zabil toho druhého,dav zařval Habet ("má ho") ... i v písně je zmíněno že to znamená palec dolů :)
   
>> Habet neregistrovaný 21.08.2011 11:54
» reagovat
   vzhledem k tomu, že "habet" je slovo latinské (3. osoba singuláru prézentu indikativu slovesa "mít"), bude to spíš starověký Řím :-)
    
> Habet a landa neregistrovaný 05.01.2012 16:13
» reagovat
  To je píseň Karla Kryla. Landa to jenom přespíval.
   
>> přeSpíval neregistrovaný 01.03.2012 13:04
» reagovat
   lépe: přeZpíval
    
Výborný počin hans_ 13.04.2011 08:53
» reagovat
Tento slovník je výborná věc, doufám, že nepřestane existovat. Hledám tu velmi často, děkuji.
 
Vyjádření vděčnosti neregistrovaný 21.01.2010 12:35
» reagovat
Vážení zakladatelé,
chci Vám sdělit, že Vás slovník používám skoro denně ke své zálibě. Váš slovník mě velice pomáhá pochopit některé texty a souvislosti. Moc děkuji. Chtěla jsem se zde zaregistrovat, ale nepovedlo se mi to. Dana
 
ondra neregistrovaný 10.01.2009 23:27
» reagovat
tento slovník je super
 
Hledam neregistrovaný 04.10.2008 13:48
» reagovat
Prosim vas nevite nekdo, jak dostat tady ten slovnik do mobilu? Pokud by jste mi mohli nejak pomoct ozvete se mi na e-mailovou adresu: Mondie20@seznam.cz ja vsem kteri mi k tomu neco napisi predem strasne moc dekuji. Hledam ten slovnik priblizne pul roku a porad je to bez vysledku. Dekuji moc vsem. Monika
 
Oprava komentáře Šlajfka 12.01.2008 00:39
» reagovat
Ahoj lidi, nevíte, jak můžu opravit svůj komentář ke slovu?
Nějak se to blbě nahrálo je z toho nesmysl :o(
 
> Napiš sem neregistrovaný 03.02.2008 09:12
» reagovat
  Ty to neopravíš, to musí admin, ale zkus napsat sem do diskuse - jednou jsem taky měl jakousi připomínku a náprava byla zjednána poměrně záhy
   
poděkování neregistrovaný 16.11.2007 22:58
» reagovat
Chtěla bych moc poděkovat za tyto stránky - mnohokrát mi pomohly :) Děkuji!
 
dotaz neregistrovaný 22.09.2007 21:13
» reagovat
nebylo by možné přidat počitadlo, kolik lidí už abz slovník navštívilo, i monitoring, kolik lidí si právě tyto stránky prohlíží?
 
POCHVALA neregistrovaný 08.08.2007 22:03
» reagovat
Ahoj, chtěl bych tvůrcům ABZ slovníku moc poděkovat za velice přínosný projekt, kterému (podle mého názoru) jen stěží může někdo konkurovat. Jen tak dále :)
 
Bohužel neregistrovaný 03.07.2007 17:38
» reagovat
Velice, ale opravdu velice strohý slovník. Většinu věcí, které tu hledám, nezná:-( Což je škoda, online slovník cizích slov je prima nápad, tento je však v praxi nepoužitelný.
 
> Kritizovat je jednoduché! varan**** 08.07.2007 15:59
» reagovat
  Jestli to dobře chápu, slovník vzniká na pochodu, a sice (i) za přispění široké uživatelské obce - to není práce pro jednoho člověka. Takže nenajdeš-li zde a najdeš jinde, nebuď líný a přidej cihličku; spousta výrazů (snad i některé z těch,které hledáš) se zde nepochybně octla podobně.
   
stížnost neregistrovaný 24.06.2007 17:49
» reagovat
Nejsem nijak náročná, ale pokaždé když něco hledám, tak to tady nenajdu. K čemu je to tedy slovník cizích slov, když jich tady většina stejně není?
 
ironie neregistrovaný 05.06.2007 17:46
» reagovat
tak já si teda budu myslet,že tenhle slovník je ironický název,protože se slovníkem to nemá nic společného.Nemáte zde ani základní slova,které snad v žádných jiných slovnících nechybí. Jen pro příklad a pro případ,že tuhle diskuzi čtou tvůrci těchto stránek.Atropofobie,mutismus,insufience,hypersubm isivita a mohla bych pokračovat...
 
> Prosím o poučení neregistrovaný 06.06.2007 12:17
» reagovat
  A můžeš nás, hloupé, tedy poučit? Mutismus a hypersensibilita bych tedy věděla, ale atropofobie a insufience jsou mi pojmy neznámé. Leda že jsi myslela antropofobii (chorobný strach z lidí) nebo insuficienci, (nedostatečnost)? Pak je ovšem třeba slovníku zadat správný tvar (pokud jsi ho ovšem dobře přečetla...).
   
> tak spatne to zase neni :) neregistrovaný 12.06.2007 10:20
» reagovat
  mutismus ve slovniku je, insufience se pise insuficience a to ve slovniku taky je, predpona hyper- se da takhle snad pripojit ke vsemu a atropofobie je nesmysl, takze spis nez se slovnikem bude neco v neporadku s autorem prispevku :)
   
retrográdní slovník neregistrovaný 16.02.2007 23:47
» reagovat
mohli byste tu dat i retrográdní slovník online, ocenil bych to... dik
 
Perfektní slovník neregistrovaný 12.02.2007 12:53
» reagovat
Moc Vám děkuji, za provozování tohoto slovníku. Jsem student, a jak tu již "kolega student" přede mnou zmiňoval, Váš slovník používám velmi často. Hlavně je to nejrychlejší cesta k neznámému slovu. Hledání v zaknihovaných verzích je zdlouhavé... DÍKY!
 
Dekuji :-) neregistrovaný 31.01.2007 12:18
» reagovat
Tenhle slovnik je vyborny. Pri studiu ho vyuzivam dost casto. Samozrejme nenajdu vzdy vse, to musim sahnout po klasickem slovniku v knizni podobe. Ale vetsinou jsem moc spokojena a velice mi to urychluje praci. :)
 
... neregistrovaný 24.01.2007 17:15
» reagovat
Já tedy studuji praktickou filosofii a potřebných slovíček tu najdu vždy dost...
 
:-)) neregistrovaný 24.01.2007 17:04
» reagovat
No jasně, neříkám, že je tady zrovna každé slovo, které člověk potřebuje najít, jenže najdi jinou stránku, která je aspoň takováhle, budu moc ráda, na internetu je velké...
 
Užitečný slovník Venka 09.01.2007 15:27
» reagovat
Upřímně řečeno, tento slovník cizích slov je super! Žádného jiného jsem ještě tolik nevyužila jako tento, především při studiu.
 
rod a skloňování neregistrovaný 07.12.2006 20:46
» reagovat
Jo a taky by nebylo od věci přidat časem rod a skloňování u podstatných jmen.
 
Doplňování hesel neregistrovaný 05.12.2006 22:41
» reagovat
Bylo by velmi užitečné přidat žebříček nenalezených hesel - tedy hesel, které někdo hledal a slovník je dosud neobsahuje a nabídnout je tak hned na hlavní straně k doplnění. Určitě to má větší logiku, než nabízet doplnění takového hesla uživateli, který jej právě hledal.
 
> Doplňování hesel neregistrovaný 28.12.2006 18:52
» reagovat
  Priklanim se take k tomuto prispevku...konstruktivni napad
   
>> > ancule 01.04.2011 21:10
» reagovat
   Souhlas
    
> odpoved neregistrovaný 03.01.2007 13:18
» reagovat
  ale i to je cesta, ten,kto daný výraz potreboval, určite ho našiel v inom zdroji, takže, prečo by túto informáciu neodovzdal?, týmto spôsobom by sa slovník dolĺňal rýchlejšie
   
>> Ale ano... neregistrovaný 08.01.2007 12:15
» reagovat
   Nicméně podívejte se na žebříček "Nejhledanější slova", už celé měsíce se nemění. Dal bych ho do nějaké podsekce, ať je k dispozici a na jeho místo by mohla přijít "Nejčastěji nenalezená slova" nebo něco podobného.
    
hodnocení neregistrovaný 30.11.2006 14:18
» reagovat
Dobrý den, u mnoha slov nejsou žádné komentáře od uživatelů, proč také? Možná by bylo zajímavé/užitečné zavést hodnocení hesel pomocí palců nahoru (+) a dolů (-), nebo obdobným systémem. Děkuji.
 
nápad neregistrovaný 06.11.2006 14:18
» reagovat
slovní cizích slov je bezva věc,ale k cizím slovům by se mohly uvádět příklady užití ve věrách
 
> nápad 09.11.2006 00:35
» reagovat
  souhlasím
   
argumentace kruhem neregistrovaný 01.11.2006 10:31
» reagovat
slovník se mi líbil, dokud jsem nešel hledat význam slova sonora: sonora je totiž sonanta nebo likvida. Potíž je v tom, že likvida znamená sonanta též sonora, oproti tomu sonanta je sonora a likvida. Takže teď už je mi to jasné
 
> sonanty, sonory, likvidy neregistrovaný 01.11.2006 14:22
» reagovat
  sonanty jsou zvl. hlásky, které mají též platnost souhlásek: polovokály y a w + sonory (r, l, m, n), likvida je tzv. souhláska tekutá (l, r, ř).
   
> to je trefne neregistrovaný 12.11.2006 09:46
» reagovat
  :)
   
Díky neregistrovaný 24.10.2006 14:55
» reagovat
jsem spokojen.
 
cizi slova 1marian 23.09.2006 09:40
» reagovat
1. mnohi ludia tu ziadaju o vyklad ceskeho slova - ale toto by mal byt slovnik cudzich slov, vyznamy ceskych slov spadaju do kategorie Slovnik Ceskeho Jazyka - mozno by bolo fajn do buducna porozmyslat nad zriadenim podobneho portalu...
 
Původ slov tvlasak 21.09.2006 14:33
» reagovat
Nešlo by ke každému slovu doplnit, z kterého jazyka toto slovo čeština přejala?
 
pripominka neregistrovaný 05.09.2006 10:44
» reagovat
Kvalitu slovniku by jeste vice pozvedl odkaz na slovo s opacnym vyznamem..jinak dekuju za supr stranku
 
> Qatar(+97466919987Cytotec Abortion pills in Doha Qatar neregistrovaný 05.12.2022 10:21
» reagovat
  Cytotec Abortion Tablets Available in Doha Qatar for sale. Contact Doctor Jasmine.
Whatsapp: +97466919987
Email: abortionpillsqatar@gmail.com

100%safe*+97466919987**effective Abortion Pills for sale In QATAR,Doha Al khor, Al Rayyan, Al Wakrah, DUKHAN, Mesaieed. BUY Mifepristone and Misoprostol (Cytotec), Mtp Kit In UAE. Abortion pills available in UAE(United Arab Emirates),Saudi Arabia, Kuwait, Oman, Bahrain and Qatar.
whatsApp us +97466919987
Are you stranded with unwanted pregnancy in the United Arab Emirates (UAE),Saudi Arabia, Kuwait, Oman, Bahrain and Qatar? , you can now contact us now on whatsApp +971589493104 to buy safe abortion medicine/ abortion pills to terminate an unwanted pregnancy in Dubai-UAE, Abu Dhabi, Saudi Arabia, Oman, Bahrain Kuwait city-Kuwait and Doha-Qatar.
We sell original abortion medicine which includes: Cytotec 200mcg (Misoprostol), Mifepristone, Mifegest-kit, Misoclear, Emergency contraceptive pills, Morning after sex pills, ipills, pills to prevent pregnancy 72 hours after sex. All our pills are manufactured by reputable medical manufacturing companies like PFIZER.
Medical abortion is easy and effective for everyone to perform on their own privacy. There are very few complications that may arise from medical abortion if one follows the right guidelines as instructed by the obstetrician.
IMPORTANT MESSAGE TO NOTE
Medical providers cannot tell the difference between abortion with misoprostol and miscarriage. Misoprostol cannot be found in blood samples. Hospital personnel may lie to you about this, and may report abortions, including miscarriages, to legal authorities. Self-managed abortion is still a crime in many countries, so be careful what you say!
WhatsApp +97466919987 to buy safe abortion pills in UAE, to buy safe abortion pills in Kuwait cash on delivery in Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quwain, RAK, Fujairah and Abu Dhabi-Cash on delivery in Kuwait, Al Ahmadi, Kuwait city-cytotec 200mcg-mifepristone-misoclear-mifegest kit-misoprostol-morning after pills-I pills-emergency contraceptive pills-abortion Kuwait city-abortion al Ahmadi, abortion clinic near me in Kuwait
Where
HOW ABORTION PILLS/ ABORTION MEDICINE FUNCTIONS IN THE BODY

For a safe abortion to happen, one needs to use two different medicines: mifepristone and misoprostol.
One pill/ tablet of mifepristone is administered first to block the body’s progesterone (hormone responsible for the growth of the fetus) hence stopping the growth of the pregnancy.
Four pills of the second medicine misoprostol is then administered after 24 hours from the first dose of mifepristone. Misoprostol causes cramping and bleeding to empty the uterus. It’s similar to heavy crampy periods. Your doctor or nurse will give you both medicines at the health center. When and where you’ll take them depends on state laws and your health center’s policies. Your doctor or nurse will give you detailed directions about where, when, and how to take the medicines. You may also get some antibiotics to prevent infection. A medical practitioner cannot tell the difference between a miscarriage and an abortion, so if need arises for you to visit a hospital always insist on miscarriage to avoid any troubles from the authorities.
IN UAE DUBAI?

I PILLS IN DUBAI
I PILLS IN ABU DHABI
I PILLS IN SHARJAH
I PILLS IN AJMAN
I PILLS IN FUJAIRAH
I PILLS IN RAS AL KHAIMAH
I PILLS IN RAK CITY
A GUIDE TO SELF MANAGED ABORTION (SMA) IN UAE, DUBAI, ABUDHABI, KUWAIT & QATAR
BEFORE SMA
Pregnant people with an intrauterine contraceptive device (IUD) should have it taken out or take it out themselves before using misoprostol.
MATERIALS AND SUPPORT
1. Abortion pills/ abortion medicine
2. Non-steroidal anti-inflammatory (NSAID) pain medications like ibuprofen, neogyl, ampiclox
3. Sanitary pads
4. Water
5. Some pregnant people report that it is helpful to have somebody accompany them during a self-managed abortion, especially for abortions after 12 weeks

PERFORMING A MEDICAL ABORTION USING MISOPROSTOL (CYTOTEC 200 mcg)

Globally millions have ended their unwanted pregnancies using cytotec 200mcg (misoprostol) safely.
Often sold in pharmacies, cytotec is inexpensive, easy to store and handle, and is a safe method for people seeking to end their pregnancy. The medication softens and dilates the cervix, causes uterine contractions, and pushes pregnancy tissue out. Misoprostol’s multidimensional use in medicine makes it more accessible when compared to other abortion pills, like mifepristone. Misoprostol is 85% successful in inducing abortion in the first trimester, when used as recommended.
The attached evidence-based guide was developed by IWHC and informed by the latest guidance from the World Health Organization (WHO) and the International Federation of Gynecologists and Obstetricians (FIGO). It explains how pregnant people can end a pregnancy with cytotec 200mcg (misoprostol), because everyone has the right to safe abortion care.

For a pregnancy between 0 to 12 weeks using cytotec 200mcg
For an abortion to be successful while using cytotec 200mcg, one needs to acquire 5 pills of cytotec (the dosage may differ depending on one’s body weight, mostly people with a weight above 70 kg may require more than 5 pills).
There 2 different ways on how to use cytotec 200mcg for a successful abortion:
Place the 4 tablets of misoprostol (cytotec 200mcg) under the tongue and allow it to dissolve for 30 minutes. Swallow what is remaining in the mouth with very little water to rinse through the mouth and swallow. For a person of average weight (below 70kg) after this step one should wait until the bleeding starts with cramping. In some individual the bleeding and cramping might take a little bit longer to happen after taking cytotec 200mcg, say like 48 hours. But under normal circumstances the bleeding and cramping should be able to start in 1 to 3 hours after taking cytotec 200mcg.
Or
Get 3 pills out of the 5 cytotec 200mcg pills; break the 3 pills into two making it 6 pieces of cytotec 200mcg. After breaking the 3 pills, make sure you urinate, then after insert the 6 pieces of cytotec 200mcg into the vagina. Immediately after inserting the 6 pieces into the vagina, get the remaining 2 pills and place them under your tongue, allowing them to dissolve till you swallow everything. After the procedure, make sure you don’t urinate or drink water for the next 2 hours to enable the process to take place.
MEDICAL ABORTION USING MIFEPRISTONE (MIFE-KIT)

Using mifepristone kit is best on pregnancies that are above 12 weeks.
Mifepristone, also known as RU-486 is a medication typically used in combination with misoprostol to bring about an abortion during pregnancy. It is also effective during the second trimester of pregnancy. Effectiveness should be verified in 2 weeks after use.
Mifepristone is an antiprogestogen; it works by blocking the effect of progesterone, making the cervix easier to open and promoting contraction of the uterus when exposed to misoprostol.
Mifepristone (mife-kit) is used in combination with misoprostol (cytotec) in order to perform a medicated abortion.
You will take 2 sets of pills for your abortion to be effective. The pill you will take on day 1 is mifepristone. Mifepristone is taken through the mouth by swallowing like any normal pills.
After swallowing the one mifepristone pill, wait for 24 hours before you use the other set of pills misoprostol, usually four pills. Put the 4 misoprostol pills under your tongue and wait till they dissolve before you swallow.
For one to know that an abortion has been successful, one must bleed through the vagina. The bleeding varies in individuals, some individuals bleed for a much longer duration than others but it’s all normal.
Always consult a professional before you decide on carrying out a medicated abortion.

Because +97466919987 You Can now Get Abortion pills for sale in Sharjah,Abu Dhabi and Dubai Exclusively.
Buy Abortion pills for sale in Bahrain ? @#+97466919987 [[Saudi Arabia ##Manama, Where can I buy abortion pills in Manama, Juffair, [[? How much does abortion pills cost in Saudi Arabia, ABORTION PILLS IN RIYADH”?—?Top abortion clinic in Randburg {{{+971589493104}}}Abortion Pills For Sale In Oman, Riffa, Hamad Town Cytotec Pills /Cytotec (misoprostol) pills__OMANKUWAITQATAR_ “SAUDI ARABIA CLINIC” ##((_ +971589493104 &&*)))## Abortion pills for sale In SAUDI ARABIA_SAUDI ARABIA_” *SAUDI ARABIA” MASDAR CITY”*SAUDI ARABIA* @^(((( SAUDI ARABIA)[[]]3#SAUDI ARABIA@@%%(( **ABORTION PILLS FOR SALE IN SAUDI ARABIA*+!)(Abortion Pills For Sale In *SAUDI ARABIA”///+97466919987 )/” ABU DHABI”-Women’s Clinic?—?SAUDI ARABIA**RIYADH” JEDDAH* “+97466919987 **CHEAP ABORTION PILLS FOR SALE IN BAHRAIN***SAUDI
@+97466919987 TESTED & APPROVED ABORTION PILLS FOR SALE IN KUWAIT CITY, DR AMAD WOMEN’S ABORTION CLINIC & ABORTION PILLS FOR SALE +97466919987 (WHATSAPP)abortion pills in Ajman
#$$? ..)) . +97466919987 Abortion pills for sale in Kuwait City,Al Ahmadi,?awalli,Saba? as Salim.
Abortion pills price in UAE,Ajman, Fujairah, Sharjah, Abu Dhabi, Ras Al Kamiah, Abu Dhabi, Oman, Muscat, Bahrain, Manama, Dubai, Saudi Arabia, kuwait, Qatar, Doha, Salalah and Bahrain----- Sharjah, Fujairah, Ajman, Al Ain, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah.
We have qualified Doctors to handle complicated surgical abortion like; ectopic pregnancy with fallopian tube can burst.
,+97466919987 Abortion Pills For Sale In Kuwait, Buy Cytotec Pills In Kuwait, Cytotec Available In Kuwait, Mtp Kit In Kuwait,
] abortion pills for sale in hawaii, uk, qatar, dubai,oman, iran, saudi arabia Hawaii city,Mifepristone (RU-486) and Misoprostol (Cytotec)Safe abortion clinics in Hawally,( +97466919987] Dr AMAD Abortion Clinic In Kuwait As Salimiyah[Abortion Pills For Sale In Kuwait As Salimiyah Cytotec Pills Available In Kuwait As Salimiyah...
(QATAR PHARMACY)] [@] [+97466919987] [@] [[ Quick Abortion Pills For sale in In QATAR, DOHA
@+97466919987 TESTED & APPROVED ABORTION PILLS FOR SALE IN KUWAIT CITY.
GOOGLE APPROVED ABORTION PILLS WhatsApp: +97466919987 ABORTION PILLS FOR SALE IN QATAR, DOHA, AL KHOR
,Safe Abortion Pills in Kuwait || (+97466919987 Abortion pills for sale in Kuwait, Al Ahmadi, Hawalli, Al Farwaniyah Legal__ +97466919987__ Abortion Pills In Damana, Al Gharbia, Abortion pills for sale in dammam, Abortion pills for sale muharraq Abortion pills for sale Riffa OMAN, QATAR, KUWAIT, SAUDI ARABIA, BAHRAIN, DUBAI, ABU DHABI, UAE Womens Care Clinic – For Safe Termination SHAFIQ_ _In Dubai??]”_+97466919987 _??]”Abortion Pills For sale In Dubai.WHATSSAP ME NOW ? ? Cytotec (Misoprostol) Pills With Prescription: +97466919987 Affordable Abortion >>> +974 66919987 @

We specialize in medical Abortions whereby we use Clinically approved pills to terminate the pregnancy Same day, Pain free without any complications and our services carried out by qualified doctors who make sure everything works out properly and confidentially kept private to suit your need and budget. Our Abortion Prices are reasonable that even Students can afford. Best Prices on the market Approved Pills Discounts for returning Customers!
10,000 Satisfied Clients. Free deliveries for distant Customers

A 40% DISCOUNT ABORTION CLINIC IN UAE

#Buy Abortion pills in Kuwait, Dubai, Saudi Arabia, Oman,Bahrain, Qatar,Abu Dhabi,Sharjah, Ajman, Jeddah, Buy MTP KIT, Buy Mifepristone & Misoprostol in Kuwait, can we get abortion pills in dubai,where i can buy abortion pills in dubai, abortion pills in Abu dhabi for sale, abortion pills name and price in kuwait, how to buy abortion pills in online Saudi arabia.

Buy Cytotec Online, Buy cytotec, where to buy abortion pills in Kuwait, Buy abortion pills online, Buy cytotec 200mg, Al-Khubar, abortion pills for sale in Bahrain, buy pregnancy kit, Buy mifepristone in Saudi Arabia, where can i buy abortion pills in Kuwait, abortion pills name and price in Dubai, where to buy abortion pills in bahrain, abortion pills in kuwait price, abortion pills in pakistan, abortion pills available in dubai, abortion pills in bahrain, abortion pills in saudi arabia
???? ??????? ?? ???, abortion pills philippines, abortion pill name and price in india, can you buy abortion pills, ???? ???????

buy Mifepristone and misoprostol online uae,abortion pills cytotec available in dubai,buy abortion pills in dubai,cytotec pills in dubai,cytotec price in dubai,cytotec pills in dubai,cytotec price in dubai,abortion pills in dubai,mifegest kit in uae,pregnancy termination pills in qatar,abortion in dubai,pregnancy abortion pills in uae,is mifepristone and misoprostol available in uae ,cytotec medicine in uae,how to get abortion pills in uae,abortion pills available in dubai,
where to buy cytotec in dubai,abortion pills in qatar pharmacy,dubai online shopping tablets,abortion clinics in muscat,where to buy abortion pills in bahrain,abortion pills in ajman,mifegest kit price online order,vimax pills in abu dhabi,where can i buy mifepristone and misoprostol in dubai,can you take birth control pills to dubai,cytotec seller in dubai,mifty kit price,mifegest 200mg buy online,cytotec pharmacy,where can i buy misoprostol in riyadh,tadalafil 20mg price in uae,pregnancy kit price in dubai,mifegest price online order,pregnancy test strip price in dubai,viagra 100mg price in uaecytotec pills in dubia,abortion pills cytotec available in dubai uae,where can i buy mifepristone and misoprostol in dubaiabortion pills in dubai,abortion pills in uae.Abortion pills price in Dubai
As we all know, Dubai United Arab Emirates is an international city. Every year millions of people from different countries come to for some business and the majority for leisure and millions of people from all over the world. Many people have been living here for years due to the desire to work. Most of them are from India, Pakistan, China, Nairobi, Russia, Korea, Germany, Philippines, USA, UK, Singapore, Bangladesh, Sri Lanka, Indonesia, Malaysia. Thailand, West Indies, Egypt, Syria, Beirut, etc., which are people of different colors, races and religion

All of them have different ways of mortgaging. Some people have a husband-wife relationship and most of them are unmarried men and women.

Because Dubai has far fewer restrictions than the rest of the world. And people live their lives freely here.

In Dubai, most of the men live a free and quiet life with friendship and friendship. It is a natural process to have close physical relations in such an environment. And most of them are unmarried. Millions of women are pregnant here. And because of this natural process, they suffer a lot of difficulties.

Because Dubai United Arab Emirates is a Muslim country and abortion is very difficult religiously here. Married couples face many legal complications here and also face various difficulties in hospitals. So think for yourself that marriage How difficult it is for married couples to have an abortion here, for unmarried couples it is not possible to have an abortion in Dubai.

As we all know that the whole world is in trouble because of Corona (COVID-19), in which all lifestyles have been transformed into muslin and people are confined to their homes. Business activities are also limited under the OPs and daily medical practitioners are also required.

Corona is a higher risk sign for women who are currently pregnant and wanting to have an abortion. But Corona is very worried about the cause and the closure of the hospital. And at the moment they are also having problems in abortion. In order to alleviate their anxiety, we provide them with abortion facility in their home. As we all know that abortion is in aborted countries. There are no restrictions on pregnancy, such as in the United States, the United Kingdom, Canada, Australia, etc., etc. In these countries, abortion can be done in any way you want. There is no restriction on whether you are married or not.

However, in some Islamic countries, abortion is a very difficult and lengthy procedure due to religious restrictions.

Because in these countries, abortion is a very difficult process for married couples. So unmarried. It is very difficult for both Muslims and non-Muslims, but not even for unmarried people.

We all know that abortion is possible in two ways all over the world at the moment

The first method is to terminate the pregnancy by operating from the hospital, which is a simple D&C procedure that is provided in European countries for both married and unmarried people. Due to the fact that hospitals are also closed, it is not possible yet. In this method, you need the help of a whole staff, i.e. doctors, nurses, etc., which are not available to you in the current situation.

The second method is to terminate the pregnancy with medicine which is possible at home without the need for help from anyone else.

And all this is possible at home.

But these two methods are not easily possible in Arab countries, whether you are married or unmarried. For example, we give the example of Dubai, a state in the United Arab Emirates, one of the Arab countries.

abortion pills

abortion pills Dubai

abortion pills in Dubai

abortion pills available in Dubai

abortion pills Sharjah

abortion pills in Sharjah

abortion pills available in Sharjah

abortion pill Abu Dhabi

abortion pills in Abu Dhabi

abortion pills available in Abu Dhabi

abortion pills Ajman

abortion pills in Ajman

abortion pills available in Ajman

abortion pills in Fujairah

abortion pills Fujairah

abortion pills available in Fujairah

abortion pills Ras al Khaimah

abortion pills in Ras al Khaimah

abortion pills available in Ras al khaimah
Quick Abortion Clinic Dubai? +971589493104

Safe abortion pills for sale Dubai?

buy online mifegest kit price Dubai?

mifepristone and misoprostol Tablets Dubai?

Abortion Pills / Cytotec Tablets Available Dubai?

unwanted pregnancy termination procedure Dubai?

Misoprostol Cytotec 200mcg Dubai?

Abortion pills cytotec available Dubai?

buy abortion Mtp kit online Dubai?

pfizer mifepristone abortion pills for sale Dubai?

abortion pills Clinic Dubai?

buy cytotec 200mcg online in Dubai?

cytotec 200mcg online abortion pills available in Dubai?

cytotec 200mcg price in Dubai?

cytotec 200mcg for sale in Dubai? +97466919987

cytotec abortion uae unmarried in Dubai?

cytotec online where can i get in Dubai?

how much cytotec abortion pills in Dubai?

how where to get abortion pills in Dubai?

pregnancy abortion tablets in Dubai?

abortion pills Rak city

abortion pills in Rak city

Abortion pills available in Rak city

buy abortion pills in Dubai

buy abortion pills Dubai

buy abortion pills in Abu Dhabi

buy abortion pills in Sharjah

buy abortion pills in Ajman

buy abortion pills in Fujairah

buy abortion pills in Ras al khaimah

buy abortion pills in Rak city

abortion pills in Dubai for sale

abortion pills in Abu Dhabi for sale

abortion pills in Sharjah for sale

abortion pills in Ajman for sale

abortion pills in Fujairah for sale

abortion pills in Ras al khaimah for sale

abortion pills in Rak city for sale

abortion pills for sale in Dubai

abortion pills for sale in Abu Dhabi

abortion pills for sale in Ajman

abortion pills for sale in Sharjah

abortion pills for sale in Fujairah

abortion pills for sale in Ras al khaimah

abortion pills for sale in Rak city

where i can buy abortion pills in Dubai

where i can buy abortion pills in Abu Dhabi

where i can buy abortion pills in Sharjah

where i can buy abortion pills in Ajman

where i can buy abortion pills in Fujairah

where i can buy abortion pills in Ras al khaimah

where i can buy abortion pills in Rak city

morning after pills in Dubai

morning after pills in Abu Dhabi

morning after pills in Sharjah

morning after pills in Ajman

morning after pills in Fujairah

morning after pills in Ras al khaimah

morning after pills in Rak city

birth control pills in Dubai

birth control pills in Abu Dhabi

birth control pills in Sharjah

birth control pills in Ajman

birth control pills in Fujairah

birth control pills in Ras al khaimah

birth control pills in Rak city

I pills in Dubai

I pills in Abu Dhabi

I pills in Sharjah

I pills in Ajman

I pills in Fujairah

I pills in Ras al khaimah

I pills in Rak city

medical abortion pills in Dubai ,medical abortion pills available in Dubai ,medical abortion pills in Abu Dhabi .medical abortion pills available in Abu Dhabi .medical abortion pills in Sharjah .medical abortion pills available in Sharjah .medical abortion pills in Ajman .medical abortion pills in Fujairah .medical abortion pills in Ras al khaimah .medical abortion pills in Rak city .get abortion pills in Dubai online .get abortion pills in Abu Dhabi online get abortion pills in Sharjah online get abortion pills in Ajman online .get abortion pills in Fujairah online .get abortion pills in Ras al khaimah online .get abortion pills in Rak city online .safe abortion pills in Dubai. Safe abortion pills in Abu Dhabi. Safe abortion pills in Ajman .safe abortion pills in Sharjah .safe abortion pills in Fujairah .safe abortion pills in Ras al khaimah .safe abortion pills in Rak city. Abortion pills price in Dubai .abortion pills price in Abu Dhabi .abortion pills price in Ajman .abortion pills price in Sharjah .abortion pills price in Fujairah .abortion pills price in Ras al khaimah

BUY ABORTION PILLS DUBAI- CASH ON DELIVERY-COD_

BUY PLAN B PILLS- Buy Emergency Conception Pills-Buy ECP-BUY ABORTION PILLS ABU DHABI- Buy Mifepristone and Misoprostol- Buy Termination Pills in Dubai- BUY ABORTION PILLS IN QATAR CASH ON DELIVERY, BUY ABORTION PILLS IN KUWAIT CASH ON DELIVERY SAFE SURGICAL ABORTION, D AND C ABORTION BUY ABORTION PILLS DUBAI/ CASH ON DELIVERY, COD,BUY PLAN B PILLS ,BUY ABORTION PILLS ABU DHABI/ buy Norethisterone/ buy Gynaecosid generic SAFE SURGICAL ABORTION, D AND C ABORTION buy MONOPOST latanoprost 50 mcg/ml eye drops, solution ,artificial monopost for ladies BUY ABORTION PILLS AJMAN/ BUY ABORTION PILLS OMAN/ BUY ABORTION PILLS SAUDI ARABIA/ BUY ABORTION PILLS BAHRAIN/BUY ABORTION PILLS NEW ZEALAND BUY EMERGENCY CONTRACEPTIVE PILLS BUY LEVONORGESTREL AND LEVONELLE BUY EMERGENCY CONTRACEPTIVE PILLS BUY LEVONORGESTREL AND LEVONELLE IN DUBAI,ABU DHABI#BUY LEVONORGESTREL AND LEVONELLE,EMERGENCY CONTRACEPTIVE PILLS in DUBAI,ABU DHABI.,#Buy#Abortion Pills in,#Dubai#,#Abu Dhabi#Sharjah#Al Ain#Ras Al Khaima# Umm al-Quwain#,#Ajam. BUY ABORTION PILLS IN Qatar,Doha,Al Rayyan,Umm Salal Mu?ammad,Al Wakrah,Al Khor,Ash Shi?aniyah,Dukhan BUY ABORTION PILLS IN,Riyad,Jeddah,Mecca,Medina,Sultanah,Dammam,Ta 9;if,Tabuk,Al Kharj,Buraidah,Khamis Mushait,Al Hufuf Buy Abortion Pills in Kuwait, Al Ahmadi,?awalli,Saba? as Salim,Al Farwaniyah,Al Fa?a?il,Ar Riqqah,Al Manqaf,Al Jahra

DOHA +97466919987 Cash On Delivery: Cytotec 200Mcg Abortion QATAR
LEGAL Mifegest AVAILABLE IN DUBII Mifepristone!!
Safe Legal/ Safe Buy Abortion Pills, Cytotec, Mifepristone,
Misoprostol For Sale In Doha Waqif Qatar Al Wakrah shopping Al Khor
Zoos, parks, shopping, and beaches Mesaieed Deserts and beaches
Dukhan Zekreet Deserts, sculpture, beaches, and camels Lusail
Marinas and architecture Fuwayrit Beaches, turtles, and kitesurfing
Msheireb Downtown Doha Bin Jalmood House museum & global food
Ash-Shahaniyah Camels, zoos, museums, parks, and dromedary Ar-Rayyan
Shopping Sumaysimah Umm Salal Muhammed Al Waab Gardens Cytotec 200 Mcg
Abortion Pills Available In Umm Bab Sharjah Misoprostol tablets
Cytotec abortion SHARJAH MISO fem CYTOTEC 200MG PILLS AVAILABLE IN QATAR Al Wakrah

EARLY MEDICAL ABORTION

Medical abortion, organic abortion is instrument free. The abortion procedure is conducted using abortion tablet and it’s much safer, pain free than surgical abortion.

MEDICAL ABORTION

We provide safe Medical Abortion from the earliest a pregnancy can be performed we offer our services to women who are over 3 weeks up to 24 weeks pregnant within 30 MINUTES

ABORTION PILLS FOR SALE IN UAE:abortion pills in pakistan
SAFE ABORTION PILLS IN UAE, ABORTION PILLS IN UAE, with no side effects,, abortion clinic atlanta, geogia, dallas, abortion clinics near me and prices.abortion pill cost, abortion cost,abortion clinic near mabortion pills available in dubai,abortion pills in dubai,where i can buy abortion pills in sharjah,abortion pills online uae,mifepristone and misoprostol price in uae,abortion pills online in uae,misoprostol price in uae,cytotec price in uae,medicine for abortion in dubai,cytotec in uae,abortion pills cvs,abortion pill online in dubai,cytotec for sale in dubai,misoprostol available in uae,cytotec price in dubai,mifepristone in uae,abortion pill in uae,misoprostol in dubai,abortion tablet in uae,misoprostol online uae,cytotec medicine in uae,abortion tablet in dubai,mifepristone tablets in uae,cytotec pills in dubai,abortion pills in dubai online
abortion pill in dubai,cytotec available in dubai uae,abortion pills in uae for sale,misoprostol tablets in uae,abortion procedure, is abortion safe, plan b emergency pill, i-pill,where i can buy abortion pills in dubai, ectopic pregnancy, ectopic abortion possible? where to buy cytotec in dubai,how to get abortion pills in uae,can you buy abortion pills,abortion clinics near and prices,geogia abortion clinics prices,brooklyn abortion clinic,abortion clinic houston,free abortion clinic,is abortion legal in uae.
viagra tablet, viagra uae, viagra tablet, viagra in Dubai, xanax ????, xanax ????
,fenproporex diet pills, fenproporex price,xanax 1mg,
buy Xanax online,
buy viagra in Dubai.
abortion pills name and price online +971589493104
abortion cost +97466919987
buy abortion pills +97466919987
buy abortion pills in Qater +971589493104
buy abortion pills Dubai +971589493104
buy abortion pills oman +971589493104
abortion pills in Dubia +971589493104
abortion pills avialable in Dubai +971589493104
abortion pills in Abu Dabi +971589493104
get pills in UAE +971589493104
buy Birth Control Contraceptive Pills online +971589493104
selling abortion pills in dubia +971589493104
abortion pills in UAE +971589493104
BUY ABORTION PILLS IN KUWAIT +971589493104
BUY ABORTION PILLS AJMAN +971589493104
BUY ABORTION PILLS SAUDI ARABIA +971589493104
BUY ABORTION PILLS BAHRAIN +971589493104
abortion pills in Sharjah +971589493104
abortion pills available in Sharjah +971589493104
abortion pills available in Abu Dhabi +971589493104
how to get abortion pills in UAE +971589493104
Abortion pills in middle east +971589493104
Buy Mifepristone and misoprostol online UAE +971589493104
morning-after pills in Dubai +971589493104
abortion pills for sale in Fujairah +971589493104
abortion pills for sale in Ajman +971589493104
where I can buy abortion pills in Dubai +971589493104
where I can buy abortion pills in Abu Dhabi +971589493104
abortion pills for sale in Dubai +971589493104
ABORTION PILLS AVAILABLE IN DUBAI +971589493104
??????? ?? ???????
???? ??? ??????? ?? ???????

abortion pills in Bahrain price
how to buy abortion pills in online Saudi Arabia
abortion pills in Abu dhabi price
where to buy abortion pills in bahrain
can we get abortion pills in dubai
where i can buy abortion pills in dubai
abortion pills in dubai for sale
BUY ABORTION PILLS BAHRAIN/
BUY ABORTION PILLS NEW ZEALAND
BUY EMERGENCY CONTRACEPTIVE PILLS
BUY LEVONORGESTREL AND LEVONELLE
BUY EMERGENCY CONTRACEPTIVE PILLS
We send your pills to any destination you choose.
cytotec price in Dubai,
abortion pills in Dubai,
pregnancy termination pills in Qatar
abortion in Dubai,
pregnancy abortion pills in UAE,
cytotec medicine in UAE,
how to get abortion pills in UAE
abortion pills available in Dubai
where to buy Cytotec in Dubai
abortion pills in Qatar pharmacy
Dubai online shopping tablets
abortion clinics in
is mifepristone and misoprostol available in uae ,cytotec medicine in uae,SAUDI ARABIA, RIYADH, JEDDAH, MECCA, MEDINA, DAMMAM, BURYDAH, AL KHOBAR, TABUK, TA'IF, DHAHRAM.how to get abortion pills in uae,abortion pills available in dubai,
------------------------------------------------ -----------------------------------[+97466919987*] ----------------.......--+[+97466919987]---------- ------------------

CONTACT US!!!
WHATSAPP::+[+97466919987**]
Quick Abortion Clinic Qatar Doha?
Safe abortion pills for sale Qatar Doha?
Buy online mifegest kit price Qatar Doha?
Mifepristone and misoprostol Tablets Qatar Doha?
Abortion Pills / Cytotec Tablets Available Qatar Doha?
unwanted pregnancy termination procedure Qatar Doha?
Misoprostol Cytotec 200mcg Qatar Doha?
Abortion pills Cytotec available Qatar Doha?
Buy abortion Mtp kit online Qatar Doha?
Pfizer mifepristone abortion pills for sale Qatar Doha?
Abortion pills Clinic Qatar Doha?
Buy cytotec 200mcg online in Qatar Doha?
cytotec 200mcg online abortion pills available in Qatar Doha?
cytotec 200mcg price in Qatar Doha?
cytotec 200mcg for sale in Qatar Doha?
cytotec abortion uae unmarried in Qatar Doha?
cytotec online where can i get in Qatar Doha?
How much cytotec abortion pills in Qatar Doha?
How where to get abortion pills in Qatar Doha?
Pregnancy abortion tablets in Qatar Doha
We deliver abortion pills in all areas in

Oman , Muscat , Bahrain , Manama , Dubai , Abu Dhabi , Saudi Arabia , Riyadh , Kuwait , Hawalli , Qatar , Doha , Salalah , Muharraq , Dammam , Jeddah ,
Mecca , Medina , Al Farwaniyah ,Al Rayyan , Umm Said ,
Sharjah , Fujairah , Ajman , Al Ain , Umm Al Quwain , Ras Al Khaimah , Hamad , Town , Riffa ,bawshar , Doha ,sohar

WE SALE PRIVATELY AND SERVE DELIVERY TO YOUR DESTINATION.

HOW DO ABORTION PILLS WORK?
   
poďakovanie neregistrovaný 17.08.2006 16:13
» reagovat
slovník je naozaj perfektný, mohol by byť aj na Slovensku. Vďaka
 
Dobrá práce!! neregistrovaný 20.07.2006 13:20
» reagovat
Skvělá práce!!! Tohle je opravdu jedna z nějužitečnějších stránekk na CZ internetu. Jen tak dál!
 
Malo funkci neregistrovaný 07.07.2006 17:52
» reagovat
Tento slovnik je bohaty a jednoduchy, ale misty mi chybi par funkci k dotazeni slovniku k dokonalosti. Napr. prime odkazy na antonyma hesel, zlepsit moznosti synonym, zprehlednit tvary hesel radove podle padu, atd. Myslim si, ze je to skoda prichazet o uzivatele diky takovym nedostatkum. Mozna to jine slovniky taky nenabizeji, ale proc nabizet jen standart?
 
Je tu pěknej bordel neregistrovaný 01.07.2006 16:58
» reagovat
Editore, neplníš svou funkci a nerozumíš věci. Jsou tu zcela chybné termíny (markitanka, martyř, mrtě - správně markytánka, martyr, 0), cizí slova, která nepatří do češtiny (móta, moral insanity, trial and error), česká slova, která nejsou cizími slovy (mrtě - správně mrť), encyklopedická hesla, která do slovníku cizích slov nepatří (zralá dospělost, zralá osobnost). O zavádějících, neúplných nebo z větší části chybných nebo nicneříkajících výkladech (markytánka="holka pro všechno") ani nemluvě. Zvláště studentům tedy doporučuji tento slovník užívat jen s maximální opatrností, nejlépe vůbec, a spolehnout se na tradiční ověřené tištěné slovníky. Pokud přece jen tento slovník užíváte, vše si ověřujte v seriózních zdrojích.
 
> opravy rdg** 03.07.2006 14:40
» reagovat
  Každý dělá chyby :(. Za markytánku se stydím, martyr je překlep, mrtě jsem smazal. Elektronický slovník je trochu jiného charakteru, než tištěný. Drtivá většina lidí pracuje se slovníkem přes vyhledávací formulář, je tedy úplně jedno, když slovník obsahuje i encyklopedická hesla nebo výrazy cizích jazyků, protože to vyhledávání (práci se slovníkem) nijak nekomplikuje. Naopak, když zde někdo vloží encyklopedické heslo ("zralá dospělost") nebo překlad slova (na které se někdo jiný ptal) je škoda záznamy mazat, protože se to může někomu jinému hodit, ač to cizí slovo není. Nic neříkajících výkladů nebo chybných údajů je zde věřím velmi málo, neúplných (kdy je popsán třeba význam pouze z jednoho oboru) zde bude určitě víc, ale stále malý počet vzhledem k celku. V obou případech lze využít zabudovanou funkci na úpravu definic dostupnou každému na detailu slova a opravit tak nebo doplnit definice. Lidé definice opravují a tím je ve slovníku řešen vývoj jeho obsahu.
   
Latinská terminologie Sany 08.06.2006 17:53
» reagovat
je možné tu psát i latinksou terminologii s českým překladem?
 
prosim sprehladnit majoking 19.05.2006 15:55
» reagovat
je to tu dost neprehladne.
chcel som sa spytat na nejake slovo, co nie je v slovniku - zadat poziadavku s komentarom, no namiesto toho som omylom pridal slovo do slovnika (s tym komentarom). sorry
 
> otázky na slova rk 01.06.2006 11:29
» reagovat
  Zaregistroval jsem, že se to občas lidem stává, teď mohou přidávat slova pouze registrovaní uživatelé, zatímco klást dotazy s komentáři může kdokoli, snad to přispěje k přehlednosti.
   
super stránky zoid6erg 09.05.2006 13:17
» reagovat
opravdu pěkný a užitečný stránky!
 
diky neregistrovaný - xflare 23.04.2006 18:10
» reagovat
ahoj, taky moc dekuji za slovnik, opravdu chybel.
 
vyhledávácí lišta do FF, Mozzily radosek 14.04.2006 09:44
» reagovat
Je tu nějaký borec, který by dokázal naprogramovat Slovník do vyhledávací lišty FF?
 
pochvala neregistrovaný - Joe 11.04.2006 17:23
» reagovat
skvely napad, skvela prace. diky
 
Řadit sestupně? baquedano 01.04.2006 13:23
» reagovat
Slovník jsem objevil nyní - moc užitečná věc ... Nešlo by ty komentáře řadit v čase sestupně? Nevím jak jiným, ale líp se mi to čte ...
 
Díky Pseudofilozof 30.03.2006 11:37
» reagovat
Objevení tohoto slovníku mi udělalo radost. Velký pomocník pro běžné každodenní použití. Díky!
 
Výklad výrazů neregistrovaný - LJM 27.03.2006 18:00
» reagovat
Velmi svérázně je ve slovníku vykládán význam slov jako nacionalismus či xenofobie. Nacionalismus není hlásání nenávisti, je to pouze politicky a programově řízené vlastenectví a žádné hlásání nadřazenosti, jak se mylně uvádí! Xenofobie není nenávist, ale strach z cizího! Zřejmě i tento slovník je do značné míry ovlivněn politickou korektností.
 
> nacionalismus a xenofobie neregistrovaný - RK 28.03.2006 13:27
» reagovat
  Ty slova spolu docela souvisí, ne? :)) Ja si osobně myslím, že výklady jsou zcela v pořádku. Pro představu ostatních uvedu ty definice:
nacionalismus >> politický směr a ideologie vycházející z přesvědčení o výjimečnosti a zpravidla i nadřazenosti vlastního národa
xenofobie >> odpor, nepřátelství, strach, nedůvěra ke všemu cizímu

Co myslíte?
   
>> Nacionalizmus MUDr. Tycz 30.11.2014 00:35
» reagovat
   Pokud bychom měli mluvit o národnostní nadřazenosti, jednalo by se pak už z historické zkušenosti o nacizmus, politickou zvůli, vycházející z programů nacionalistických stran. Viz NPD v předválečném a válečném Německu apod.
    
> Nacionalismus MUDr. Tycz 30.11.2014 00:25
» reagovat
  Nacionalismus je skutečně politické hnutí s ideologií zvýrazňování důležitosti svého národa. Nikoli vlastenectví. Ve své vlasti totiž mohou být občané i více národností.
Vlastenectví je snaha o soudržnost občanů v jejich vlasti a snaha o zvýraznění kladných hodnot své země. To vše bezohledu na různost národností občanů žijících v daném státě.
Xenofobie je sice strach z cizího, politicky však spíše ze stavu země přijímající občany jiných států.Tato fobie často přechází do postupných negativit vůči imigrantům z pocitu snižování vlastnich životních úrovní v domění lepších životních zabezpečení azylovaných osob. Azylovaní občané však často přicházejí z katastrofálních podmínek své vlasti, která je většinou zcela v rozkladu, a tak náš stát tu cítí přirozenou potřebu jim zde život alespoň trochu zlepšovat. Málokdo ze zdejších má za sebou tak hrozné úseky života, jako ti imigranti.
   
Firefox Trubka 07.03.2006 23:11
» reagovat
Asi by stálo za zmínku, jak jsem se k slovníku ABZ dostal já a určitě i mnozí jiní.
Pro prohlížeč Mozilla Firefox (http://firefox.czilla.cz/) existuje velice užitečný doplněk "Dictionary search",(http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/di ctionary-search/) který je lokalizován do češtiny. Tento doplněk umožňuje kdekoliv označit slovo a nechat si jej přeložit třeba na Seznamu, nebo nechat vysvětlit právě zde. Na jedno kliknutí jste tu a to je prostě super. Jak ten doplněk nastavit a sem nasměrovat najdete na stránkách lokalizátora. (http://lokalizace.cwok.cz/?Dictionary_Search)
Opravdu vřele doporučuji jak Firefox tak doplněk Dictionary search!!!

PS: Popis je určen laikům, odborníkům snad nemusím FF představovat. Možná by stála kombinace FF a Dict.Search za výraznější prezentaci na tomto webu.
 
> THX neregistrovaný - RK 18.05.2006 13:32
» reagovat
  Na začátek této stránky jsem přidal zmínku o Dictictionary Search.
   
Hmm neregistrovaný - Dark1500 05.03.2006 21:20
» reagovat
Velmi super vec
 
hurraa neregistrovaný - tc 21.02.2006 18:06
» reagovat
super slovnik velice ste mi pomohli.dik
 
Fajn saria 23.01.2006 10:12
» reagovat
Po 5 týdnech zoufalých pokusů najít slovník, který by byl takto zaměřen jsem s velkou úlevou zjistila, že existuje....je to prima věc, moc díky, díky a ještě jednou díky. Velmi hodnotná práce, kterou oceňuji známkou 1*. Je ale velká škoda, že není mezi slovníky někde vpředu, tedy více na očích, mnoho lidí se tak trápí jako já a musí procházet všemi možnými i nemožnými odkazy ve vyhledávači. (PS: Já hledala výraz slova inzerát, zdá se to banální, slovo je běžné používané, ale .....až zde vysvětlen termín...) držím palce saria
 
> 5 neděl? v baloně, že. bruna* 02.04.2006 19:02
» reagovat
  5 neděl marného hledání ????? stačilo trochu prohrábnout výjezdy ze zadání "cizí slova" v hledáku Seznam.cz , ABZ.cz byl v první desítce.
Od nápadu k nálezu určitě ne ani 5 min.
Zdravím všechny netsurfery. bruna. ahoj.
   
>> už je první bruna* 02.04.2006 19:46
» reagovat
   Tak jsem si to znovu zkontroloval a ABZ.cz už byl teď, po několika dnech od mého prvního seznámení s tímto dílem, prvním linkem po zadání "cizí slova" do hledáku Seznamu.cz, podle našeptávače z řádku "slovníky cizích slov".
    
chichi mikk 20.01.2006 22:01
» reagovat
tohle sem na netu potreboval.. ted uz muzu moji knihovnicku vyhodit.. a dat misto ni to kreslo:)) Díky!
 
náměty Marie 06.01.2006 10:45
» reagovat
Báječný a velice potřebný slovník. Jen ke zlepšení kvality a naší ucelené informovanosti malý návrh. U všech slov dodat info, z jakého jazyka slovo/výraz pochází a kromě významu přidavat také DOSLOVNÝ překlad. Např. slovo EVERGREEN dobře vysvětleno, ovšem přidání doslovného překladu STÁLE ZELENÝ, by objasnění daného slova mnohdy obohatilo. Také jsem zjistila, že chybí některé notoricky používané mazinárodní zkratky, např. PF - jako novoroční pozdrav, CD - na diplomatických autech apod. Tyto jsem přidala, ale prosím o přesné ověření.
 
super neregistrovaný - lukaz 17.12.2005 14:10
» reagovat
jo,je to velice kvalitni stranka a dost ji pouzivam.Gratuluji autorum
 
Hulvát neregistrovaný - PeS 12.12.2005 19:21
» reagovat
Tak především díky za to, co jsem dost dlouho potřeboval mít v počitadle, jen se poněkud divím tomu, že takový slovník se nenabízí v CD verzi na každém knihkupeckém webovém rohu.

Původně hledaje něco jiného, jsem neodolal pokušení najít prachobyčejné slovo "hulvát" v souvislosti s tvrzením jednoho vnímavého komentátora tj., že "... hulvátství je jen lidovou variantou arogance ...". I když samozřejmě vím co slova "hulvát" a "arogance" znamenají, není mi moc jasné zda "hulvát" je cizí či české slovo, které patří či nepatří do slovníku cizích slov.

Faktem ale je, že je to jen taková malá odbočka - hlavní je, že existujete.

Zdraví
a hodně sil
přeje
PeS
 
Naozaj SUPER miob 02.12.2005 10:29
» reagovat
Slovník nemá chybu, klobúk dole. Vidieť tam veľa práce odborníkov a naozaj slušných ľudí, pretože slovník je hodnotný a pritom je každému voľne prístupný!
 
Existuje? zdraza 12.11.2005 18:18
» reagovat
Vas slovnik na CD?
 
> neexistuje neregistrovaný - Radek K. 19.11.2005 00:31
» reagovat
  Slovník je nyní pouze v on-line verzi.
   
Soutěž JSW 10.11.2005 23:42
» reagovat
Při analýze mě napadlo - nechcete vyhlásit soutěž, jejímž výhercem bude ten, kdo do slovníku doplní nejvíce nových hesel ? Počítala by se pouze taková hesla, která by prošla konečnou editací a cenou by mohl být nějaký hezký slovník z vašeho netového knihkupectví ;-) Předpokládá to ovšem registraci uživatelů... To jen takový nápad, zužitkujte podle vlastního uvážení a možností ;-)
 
Slovník - kritické hodnocení JSW 07.11.2005 21:34
» reagovat
Několik obecných a spíše kritických reakcí ke slovníku i k veskrze nadšeným reakcím na něj: 1) Tvorba slovníků (lexikografie) je odborná činnost řídící se určitými pravidly, která nelze ignorovat, pokud má vzniknout kvalitní produkt. Proto není obvyklé, aby byly kvalitní lexikografické produkty (slovníky), poskytovány zdarma na webu – pro vydavatele naopak představují vítaný zdroj příjmů, vydáváním aktualizovaných verzí se alespoň částečně zaplatí investice vložená do jejich tvorby. Proto jsou podle mě nereálné návrhy na spolupráci s Ústavem pro jazyk český (ÚJČ) AV ČR , který produkuje jak Akademický slovník cizích slov, tak Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost (SSČ). Pro informaci: češtině už poměrně dlouho chybí základní výkladový slovník, jehož úlohu plnil Slovník spisovného jazyka českého (SSJČ, 1. vydání 4 sv., 2. vyd. 8 sv.). Ten však už beznadějně zastaral a SSČ jeho funkci rozhodně nahradit nemůže. Podle posledních informací ÚJČ v současné době moderními metodami buduje lexikografická databáze, která by se ve výhledu několika let mohla stát základem nového SSJČ.
2) Slovní zásoba včetně cizích slov je nesmírně dynamická, nová slova vznikají, přejímají se z jiných jazyků, mění se významy slov. Názor jednoho z diskutujících, totiž: „Ono nakonec možná bude stačit,že každý den pár slůvek přibude, a časem bude slovník kompletní“, je tedy zcela mimo realitu – žádné „kompletnosti“ v tomto případě dosáhnout nelze.
3) Není pravda, že R. Kučera „dosud nemá žádný související komerční projekt“ navázaný na slovník cizích slov. Jednak prodává reklamu přímo na stránkách slovníku (viz http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/reklama) , jednak provozuje internetové knihkupectví na adrese http://knihy.abz.cz. Slovník je tak dobrou „marketingovou podporou“ (slova R. Kučery) podnikatelských záměrů majitele domény.
4) Jak už jsem psal v bodě 1), online přístupnost slovníkových děl je problém. Proto má tento projekt takovou odezvu, přestože jeho kvalita nikdy nebude dosahovat kvality slovníkových děl publikovaných běžnými cestami. V současnosti zažívají boom projekty typu „wiki“, tj. projekty, založené na metodologii a technologii encyklopedie Wikipedia (http://www.wikipedia.org), která dnes existuje v řadě jazykových mutací včetně češtiny (http://cs.wikipedia.org). (Pozornosti doporučuji i související projekty, např. Wikcionář (http://www.wiktionary.org/, zárodek české verze: http://cs.wiktionary.org/ .) Princip je jednoduchý: jde o otevřenou encyklopedii, kterou na základě určitých pravidel vytvářejí sami uživatelé, ovšem na daleko pokročilejší úrovni, než je u tohoto slovníku cizích slov, a hlavně bez jakýchkoliv vazeb na komerční aktivity. To je myslím cesta i pro slovník cizích slov. Do doby, než se nějaký takový projekt rozběhne, slovník www.abz .cz jistě bude plnit svou užitečnou roli (projektům typu wiki se ovšem podobá jen částečně).
5) Nyní se tedy dostávám ke kladům a záporům slovníku. Pokud odhlédnu od bezplatného online přístupu, ke kladům (oproti tištěným slovníkům) bezesporu patří freetextové vyhledávání, které umožňuje vyhledat libovolný řetězec, ať už se jedná o cizí slovo, jeho výslovnost nebo význam. K záporům pak patří především už výše zmíněné věci, tj. chybějící lingvistické informace, antonyma a status záznamu. Rovněž závislost konečné editace záznamů pouze na jednom člověku je limitujícím faktorem při rozvoji slovníku.
 
> reakce neregistrovaný - Radek K. 08.11.2005 22:51
» reagovat
  Musím uznat, že Vaše zhodnocení je na vysoké úrovni a že máte v podstatě ve všem pravdu. Jen musím některé věci upřesnit.
K třetímu bodu: pravda to v okamžiku odeslání příspěvku byla, jelikož ono knihkupectví je spuštěno pouze 4 dny a příjmy z reklamy jsou nulové.
K pátému bodu: chystám rozšíření funkčnosti, konkrétně status slov a veřejnou editaci významů stávajících slov (samozřejmě s kontrolou editora).
   
>> Knihkupectví JSW 09.11.2005 00:07
» reagovat
   "K třetímu bodu: pravda to v okamžiku odeslání příspěvku byla, jelikož ono knihkupectví je spuštěno pouze 4 dny" --> Napadlo mě až později, že to bylo takhle. Tak se omlouvám za šumy.
    
>> editace a stavy neregistrovaný - Radek K. 01.12.2005 00:12
» reagovat
   Tak po třech týdnech je veřejná editace slov na světě. A stavy byly rozšířené o informaci, zda byl výklad ověřen editorem.
    
> doplňení neregistrovaný - Radek K. 08.11.2005 23:05
» reagovat
  Zapomněl jsem ještě na jedno připravované důležité rozšíření, a sice možnost stáhnutí celé databáze slovníku v některém obvyklém formátu (CSV, XML) pod GPL licencí. To mimo jiné také znamená, že slovník nemusí být až tak závislý na mé osobě nebo na doméně abz.cz a projektech na ní navázaných.
   
>> Editace JSW 09.11.2005 00:10
» reagovat
   To je určitě pozitivní, ale myslím, že zatím není důvod, proč by slovník nemohl fungovat tady. I přes uvedené výhrady se jedná o počin, který nemá v českém netu srovnatelnou obdobu (alespoň pokud je mi známo).
    
>>> Obdoba neregistrovaný - Josef Patočka 09.11.2005 16:43
» reagovat
    Zdravim. Obdobou je www.slovnik-cizich-slov.cz. Jinak se mi oba tyto projekty libi, jen tak dal.
     
>>>> Jiný slovník JSW 10.11.2005 09:07
» reagovat
     Ano, ale zde se vyhledává pouze v termínech (nikoliv výkladech) a nelze uživatelsky přidávat nové termíny. Počet termínu je však podstatně větší (40.000).
      
>>>>> slovní zásoba neregistrovaný - Radek K. 10.11.2005 10:28
» reagovat
      Myslim, že to je otázka počítání, obdoba má každou variantu termínu zvlášť, kdežto zde je pro takový případ jeden výklad (např.: kolize a kolise). Když jsem zkusil hledat slova začínající na "koli" našlo to stejnou skupinu asi 10 slov, rozepsanou u obdoby na více řádků, takže myslím, že podstatně větší zásobu rozhodně nemá.
       
>>>>>> Y - číselné údaje JSW 10.11.2005 23:25
» reagovat
       Vida, jak je třeba nezůstat jen na povrchu věcí. Šel jsem o kousek dál a srovnal jsem čtyři slovníky cizích slov + SSJČ (Slovník spisovného jazyka českého), písmeno Y (nejméně slov, nejméně práce;-):
A) Akademický slovník cizích slov, 1995,
B) Klimeš:Slovník cizích, 1981 (jiné vydání nemám teď aktuálně k dispozici, novější verze mohou obsahovat více hesel),
C) www.abz.cz,
D) www.slovnik-cizich-slov.cz (obdobné tvary, které jsou vedeny jako samostatná hesla – např. YMCA/Ymka, yohimbin/yohimbinum, yperit/yperitum apod. – jsou do analýzy zařazeny jako jedno heslo),
E) SSJČ.

Výsledek je tento: cekový počet jedinečných hesel je 39. Nejvíce hesel – podle očekávání - obsahuje Akademický slovník cizích slov: 27. Následován je SSJČ (22 hesel), dále je www.slovnik-cizich-slov.cz (21 hesel), Klimeš uvádí 18 hesel a abz.cz je poslední s 16 hesly.
10 slov uvádějí všechny zdroje, 1 slovo čtyři slovníky, 5 slov 3 slovníky, 12 slov 2 slovníky a 11 slov je vždy pouze v jednom slovníku (nejvíce jedinečných hesel samozřejmě obsahuje Ak.slovník cizích slov; Klimeš a Abz.cz neobsahují žádné jedinečné heslo - tj. takové heslo, které by nebylo v jiných slovnících).

Zde následuje seznam všech hesel:

1. Y A, B,
2. y A, E
3. yak B, E
4. yam B, E
5. yanacona (yanacuna) A,
6. yankee (yankeeovský, yankeeský) A, B, C, D, E
7. yard (yardový) A, B, C, D, E
8. Yb A, E
9. yd A,
10. yellow fever A, C, D,
11. yen D,
12. yeoman A, C, D,
13. Yersinia D,
14. yetti A, B, C, D, E
15. Y-chromosom D,
16. yield A, C, D,
17. ylang-ylang A,
18. YMCA (Ymka) A, B, C, D, E
19. ymkař (ymkařský) A, E
20. yohimbin C, D,
21. yohimbin A,
22. yorkshirský A, B, E
23. yorský (York) B, E
24. yo-yo B, C, D, E
25. yperit (yperitový) A, B, C, D, E
26. ypres A,
27. Ypry (yperský) E
28. ypsilon (ypsilonový, ypsilonský) A, B, C, D, E
29. ypsilonista A, B, E
30. ypsilonovitý (ypsiloformis) A, D,
31. ypsilonový (ypsilonský [odkaz]) A,
32. ytong A,
33. ytterbium (ytterbiový, yterbium) A, B, C, D, E
34. yttrium (yttriový, ytrium) A, B, C, D, E
35. yucca (yuka) D, E
36. yuppie C, D,
37. yva B, E
38. YWCA (Yvka) A, B, C, D, E
39. yzop (yzopový) A, B, C, D, E
        
>>>>>>> Ad Y JSW 10.11.2005 23:38
» reagovat
        Uteklo mi dvojí zařazení yohimbinu (položky 20 a 21), ale to nic podstatného na výsledcích nemění - celkový počet jedinečných hesel je tedy 38.
         
>>>>>>> Ne 16 ale 20 neregistrovaný - Radek K. 10.11.2005 23:54
» reagovat
        Tradičně se musím opět ohradit. :) Zadejte písmeno 'y' do vyhledávacího formuláře, abz.cz Vám najde 20 slov, chybějící slova ve Vašem výčtu jsou typu "Jen, Yen". Ty jsou zařazeny při listování slovníkem pod písmenem J, ale vyhledávání je najít umí. Je to nedokonalost přiznávám, nicméně faktem je, že slovník abz.cz obsahuje 20 slov, a tudíž se odlepil od dna tabulky.
         
>>>>>>> Důslednost JSW 11.11.2005 00:13
» reagovat
        Jen se ohrazujte, to je princip diskuse;-), ale v tom případě buďme skutečně důslední: slovník obsahuje 18 hesel, protože slova jo-jo efekt/yo-yo efekt a johimbin/yohimbin mají dva záznamy (rozdíl slovo/záznam vs heslo). Ypsilonová verze slova jen/yen juke[správně juka]/yucca chybí pod písmenem Y, takže je to skutečně matoucí.

18 hesly u Y se slovník dostává na úroveň Klimeše. Pokud si ze slovníku www.slovnik-cizich-slov.cz odmyslíme podivná nečeská slova Yersinia, Y-chromosome a ypsiloformis, pak je počet hesel u písmene Y v obou online slovnících stejný. Písmeno Y je však hodně specifické, takže bych z toho nevyvozoval nějaké dalekosáhlé závěry, za orientační to však považovat lze.
         
>>>>>>> Doplněk JSW 10.11.2005 23:47
» reagovat
        A ještě další upřesnění: jako hesla byly počítány i odkazy (např. yam viz jam nebo yohimbin viz johimbin apod.).
         
>>>>>>> A do třetice JSW 10.11.2005 23:55
» reagovat
        Poměr slov ku heslům u písmene Y ve slovníku www.slovnik-cizich-slov.cz je cca 77%, pokud to tedy vztáhneme na celek, slovník by měl obsahovat něco přes 30.000 hesel.Akademický slovník cizích slov v citovaném vydání uvádí 100.000 hesel (významů), Klimeš v cit. vyd. udává 20.169 hesel.
         
>>>>>>> ne :) neregistrovaný - Radek K. 11.11.2005 00:12
» reagovat
        Přece nejde počítat z tak malého vzorku výsledky tak velkeho celku. To kdybychom porovnali Akademický a ABZ, tak by vychazelo, že ABZ má 20/27*100 000 to je 74 000. A to je nesmysl, má 17 400 definic a 22 500 slov. Nicméně ani podle mého ani podle Vašeho testu (10:10 a 21:20) se mně nezdá, že by mohl mít slovnik-cizích-slov.cz 40 000 slov.
         
>>>>>>> ano;-) JSW 11.11.2005 00:25
» reagovat
        Jak píšu výše, písmeno Y je specifické a z analýzy nelze vyvozovat žádné unáhlené závěry. V podstatě jsme dospěli k tomu, že oba online slovníky jsou srovnatelné, www.slovnik-cizich-slov.cz snad obsahuje o něco více hesel, na druhou stranu abz.cz má lépe řešeny varianty (jen/yen v jednom záznamu).

Chtělo by to nějakou pořádnou komparativní analýzu (se zahrnutím i dalších slovníků, např. Nová slova češtině apod.), ale na to teď nemám čas.

Jinak je zajímavé, že podíl hesel v Y v akademickém slovníku je 0,027 %, kdežto tady 0,1% - to je téměř čtyřnásobný rozdíl, co asi indikuje? To není řečnická, ale skutečná otázka...
         
>>>>>>> tvary neregistrovaný - Radek K. 11.11.2005 00:57
» reagovat
        Zajímavé zjištění. Myslím, že by to mohlo být způsobeno tvary slov. Slova na Y mají většinou jeden tvar, ale obvykle je cizí slovo dostupné ve více slovních druzích (podstatná, přídavná jména, slovesa, příslovce). Nahlédnul jsem do akademického slovníku a skutečně hned našel slovo ve třech tvarech, ale tady bylo jen jednou. A taky jsem našel slova, která mají v ABZ definici více významů, ale v akademickém je každý význam zvlášť. Ono to je nutné, protože je tam i info o skloňování, a ty homonyma se můžou skloňovat jinak, kdežto tady na tom nesejde. Jsou to spíš jen nápady, než závěry, nepátral jsem důsledně :) v jednu ránu už mi to moc nejde. Ale je jasné, že ty údaje o počtech slov se porovnávají špatně.
         
>>>>>>> Ad tvary JSW 11.11.2005 01:07
» reagovat
        "skutečně hned našel slovo ve třech tvarech, ale tady bylo jen jednou." -> to asi máte na mysli ypsilon, ypsilonovitý a ypsilonový (to odkazuje na ypsilon). To nic ale nemění na těch uváděných 100.000 významech.
"A taky jsem našel slova, která mají v ABZ definici více významů, ale v akademickém je každý význam zvlášť."--> ano, třeba "talent" jako nadání nebo jako jednotka hmotnosti.
Je fakt, že pak ty číselné údaje nejsou úplně srovnatelné. Tím bychom to prozatím mohli uzavřít ;-)
         
>>>>>>> ještě neregistrovaný - Radek K. 11.11.2005 01:18
» reagovat
        drobnost: myslel jsem skutečné významy tvarů (kolimace, kolimátor, kolimovaný), ty se opravdu mírně liší, tzn. že akademický jde více do hloubky, což u těch podivných slov na Y moc nejde
         
>>>>>>> Slova, záznamy, hesla JSW 11.11.2005 00:58
» reagovat
        Což o to, 40.000 slov asi má, počet hesel (významů) je však podstatně nižší. Je třeba odlišovat slovo, záznam a heslo.
         
>>>>>>> heslo neregistrovaný - Radek K. 11.11.2005 01:06
» reagovat
        No tak po téhle debatě musím konstatovat, že nevím kolik má slovník hesel ani slov. Když vezmu v úvahu verze slov a homonyma, tak se to snad ani nedá rozumně spočítat.
         
>>>>>>> Počty JSW 11.11.2005 01:14
» reagovat
        No záleží, co míníte těmi počty 17 400 definic a 22 500 slov.
Příklad:
Slovo: jen nebo yen
Definice: měnová jednotka Japonska
Záznam: jen, yen [jen]: měnová jednotka Japonska
Heslo: jen, yen [jen]: měnová jednotka Japonska

Pokud důsledně nehnízdujete, počet záznamů a hesel je různý - to se stalo např. právě u yohimbinu/johimbinu, kde je heslo (význam) jeden, ale záznamy jsou dva.
         
>> Stáhnutí dat neregistrovaný 10.10.2007 22:37
» reagovat
   Na hlavní stránce se již nyní zmiňuje možnost stažení těchto dat již od r.2006 na této stránce. Je říjen 2007 a já tu žádnou možnost ke stažení nevidím... :-((
    
Bezva nápad Hugo 27.10.2005 03:41
» reagovat
Už v loňském roce jsem se snažil najít na internetu slovník cizích slov on-line a zdarma.Možná jsem hledal málo,nebo špatně,každopádně neúspěšně.Podařilo se mi stáhnout pouze nějaký nefunkční blud ve formátu zip,který neobsahoval nic,dokonce ani virus.Nedávno jsem se pokusil znovu a hle,slovník je ne světě.Výborně,hlasitě Vám tleskám.Nenechte se ovlivnit,nebo odradit stupidními názory profesionálních blbů o malém obsahu,či výskytu chyb.Měli by si uvědomit,že teprve vzniká a je zdarma (tím Vás v žádném případě nechci inspirovat k vytvoření placené služby).Mnohdy jsme nuceni platit za daleko horší produkty.

DÍKY,DÍKY,DÍKY
 
Podpora neregistrovaný - tom 09.10.2005 14:46
» reagovat
Komentář:
On-line slovník cizích slov je vynikající pomůckou, a to zvláště v době, kdy se intelektualizuje jazyk (odborný i běžný), dále zapomíná na znalost klasických jazyků (rozuměj latina, starořečtina, příp. hebrejština) a zároveň zvyšuje zásah internetu do každodennosti našich životů.

Pane Kučero,

pokuste se navázat spolupráci s tvůrci Akademického slovníků, zda by Vám oni alespoň část běžného tezauru neposkytli. Chápu, že dnes, kdy každý chce vytřískat na všem co nejvíce, to bude asi obtížně realizovatelné, ale když je to v zájmu vědy....:-)

Přiznávám se, že nevím, na jakém principu funguje Váš projekt, ale za pokus by to stálo. Mnoho zdaru!
 
> ÚJČ neregistrovaný - Radek K. 13.10.2005 00:44
» reagovat
  Tak jsem jim napsal email, čekám na odpověď ...
   
Chtělo by to více redigovat neregistrovaný - Karel 24.09.2005 11:12
» reagovat
Má-li si slovník zachovat nějakou úroveň, chtělo by to systematičtěji redigovat. Představuji si, že každé heslo zadané uživatelem by měl redaktor slovníku podle svých možností posoudit a následně označit nějakým příznakem - buď potvrdit jako plně ověřené, nebo označit jako věrohodné, nebo označit jako neověřitelné. Mazat očividné nesmysly, mazat nebo zvlášť vyčlenit hesla, která do tohoto slovníku nepatří (např. to nejsou cizí slova nebo nejde o slova použitelná v češtině).
 
> Kontrola neregistrovaný - Radek K. 27.09.2005 23:58
» reagovat
  Zdravím,
obyčejně provádím kontrolu přidaných slov denně, nesmysly mažu a u všech ostatních provádím ověření významu. Teď jsem se vrátil z dovolené, takže slovník ležel víc jak týden ladem a přibylo tady hodně vulgárností i nesmyslů, ale už je to zase pročištěné. Občas se ale setkám se slovem, které neumím ověřit, např. teď z poslední doby slovo cyklotimita, google, jyxo ani seznam nenajdou nic. Přitom ta definice zní celkem věrohodně :), takže nějaký systém příznaků by byl určitě fajn, zkusím to sem časem přidat.
   
>> neregistrovaný - Misa 21.10.2005 10:42
» reagovat
   Pane Kucero,
ani se nedivim, ze vyraz "cyklotimita" nemuzete nikde najit, je to totiz nesmysl (nejak slangove ci jinak znetvorene a navic je tam gramaticka chyba), protoze spravne je cyklotymie nebo cyklothymie, anglicky pak cyclothymia. Tak ted uz to urcite najdete.
    
>>> opraveno neregistrovaný - Radek K. 21.10.2005 18:07
» reagovat
    Dík za info Míšo.
     
co keby... neregistrovaný - donna nobis 14.09.2005 00:03
» reagovat
co keby ste spravili daco take aj po slovensky??? to by bolo supeeeeeer :)
 
Co přejít na profesionální úroveň? Štěpán 19.08.2005 23:20
» reagovat
Zkoušeli jste navazovat kontakt s Ústavem pro jazyk český, resp. vydavatelem akademického Slovníku cizích slov? Projekt podobný Vašemu by po ně mohl být cenným zdrojem podnětů a zpětnou vazbou. Myslíte, že by mohli přistoupit na nějakou vzájemně výhodnou spolupráci s Vámi, případně Vás vzít pod svůj patronát, nabídnout odbornou spolupráci či dokonce vám dohodit nějaký grant a propagaci? A co Vy, brali byste od nich takovou nabídku? Jaká byla vaše hlavní motivace ke spuštění tohoto projektu?
 
> Ústav pro jazyk český neregistrovaný - Radek K. 24.08.2005 22:05
» reagovat
  To je rozhodně zajímavý nápad. Moje motivace byla vytvořit užitečný web, který by mohl v budoucnu sloužit jako marketingová podpora nějakého komerčního projektu. Dosud ale žádný související komerční projekt nemám :), nicméně mám velkou radost, že je slovník tolika lidem prospěšný. Pokud mi nad webem zůstane hlavní slovo, tak se samozřejmě žádné spolupráci nebráním, naopak bylo by to super, kdyby byl slovník Ústavu užitečný. Máte s tou institucí něco společného?
   
díky Kristi 19.08.2005 18:18
» reagovat
Pane Kučero, Klobouk dolů, vytvořil jste něco, co tu opravdu chybělo a zpracování i vyhledávání atd. mi připadá velmi uživatelsky přívětivé a profesionálně zpracované. Nenechte se od některých otrávit. Já si myslím, že jste odvedl skvělý kus práce!
 
> Díky neregistrovaný - jum 22.10.2005 01:05
» reagovat
  ... jsem unesen, a i kdyby to nebylo o ničem..., lidi přemýšlejí...
Moc díky, osobně mne to velice inspiruje, mám rád slovníky a vzhledem k tomu, že jsem připojen online, trávím na vašich stránkách spoustu času, který je mi obohacujícím...
Jen tak dál!!!
   
>> CYTOTEC MISOPROSTOL PILLS FOR SELL IN SLOVAKIA AND KIEV neregistrovaný 29.11.2022 20:19
» reagovat
   If you live in a city were there's no
means to safe abortion pills then
WhatsApp:+1(567)3430615
WhatsApp:+(237)656245144
Email:Elizerbethhealthcare@gmail.com
you will like to obtain a medical
abortion pills from us..at
https://www.westscandinavianpharmacy.com
THE ABORTION PILLS INCLUDE MIFEGEST
(200MG MIFEPRISTONE & 200MCGMISOPROSTOL)
AND MTPKITS, UNWANTED KITS,MIFEGYNE.
CYTOTEC(200MCG MISOPROSTOL,CYPROSTOL,
MIBETEC AND PROSTOKOS).
NOTE: Women are
requested and advised to consume
the Abortion Pills listed above before
completion of their 10 weeks pregnancy period.
The above 10 weeks will require the
intervention of medical experts.
we will conveld your parcel with our
personal health assistance because here,
privacy is our first prioty and it will be
deliver to your your location.
    
* super * A n k a 05.08.2005 09:40
» reagovat
Určite to ľudom pomôže. Je to super pomôcka a vďaka tým, čo sa o to starajú.

Ďakujem
 
slova přidaná návštěvníky jsou zařazenA Alík 26.07.2005 07:53
» reagovat
Dnes jsem váš slovník s úspěchem použila, jen jsem mírně zaváhala, nakolik je validní, když obsahuje chyby již v češtině...o slovníku a diskuze...slova přidaná návštěvníky... jsou zařazenA, jinak OK, řadím do oblíbených :-)
 
> :) neregistrovaný - Radek K. 26.07.2005 21:37
» reagovat
  dík, opraveno
   
Pochvala neregistrovaný - Dan 30.06.2005 02:44
» reagovat
Chtěl bych vyjádřit obdiv této stránce, je velmi praktická a ku pomoci... Výborná je i rubrika 100 nejhledanějších výrazů a myslím že by neškodilo ji rozšířit třeba na 200 :) Já se rád přiučím... Díky Dan
 
> ok neregistrovaný - Radek Kučera 06.07.2005 00:04
» reagovat
  :) je tam teď 500
   
cizí slova? neregistrovaný - hanička 25.06.2005 11:27
» reagovat
:-) velmi povedená diskuze:-) já jen chtěla říct, že když potřebuju najít význam cizího slova, sáhnu po tomhle on-line slovníku...a když mi náhodou vyskočí, že to nezná, tak zkusím odkaz po googlu a pokud vidím, že vybíhají stránky v angličtině, tak zkusím překladač do AJ, nebo jinýho jazyka...stačí si pohrát:-)
Máte u mě jedničku, se dvěma hvězdičkama a ještě tříkrát podtrženou.Pa
 
blastula neregistrovaný - misa 22.06.2005 08:01
» reagovat
Dobry den,
omlouvam se, ze jsem tak vzplanula. Jinak bych Vas jeste chtela upozornit, ze blastula se skloňuje jinak - tedy "blastulu jsme opravili". Myslím, že by nebylo na škodu slovník postupně doplňovat o základní lingvistické údaje- zda jde o maskulinum, femininum..., jaký je tvar genitivu, množného čísla, jaká je aktuálně správná výslovnost atd.. Doufám, že jsem Vás moc nenaštvala, ale dneska je všude tolik chyb (i v knižních slovnících), že je přímo výzvou proti nim bojovat, protože jinak se uz v tomhle světe nevyznáme vubec. S pozdravem Michaela
 
> hmm neregistrovaný - Radek Kučera 25.06.2005 00:33
» reagovat
  To by bylo určitě užitečné, ale složitost realizace přímo nahání strach :(
   
>> hmmm? Benetka** 26.06.2005 18:08
» reagovat
   Složitost realizace=Velká výzva? :-)
    
> blastula sundialer 05.09.2005 12:14
» reagovat
  Mila miso,

Dobre ze ses omluvila, protoze narknout autora tak zasluzneho projektu z neschpopnosti, a jeden nalezeny preklep nazvat "silenymi nesmysly" v pluralu, je velmi mirne receno nezdvorilost. Pote cos' vychladla, sama navrhujes zajimava zlepseni a verim, ze dnes po dvou mesicich Ti uz doslo jak uzasny nastroj pro Tvuj nikdy nekoncici boj s chybymi ve slovniku Ti Radek predlozil. Uplna otevrenost tohoto projektu sice na jedne strane prinasi riziko vyskytu naprostych nesmyslu, ale moznost pridani komentaru soucasne zarucuje, ze budou drive ci pozdeji odstraneny! Staci jen naucit se tento silny nastroj spravne a v pravy cas pouzit. V soucasne dobe o lepsim ceskem slovniku cizich slov na webu nevim. A mam tim namysli predevsim jeho sanci zachovat si neustalou aktualnost!

SRDECNE DIKY, RADKU, A PREJI MNOHO ZDARU DO BUDOUCNOSTI (vcetne stedrych sponzoru ;-)

P.S.: Pokud jde o "blastulu", dal bych urcite prednost semanticky presnejsi formulaci "heslo "blastula" jsem opravil" Potreba sklonovani by odpadla, a vyhnul bych se moznemu podezreni, ze si zahravam s genovym inzenyrstvim a pohybuji se na same hrane zakona... :-) Vida jak snadne je hletat chyby v textech druhych, a jak tezke je nalezat je v tech vlastnich (viz tento muj prispevek, ktery je jich, jiste plny...)

zdravi Tg
   
Nic moc Beetzy 17.06.2005 17:11
» reagovat
Vas slovnik cizich slov moc tech cizich slov asi nezna
 
> Reakce na Beetzy Benetka** 19.06.2005 00:01
» reagovat
  Souhlas,ne zcela vyčerpávající slovník cizích slov má cca.30 000 hesel.Nic není dokonalé-je třeba na tom pracovat...
   
>> Velikost a rozšiřování neregistrovaný - Radek Kučera 19.06.2005 00:37
» reagovat
   Máte pravdu, slovník obsahující 17000 pojmů nepatří zrovna mezi ty největší :( Momentálně přibývá každý den několik slovíček, ale takovým tempem to bude trvat mnoho let, než bude mít zmíněných 30000 hesel. Jestli třeba víte o nějakém volně dostupném zdroji, napište mi přes kontaktní formulář, rád se pokusím to přidat ke stávající databázi.
    
>>> po půl roce neregistrovaný - Radek Kučera 01.02.2006 16:55
» reagovat
    Jen chci doplnit, že tempo přidávání neustále roste :). Teď je to obvykle přes deste slov denne. Počet hesel je ale trochu sporný, jak počítat slova co mají více tvarů, jak počítat homonyma, která jsou tady většinou pod jedním heslem s více výklady. Není v mých silách to spočítat.
     
> rakce na neoprávněnou kritiku neregistrovaný - Suiluj 01.02.2006 13:23
» reagovat
  Když někdo neví jak správně zadat cizí slovo, tak se toho moc nedoví.
Hanobení něčeho, co naprosá většina jiných uživatelů honotí vysokou známkou tak arogantně jako vy : " NIC MOC " svědčí o vynikajících charakterových vlastnostech a la některří naši nejvyšší politici s modrými ptáky.
   
> !!! neregistrovaný - x 16.05.2006 21:48
» reagovat
  tak je sem dodej inteligente !!!
   
tisicere diky neregistrovaný - Aemi 17.06.2005 16:32
» reagovat
musim se pridat s velkym diky :)
 
perfektni neregistrovaný - n 12.06.2005 21:18
» reagovat
Musim pochvalit tuto stranku, parada!!!
Pre studentov je to obrovska pomocka.Dakujem
 
Hodnocení Thomas 09.06.2005 09:26
» reagovat
Na něco takové jsem už léta čekal :o) Super práce.
 
good work neregistrovaný - radosek 07.06.2005 00:03
» reagovat
fest dobře odvedená práce ;)
díky
 
hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz