Pojem xenofobie

Slovo:

xenofobie


Význam:

odpor, nepřátelství, strach, nedůvěra ke všemu cizímuGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

afekty člověka a jejich zvládáníKnihy

Strach z cizího -- autor: Telerovský Roman, Mahler Martin, kol.
Jsme lidé jedné Země -- autor: Tollarová Blanka
Výchova k toleranci a proti rasismu -- autor: Šišková Tatjana
Žena, propánakrále! -- autor: Spiró György

Komentáře ke slovu xenofobie


 
» přidat nový komentář

/má jasno :)/ neregistrovaný 24.05.2021 19:01
» reagovat
Mnozí tu píšou, že je xenofobie "přirozený strach z neznámých věcí". Jenže ne. Přirozený je pud sebezáchovy, ale xenofobie je NEPŘIROZENÝ strach. Vemte si třeba arachnofobii - taky není přirozená. Xenofobie je většinou v tom neutrálním smyslu, prostě se člověk něčeho bojí, sice nepřirozeně, ale ne v tom negativním smyslu. Většina lidí spojuje xenofobii s rasismem atd. Ale ne! Xenofobie se týká nových, zcela neznámých věcí... Například když se člověk, přehlcen různými mýty a nesmysly, bojí třeba klíštěte, protože si myslí, že z něho vysaje všechnu krev... A? To už je xenofobie, nepřirozený strach z neznámých věcí. Tak to jen abychom si to ujasnili... :D
 
Xenophobia neregistrovaný 28.02.2019 09:33
» reagovat
Vážení, podle Oxfordského slovníku (fakt velká bible), který jsem si koupil v Londýně v 2005 slovo XENOPHOBIA je popsáno přesně takto: intense or irrational dislike or fear of people from other countries. Osobně jsem ještě žádného xenofoba nepotkal. Možná na nějakém malém ostrově jsou xenofobové nebo někde v odlehlé části světa. V Evropě těžko najdete xenofoba. V každé EU zemi žijí cizinci už po staletí
 
> taky neregistrovaný 11.06.2020 09:33
» reagovat
  jsem si celou dobu myslel, že se to týká národností....
   
  neregistrovaný 27.11.2018 10:11
» reagovat
Strach většinou vede k nepřátelství.. možná proto..
 
>   neregistrovaný 22.01.2019 15:57
» reagovat
  Xenofobie je strach NEOPODSTATNÉNÝ, nebo též bezdůvodný, nebo se také dá říct, že jde o zabedněnou předpojatost vůči něčemu neznámému. Ale strach ze známého+zlého/nebezpečného cizího, to NENÍ xenofobie, ale poučená ostražitost.
Jinak strach nevede k nepřátelství, nýbrž k útěku či agresi.
   
fobie neregistrovaný 05.12.2017 23:07
» reagovat
Jakákoli fobie je jen strach z něčeho.
Někdo má fobii z pavouků a někdo třeba z malých prostor. Podívejte se na seznam fobií a zjistíte, že i barva nebo číslo může u někoho vyvolat fobii. Fobií je mnoho.
 
vysvětlení je zavádějící neregistrovaný 23.06.2017 08:22
» reagovat
Obecně fobie je iracionální strach z něčeho neznámého. Rozhodně to nemá spojitost s nepřátelstvím. Někteří se odkazují na wikipedii, ale bohužel wikipedia je otevřená encyklopedie, kde zdroje jsou často velmi podivné a mnohé zápisy v lepším případě zavádějící.
 
> Nepřesnost neregistrovaný 21.02.2018 16:14
» reagovat
  Fobie je iracionální strach,ale z přesně definovaných situací.
   
nepratelstvi neregistrovaný 29.12.2016 12:13
» reagovat
nevim kdo tam napsal ze xenofobie -nepratelstvi.ale nepratelstvi s xenofobii vubec nesouvisi,jen je to jeden z jejich moznych vedlejsich produktu.nepratelstvi tam mohl napsat jen opet pomatenej neomarxista.muzu mit strach coz je to osahujici slovo "fobie" ale neznamena nepratelstvi.Slovo xenofobie v poslednich letech diky extremni korektnosti a vitacim magorum totalne zdegenerovalo,stejne jako slovo "nacismus" a "fasismus"v dnesni dobe lide kteri tyto vyrazy pouzivaji uz sami nedokazi pravdive popsat pravy vyznam a jen parafrazuji a papuskuji a z nedostatku vlastnich argumentu pouzivaji ruzna oznaceni na utok na sveho oponenta.je otazka nekolika malo let kdy vyznam slova"xenofob"strati ze strany neomarxistickych pomatencu scela svuj zamer a prestane toto slovo temito pomatenci popisovat jako oznaceni "nepratelsky".pro slovo nepratelsky je scela jine cizi pojmenovani a neni to urcite xenofobni
 
> a Vy ? neregistrovaný 27.03.2017 17:58
» reagovat
  Místo nestálého omílání výrazu-zřejmě odněkud vyčteného-neomarxismus, by jste si měl párkrát přelousknout pravidla českého pravopisu a obecně celou češtinu pro prvý a druhý ročník.
   
>> potrefená husa seozvala neregistrovaný 14.04.2017 22:36
» reagovat
   za "aby jste" by vás měli vrátit do prvé třídy obecné školy.
    
>> "Neumí česky"... neregistrovaný 07.07.2020 10:44
» reagovat
   A vy BY JSTE měl také nahlédnout do pravidel českého pravopisu.
    
>   neregistrovaný 02.04.2017 21:17
» reagovat
  Dobře shrnuto. Pravopis odpouštím.
   
>>   neregistrovaný 19.02.2018 15:30
» reagovat
   souhlasím,pravopis považuji za menší prohřešek než manipulaci s významy.Jakákoli snaha vrátit slovům původní smysl je důležitá.
    
>   neregistrovaný 07.05.2017 21:21
» reagovat
  "Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu. Vedle lidských jedinců je pozorována i u dalších živočichů."
zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Xenofobie
jistým způsobem to určitě souvisí, avšak xenofobní nerovná se nepřátelský...
   
Xenofob neregistrovaný 18.09.2016 10:20
» reagovat
je už něco skoro jako nadávka. Když má někdo obavu z islámu, tak je to určitě opodstatněné. Když člověk čte, slyší a vidí, čeho jsou vyznavači islámu schopni, tak to v něm musí nutně vyvolávat strach. Já třeba nemám obavu z buddhistů, východních Slovanů, Poláků, Rusů, Japonců, Číňanů atd.
 
>   neregistrovaný 25.09.2016 14:50
» reagovat
  Příčinou Tvého strachu nejsou ti o kterých se zmiňuješ, zdrojem Tvého strachu je projekce Tvého "Já" skrze Tvé životní dojmy.
Přeji Ti vše dobré k pochopení sebe sama, přeji to nám všem, protože mi všichni máme menší či větší obavy ze všeho možného - ze všeho v nás.
"Svoboda"
   
>>   neregistrovaný 03.10.2016 13:50
» reagovat
   my všichni nikoliv mi všichni...
    
>>   neregistrovaný 15.10.2016 10:19
» reagovat
   Ale jděte! Pokud si o islámu něco nastudujete, zjistíte, že náš strach a obavy z islámu jsou opodstatněné. Strach z islamizace společnosti, není strach ze mě samé. Vygooglujte si rozhovor s arabistou a muslimem Petrem Pelikánem. Pak budete chytřejší. Přeji vám i nám všem brzké prozření.
    
>>>   neregistrovaný 03.12.2016 12:34
» reagovat
    Až se vrátíte na zem, ptom pochopíte, že pan Pelikán šíří propagandu svých chlebodárců.
     
>>>>   neregistrovaný 02.03.2017 08:11
» reagovat
     Čím se Pelikán provinil. On se přece nepodílí na okupaci a genocidě muslimů v jejich zemích. My, jako členský stát NATO, se máme stydět. Snad budou jednou tyto válečné zločiny našich politiků po právu potrestány a nemusí to být podle koránu.
      
> Xenofobie neregistrovaný 22.01.2018 08:37
» reagovat
  To, co nazývají sluníčka xenofobií není strach z neznámého, ale naopak strach ze známého a proto i oprávněný. Pak se ovšem nejedná o xenofobii, ale o reálné vnímání situace.
   
xenofobie a misoxenie? neregistrovaný 10.05.2016 08:54
» reagovat
Fobie je strach nebo úzkost. Xenos znamená cizí. Z toho mi plyne, že xenofobie je strach z cizího. Slova xenofobie, xenofob atp. jsou však často užívány ve smyslu nenávisti k cizímu. Neměla by nenávist k cizímu být spíš "misoxenie", tak jako nenávist k lidem je misantropie, nenívist k ženám misogynie, atd.?
 
reakce čecha ze zahraničí neregistrovaný 27.02.2016 02:46
» reagovat
V mnohých těchto příspěvcích do diskuze je cítit, že česká společnost ještě pořád trpí čtyřicetiletou izolací od civilizovaného světa. V konkrétním porovnání s našimi sousedy jako jsou třeba Rakousko, a nebo Bavorsko je to dobře vidět, protože sdílíme stejný kulturní okruh. Jim prostě nevládla čtyřicet let velká východní říše zla prostřednictvím vlastních vlastizrádců.
 
>   neregistrovaný 27.05.2016 09:28
» reagovat
  .....sousedům vždy roste lepší tráva.... :-D :-D :-D
   
> Proč tady do toho neregistrovaný 18.09.2016 10:23
» reagovat
  taháte politiku, vážený? Před tou vámi nazvanou říší zla tady vládla jiná říše, tzv. třetí. Ta se na nás podepsala ještě více a hůře. Hlavně tím svým kulturním okruhem. Hroby povražděných českých lidí jsou důkazem.
   
Xenofobie znamená: neregistrovaný 20.12.2015 21:45
» reagovat
Výraz xenofobie znamená chrobný, až neurotický strach z cizích věcí.
 
>   neregistrovaný 22.01.2019 15:53
» reagovat
  Přesně tak... jde o strach NEOPODSTATNÉNÝ, nebo též bezdůvodný, nebo se také dá říct, že jde o zabedněnou předpojatost vůči něčemu neznámému. Ale strach ze známého+zlého/nebezpečného cizího, to NENÍ xenofobie, ale poučená ostražitost.
   
Bojíme se islámského fašismu neoprávněně? Vladimír Sobotka 07.12.2015 13:32
» reagovat
Nebudeme pít z neznámé kaluže, skákat po hlavě do neznámé vody, přestože by to třeba nebezpečné nebylo. Ale to si musíme napřed ověřit. S islámem nejde o neznámou věc, nýbrž o věc dobře známou jako nebezpečnou. Je to přece fašismus, horší než ten německý, protože skupinou určenou k likvidaci jsou pro islám všichni neislámisté. A navíc oproti německému fašismu mají náboženský nesmiřitelný fundamentalismus a ideologii, neuznávající demokracii a lidská práva a nastolující poměry na rozhraní otrokářství a ranného feudalismu. To jsou známá fakta, nikoli neznámá věc. Protagonisté multikulti jsou demokratickými a lidskoprávními fundamentalisty, kteří neberou v úvahu katastrofální důsledky neomezené demokracie a neomezených práv kohokoliv včetně důsledků kontraproduktivních. Například zotročení a následné vyhubení vlastní kultury a civilizace.
 
>   neregistrovaný 08.12.2015 02:11
» reagovat
  Pane Sobotko, a můžu pít ze známé kaluže ? To je asi, ta, kterou mám před domem a denně ji překračuji. Určitě se nenapiji ze sousedovi, kterou tak dobře neznám, ale opravdu ve svém okolí neznám nikoho, kdo by pil z kaluže, byť jemu dobře známé.
   
>> To je ale hloupost! neregistrovaný 12.02.2016 17:35
» reagovat
   Hloupější "příspěvek" jste si vymyslet neuměl? Tady nejde o hru se slovíčky. Pochopil? Asi ne, že?
    
>   neregistrovaný 09.12.2015 18:57
» reagovat
  naprosto souhlasím s tímto příspěvkem, islám je pro křesťany, židy a nevěřící celosvětová potenciální pohroma a pohromou se pro stamilióny evropanů nestane, pakliže v čele Evropy budou osoby se zdravým selským rozumem a nikoliv rafinovaní kolaboranti a zrádci kulturních, duchovních a lidských hodnot, ke kterým se Evropa těžce dopracovala po dlouhá staletí během spousty krvavých válek. Ti kdož dnes stojí v čele Německa, Francie, Belgie, Velké Británie jsou lidé, kteří mají místo mozku biceps nebo kýlu a pouze chtějí pod rouškou humanity, solidarity a bezbřehé tolerance novodobě zotročit 500 mil obyvatel starého kontinentu. uvažovat
   
> zjednodušující lži neregistrovaný 13.01.2016 23:30
» reagovat
  Pane, na světě žije odhadem 2 miliardy muslimů, z nichž drtivá většina je mírumilovných a na ulici byste je nepoznal. Mám z muslimských zemí mnoho přátel a toho, že jsou muslimové, jsem si nikdy nebyl příliš vědom. Idioti a násilníci jsou v každém náboženství, viz američtí militantní křesťané.
   
>>   neregistrovaný 06.02.2016 10:34
» reagovat
   A když to půjde bez odporu, tak jich bude později 5 miliard. O to jde?
    
>>   neregistrovaný 02.05.2016 13:33
» reagovat
   ale ty dvě miliardy se do evropy nevejdou a celá evropa je neuživí
    
>>   neregistrovaný 10.11.2016 21:37
» reagovat
   Odhadem 1 miliarda. A to, ze mate mezi tou miliardou nekolik pratel, kteri jsou mirumilovni take vubec nic neznamena, protoze to vubec nic nevypovida o tom, jaci jsou ti ostatni. Takze argument taky o nicem, stejne jako ten ktery sam kritizujete
    
>>   neregistrovaný 02.03.2017 08:21
» reagovat
   S tímto názorem plně souhlasím. V čem jsou křesťané lepší? Stačí si přečíst něco z historie dvě stě let amerických válek. Donedávna křesťané bojovali s židy
    
>>   neregistrovaný 19.06.2017 11:52
» reagovat
   Přesně tak...
    
>   neregistrovaný 24.04.2016 21:12
» reagovat
  Velmi hezky a pravdivě napsáno...
   
zajímavé neregistrovaný 23.11.2015 22:31
» reagovat
Xenofobie jakožto strach z neznámého. Ale jelikož projevy islámu jsou známy,tak to není přesné přirovnání. Je to pouhý populismus.
 
>   neregistrovaný 29.11.2015 00:00
» reagovat
  pro většinu lidí je islám stále cizí. Je to něco s čím nepřichází do styku a čemu nerozumí.
   
>> cizí? neregistrovaný 29.10.2016 15:42
» reagovat
   Kdybyste to napsal před 25 lety,tak bych Vám věřil.Dnes ne!!!
    
Odpor k extrémizmu není xenofobie neregistrovaný 27.07.2015 16:48
» reagovat
Islám není něco, čeho se bojíme, protože je to cizí. Nechceme jej proto, že je extrémistický, neuznává lidská práva, která máme zakotvena v ústavě: ženy považuje za nerovnoprávné, nemuslimy za nerovnoprávné, uznává otroctví, neuznává náboženskou svobodu atd. Není to jen náboženství, je to právní systém a ideologie současně. Obáváme se jej proto, že na světě je dnes asi 300 milionů radikálních muslimů a jejich jednání svým tichým souhlasem podporují i ti mírumilovní muslimové.
 
>   neregistrovaný 08.08.2015 12:24
» reagovat
  Otroctví, nerovnoprávné ženy, diskrimanace z pozice oligarchie - není to náhodou vše co už tu máme ?
   
>> Nic takového tu nemáme neregistrovaný 17.09.2015 11:36
» reagovat
   A od kdy to tu máme? :D V Evropě už otroctví dávno není a ženy rozhodně diskriminované nejsou. A snad kromě Babiše a jemu podobných lidí nás nikdo z oligarchie nediskriminuje.
    
>>> Optimista neregistrovaný 09.10.2015 10:04
» reagovat
    Víte jaký rozdíl je mezi optimistou a pesimistou? Optimista má nedostatek informací. Jste blazeovaný optimista.
     
>>>   neregistrovaný 15.11.2015 11:30
» reagovat
    Držte se tématu ! Toto je slovník cizích slov a není to politická brožura.
     
> Souhlasím neregistrovaný 25.09.2015 14:50
» reagovat
  V historie najdeme dost důkazů o tom, že muslimové by rádi ovládli celý svět.Pohané jsou pro ně všichni,kteří se neřídí koŕanem. A těm už dávno vyhlásili svatou válku..Je jen otázkou času kdy to bude. Muslimští imigranti jsou převážně mladí silní a dobře vybavení muži.Ve většině států ze kterých utíkají je branná vojenská povinnost. A tito muži než aby bojovali za svoji vlast a sami si doma udělali pořádek,chtějí aby je živila Evropa. Proč se nikde v médiích vůbec nikdo nepozastavil nad tím,že dezerce v období války je nemorální a neomluvitelná. ????????
   
>> V Sýrii je občanská válka neregistrovaný 16.10.2015 11:17
» reagovat
   V Sýrii je jednak občanská válka, což je něco jiného než válka proti vnějšímu nepříteli, a takový zmatek, že normální člověk se ve stranách konfliktu neorientuje. Ke komu se má přidat, aby "dělal pořádek"? Jednak v Sýrii koexistuje řada náboženství včetně křesťanského. Pokud vím, nikdo nezjišťoval, jakého náboženství jsou uprchlíci, či zda nejsou třeba ateisté. A křesťané a židi jako "národy knihy" (= Bible) rozhodně nejsou pro muslimy pohané. Ježíše Krista uznávají muslimové za jednoho z proroků.
    
>>> vztah Islámu ke křesťanství neregistrovaný 26.10.2015 13:31
» reagovat
    Ježíše Krista uznává Islám za jendoho z proroků, ale Ti, co o něm tvrdí, že je Bůh - tedy křesťané, se rouhají. Alláh nemá žádného syna! Pokud chcete vědět více o tom, jak se ubližuje křesťanům v islámských zemích, tak navštivte webové stránky Christian Solidarity International...
     
>> Re: Souhlasím ...odpovím neregistrovaný 20.11.2015 04:26
» reagovat
   otázka:Proč se nikde v médiích vůbec nikdo nepozastavil nad tím,že dezerce v období války je nemorální a neomluvitelná. ????????Odpověď: PROTOŽE NAŠI „NOVINÁŘI“ A TELEVIZNÍ KOMENTÁTOŘI MAJÍ MODRÉ KNÍŽKY. Obrana vlasti jim nic neříká – hlavní je LHÁT ve jménu chlebodárce. Proto ty uvozovky!
    
> 300 neregistrovaný 29.09.2015 19:58
» reagovat
  300 milionů radikálních muslimů?!....to je megablud:-)
Nebo jinak. Máš to nějak potvrzené?
   
> Logika? neregistrovaný 16.10.2015 12:37
» reagovat
  Nějak vám tam hapruje logika. V titulku mluvíte o extrémizmu, ale ve stati o islámu. Se stejnou oprávněností můžete napsat, že oheň u nás nechceme, že je špatný, že ohně se díky pyrofobii bojíme, protože existují pyromani, kteří všechno podpalují.
   
>> Logika nehapruje neregistrovaný 26.10.2015 14:26
» reagovat
   No asi proto, že v očích většiny Evropanů je Islám extremismem. A to oprávněně. Jak je islám "pacifistický" víme z historie - 100 let po smrti Mohameda dobývání Evropy muslimy - bitva u Poitiers 732 n. l. Jak je to s tolerancí k jiným náboženstvím víme též. Jak reagují muslimové na rouhání - viz. vypálené dánské a norské velvyslanectví v Damašku 2006, Charlie Hebdo,případ křesťanky Asie Bibiové. Dále víme, že konvertitům hrozí za odpad od islámu smrt.Evropá není xenofobní. Evropa se bojí extrémizmu, kterým je islám. A Evropa se bojí lidí, jako je pí. Merkelová.
    
>>> Odpověď neregistrovaný 03.03.2016 20:11
» reagovat
    Souhlasíme.Konečně rozumný příspěvek.
My se také bojíme, co opět vymyslí.
     
> chci doplnit toto neregistrovaný 27.11.2015 11:28
» reagovat
  1. Dnes a denně vidíme, jak vypadá většinový islám - jen zábava, zahálka, příživnictví, jediné opravdové zaměstnání je boj.
2. Ženy jinověrců odlákávají pod pláštíkem lásky, ale svoje ženy střeží a jinověrec nemá rovnou šanci ženu islámu získat. Proti tomu již začínají bojovat i asijští budhisté.
3. Ty ženy nejsou jen nerovnoprávné, jsou zotročené. Cožpak by normální ženy chodily na veřejnosti tak, že jim jsou vidět jen oči a až vdovám může být vidět tvář + 1000 jiných zákazů?
Obáváme se proto, že islám když jednou vpustíte do dveří, tak není mírné cesty zpět. Islám nelze jen tak odinstalovat.
Husité byli v době vzniku v podstatě stejní radikálové jako islamisti. Upalovali a zabíjeli jako na běžícím pásu. Dnes po reformaci není, kdo by se jich bál. Počkáme, až islám projde vlastní reformací vzdá se světovlády za pomocí násilí a pak lze přijímat uprchlíky. Obava a strach je to, co chrání rozumného člověka před vstupem do propasti.
   
význam pojmu neregistrovaný 27.03.2015 08:49
» reagovat
nedůvěra a respekt k cizím věcem jsou přirozené, jak tu píšete. Pojem xenofobie ovšem označuje patologický (chorobný) strach z cizího - to konkrétně označuje ten název, ne přirozenou obezřetnost. je to označení úzkostné poruchy. takže xenofobie z podstaty pojmu nemůže být přirozená. stejně jako nemůže být přirozená arachnofobie (strach z pavouků) apod. myslím, že tento pojem je znásilněn médii, aniž by i tam lidi věděli, co přesně znamená(což v dnešní době nepřekvapuje). s RACIONÁLNÍM odporem k přistěhovalectví apod. podle mě nesouvisí.
 
> Nálepkování neregistrovaný 26.10.2015 14:22
» reagovat
  Přesně tak. Stejně tak je tomu u slova homofobie či homofób, kterými se v médiích častují lidé, kteří nesouhlasí např. s homosexuálními svazky či adopcí dětí homosexuálními páry... Homofóbie = strach z lidí
   
> K příspěvku "význam pojmu" neregistrovaný 17.11.2015 19:43
» reagovat
  Děkuji, že jste velmi dobře vysvětlil pojem xenofobie. Celý příspěvek je výborný.
   
/cítí se pobaveně/ neregistrovaný 20.03.2015 18:15
» reagovat
Lidi, bavíte mě!!! :DDDD
Znáte význam slov sociální stereotyp? Většina těch argumentů tady, které říkají, že xenofobie je přirozená a úžasná věc a další kecy ohledně pudu sebezáchovy, jsou naprosto iracionální a nemají s xenofobií nic společnýho!
A řekněte mi, co je přirozenější bytost,než právě narozené dítě?. A co dělá dítě? Poznává! Vše kolem se. Pozoruje, zjišťuje, získává nové a nové informace! Jestliže je xenofobie tak úžasná a jediná správná cesta životem, tak je vědění a poznávání špatné, ne?
 
> Blbost neregistrovaný 29.07.2015 10:00
» reagovat
  Naopak. Právě že to dítě se bojí cizího prostředí, může být závislé na svých rodičích, zvláště na matce.
A ještě přirozenější a viditelné je to u zvířecích mláďat. Vědění a poznávání je špatné a nikdo nemá nic proti tomu, abyste se jel podívat do muslimských nebo jiných států jako turista a naopak, aby sem turisté z jiných zemí jezdili a utratili nějaký peníz. Ale nechceme platit sociální dávky z našich kapes naprosto cizím lidem, kteří sem přijdou. To není xenofobie, to je o penězích
   
>> Oprava neregistrovaný 29.07.2015 10:04
» reagovat
   Opravuji
Dítě se mnohdy bojí cizího prostředí i lidí a nechce se proto hnout od maminky.
Vědění a poznávání NENÍ špatné....
Dále jde o přirozený strach z extremismu, zavádění muslimských pravidel, krádežemi, násilím atd. V tomto případě je přirozené, že vědět a poznávat takové věci není pro průměrného občana nejen nutné, ale ani potřebné. Takže se klidně vztekej "sluníčko" :-)
    
>> správný význam xenofobie neregistrovaný 22.09.2015 00:50
» reagovat
   nenechme si od nikoho namluvit, že xenofobie a obavy z násilí davů, které se cpou do vlaků okny je totéž...
xenofobie je strach z NEZNÁMÉHO, nikoli z již známých projevů agresivity, atd. atd. tak, jak s nimi mají VŠICHNI na této planetě zkušenost nebo jak jsou od zkušených informování...
nechápu, jak vůbec mohl někdo spojit a tak zevšeobecnit pojem xenofobie s rasismem...proto to ROZLIŠUJME!
    
>> Psycholog amatér? neregistrovaný 16.10.2015 12:40
» reagovat
   Koukám, máme tady vývojového psychologa amatéra. Čím méně o věci ví, tím více je mu jasno.
    
> ,,cítí se úpobaveně,, neregistrovaný 19.07.2016 14:48
» reagovat
  ty jsi ale blb. Dítě když se narodí tak poznává, to ano. Ale je korigováno ( vedeno) rodiči, protože by se ve svém poznávání šupito presto zabilo ( třeba pádem ze schodů ) Takže příměr ,,dětské poznávání,, x xenofobie je HODNĚ MIMO
   
>   neregistrovaný 22.01.2019 16:10
» reagovat
  Právě narozené dítě je téměř slepé, tedy nic moc nepoznává. Kromě toho je malé dítě spíš naivní, důvěřivé, nezkušené, tedy se často spálí (spadne, zraní se, atp.). Tím spálením se člověk POUČÍ, a jen zcela nepoučitelný nezaujme ostražitý či odmítavý postoj k čemukoliv, co poznal jako zlé či nebezpečné. Psychicky normální se vůči tomu postaví POUČENĚ ODMÍTAVĚ. Toto ale samozřejmě není xenofobie, ale velmi žádoucí zkušenost a realistický postoj umožňující přežití.
   
PUD SEBEZÁCHOVY neregistrovaný 10.12.2014 23:29
» reagovat
XENOFOBIE, TO JE PUD SEBEZÁCHOVY. STÁTY, KTERÉ ODMÍTLY RASISMUS A XENOFOBII JSOU DNES CÍLEM IMIGRANTŮ Z AFRIKY A ISLÁMSKÉHO SVĚTA A POMALU SE ŘÍTÍ DO ZÁHUBY.
Vše v přírodě je přirozeně xenofobní. Co je neznámé a cizí, tomu nedůvěřuji.
 
> RE .. neregistrovaný 10.12.2014 23:32
» reagovat
  Xenofobie je přirozená.
Opakem xenofobie je XENOFILIE = patologická a nepřirozená otevřenost, obdiv ke všemu cizímu a neznámému, hlavně k imigrantům.
   
> rozhodně souhlasím neregistrovaný 22.09.2015 00:56
» reagovat
  ANO, JE NÁM TO DÁNO PŘÍRODOU - být xenofobní...nenechme si to vzít a namluvit si, že je to negativní, je to ochrana jedince, daná nám přírodou...zvířata ji mají také
ve své podstatě je to totéž s rasismem - i mravenci, včely a další organizovaná společenství (organizovaná často lépe než lidi) rozlišuje mezi rasami mravenců, atd...
Pokud je to dáno přírodou, nemůže to být špatně!
NEBO JINAK:
když máme už přemýšlet, jak nebýt xenofobní, atd. - tak potom ale OBĚ STRANY! i oni! stejnou měrou - proč se má vždy slušnější přizpůsobit agresivnějšímu? v přírodě proto, že nemá dost síly - ale u lidí to tak není, že...!!! lidé myslí...říkali nám ve škole - tak doufám, že opravdu myslí!
   
> Městská legenda neregistrovaný 16.10.2015 12:29
» reagovat
  Opět jedna černá městská legenda. Ještě tu o černé sanitce.
   
Dotaz neregistrovaný 05.11.2014 18:18
» reagovat
Dala by se xenofobie charakterizovat i jako odpor (či nenávist) k menšinám? Menšinami myslím lidi s "jinou" orientací (homosexuálové, bisexuálové, tranvestité, nekrofilové...) či různé jiné národnostní menšiny (Vietnamci, Romové...).
Děkuji za odpověď. =)
Adrilus
 
> ne neregistrovaný 22.09.2015 00:58
» reagovat
  nedala, je to jen a jen strach z neznámého...není to odpor, jen vobyčejnej strach...odpor vzniká právě až na základě (negativních) zkušeností a to je sakra rozdíl!
   
  neregistrovaný 05.09.2014 14:10
» reagovat
Nesnáším vše, co přichází k nám z východu, tj.hlavně lidi!!!!
 
xeno neregistrovaný 11.06.2014 15:28
» reagovat
Dobrý den. Kdosi řekl: Nedůvěra je moudrost hlupáků. Anebo, že strach má velké oči. Slovo "xenofobie" má mít jakýsi negativní, hanlivý podtext. Myslím si však, že jistá obava z cizího je zcela přirozená. Na ulici se také nebudeme na potkání objímat s cizí osobou, která nám mj. při tom může ukrást peníze z kapsy. Asi se neposadíme na místo v tramvají, když jsme tam předtím viděli sedět zanedbaného bezdomovce. Kdovíjaká zvířátka bychom si mohli přinést domů, že? Při řeči s cizím člověkem nebudeme stát 20 cm od jeho hlavy; on buď ucouvne nebo nás chytí pod krk. Existuje přirozený odstup, větší či menší; je to i v přírodě. Proč? Je to obranná reakce; živočich buď zaútočí nebo uteče. Je to xenofobie (=špatné)?
 
>   neregistrovaný 25.07.2014 22:35
» reagovat
  Pěkně vyjádřené, sdílím tento názor. ;-)
   
> význam slova xenofobie neregistrovaný 27.03.2015 08:46
» reagovat
  nedůvěra a respekt k cizím věcem jsou přirozené, jak tu píšete. Pojem xenofobie ovšem označuje patologický (chorobný) strach z cizího - to konkrétně označuje ten název, ne přirozenou obezřetnost. je to označení úzkostné poruchy. takže xenofobie z podstaty pojmu nemůže být přirozená. stejně jako nemůže být přirozená arachnofobie (strach z pavouků) apod. myslím, že tento pojem je znásilněn médii, aniž by i tam lidi věděli, co přesně znamená(což v dnešní době nepřekvapuje). s RACIONÁLNÍM odporem k přistěhovalectví apod. podle mě nesouvisí.
   
>>   neregistrovaný 13.09.2015 09:17
» reagovat
   Konečně někdo se zdravým rozumem a znalostí významu slova.
"Mediální pracovníci" s ním velmi snadno polarizují společnost, tak ze sebe nenechávejte dělat pitomce!
    
> perfektně napsané neregistrovaný 28.08.2015 09:21
» reagovat
  Plně souhlasím. Všichni jsme xenofobové a kdo není, tak je potencionální sebevrah
   
>> SKVĚLÉ! neregistrovaný 22.09.2015 00:59
» reagovat
   SKVĚLÉ! nenechme si namluvit, že jednáme špatně a že xenofobie je tak špatná...nechali bychom si tím vzít pud sebezáchovy.
    
>> Mykání neregistrovaný 16.10.2015 12:32
» reagovat
   Všichni? Mykám, mykáš, mykáme, v hlouposti si rocháme.
    
> Reakce neregistrovaný 05.06.2016 14:43
» reagovat
  Nikoliv, xenofobie je neopodstatněný, chorobný až neurotický strach z něčeho cizího.Výše zmíněnou reakci nelze označit za fobii.
   
  neregistrovaný 02.10.2013 16:57
» reagovat
člověk xenofobní je stupidní nešťastná personal non granta
 
>   neregistrovaný 29.01.2015 22:43
» reagovat
  ......personal non grata.
   
xenofobií trpí tím pádem prakticky každý neregistrovaný 07.12.2012 19:04
» reagovat
Každý tím trpí, protože by to tedy měl být i odpor např. k pedofilům,transsexuálům, zoofilům,nekrofilům,gerontofilům atd.
 
> Transsexuálové neregistrovaný 29.01.2014 15:40
» reagovat
  Na transsexuálech není nic špatného. Jsou to lidé s velmi nešťastným údělem, neboť se narodili v těle jiného pohlaví, než jak se cítí. Hormonální nerovnováha spojená s transsexualitou často vede u těchto lidí k těžkým depresím. Jednoho transsexuála (muže v ženském těle) znám, je to jeden z nejlepších lidí, kterého jsem měl kdy tu čest poznat.
   
jasný neregistrovaný 24.03.2011 15:02
» reagovat
xenofobie = demagogie
 
> Naturalismus neregistrovaný 22.02.2014 21:51
» reagovat
  Nesouhlasím. Xenofobie je přirozená obranná reakce vyplývající z pudu sebezáchovy. Co udělá kůzle, když potká tygra? Začne se s ním z nějaké naivní představy muckat? Ne.
Lidé sice mají na rozdíl od ostatních živočichů vyvinutější rozumové uvažování, ale stále to jsou zvířata, takže stále máme své pudy, emoce. Čus
Nekorektní Miky
   
>> Žádná zvířata neregistrovaný 28.02.2014 16:33
» reagovat
   Lidé nejsou žádná zvířata. Lidé jsou stvořeni k obrazu Božímu a zvířata jsou jim podřízena. Nevěřte těm kecům o Darwinovi a evoluci, jsou dávno vyvrácený.
    
>>> good one neregistrovaný 16.03.2014 01:23
» reagovat
    hahá ten byl dobrej :)
btw "k obrazu Božímu" a kterého boha? :D
     
>>>   neregistrovaný 14.04.2014 08:28
» reagovat
    Aaa dalsi kterej si mysli ze byl slepenej z hliny a jinejch sracek a rovnou mu bylo 25 bez vyvoje..
     
>> Felix neregistrovaný 20.12.2015 21:39
» reagovat
   Nikoliv Pane, xenofobie není přirozený strach, ale právě nepřirozený až neurotický strach. Odtud ta koncovka - fobie.
    
je to lež neregistrovaný 21.10.2010 22:00
» reagovat
Xenofobie je přirozená (!) obranná reakce organismu vůči cizím vlivům. Definice, které se v poslední době objevují v encyklopediích jsou lživé a jednostranně zaujaté.
 
> hh neregistrovaný 22.10.2012 14:37
» reagovat
  Sobeckost je taky přirozená. Nebo závist, nenávist...
   
>> to není totéž.... neregistrovaný 31.01.2013 13:38
» reagovat
   závist, nenávist ani sobectví nejsou obranné reakce. Jsou to vlastnosti. Kromě sobeckosti se domnívám, že nelze hovořit ani o přirozenosti.
    
> je to lež neregistrovaný 18.03.2013 16:47
» reagovat
  Souhlasím. Xenó je cizí. Je-li fobie strach i nenávist (?), mám s tím problém. Je-li fobie pouze strach, pak xenofobie je strach z cizího, nikoli nenávist! Jsem xenofóbní a nestydím se za to. Mám přirozený strach z cizího.
   
>> absulutní souhlas! neregistrovaný 22.09.2015 01:03
» reagovat
   jde jen o to, nazývat vše správně - a nenechat si nakukat chybný výklad slova xenofobie od méií...
    
xenifilni xenofobie neregistrovaný 07.01.2010 16:00
» reagovat
Pozor, strach z lidí je uváděn jako Antropofobie, popřípadě strach z davu jako Demofobie. Pokud se xenofobie spojuje s rasismem, jde o odpor k tomu, čím se od nás dotyčný odlišuje. Je to odpor k nezvyklé barvě pleti, odpor například k dredům, ke stravování pomocí jídelních hůlek apod. :D
 
Ve frázi "podle mě" se píše mě, 4. pád neregistrovaný 08.12.2009 00:48
» reagovat
Xenofobie má mnoho kategorií a tahle kategorie se nazývá rasismus
 
> .. neregistrovaný 13.12.2009 20:48
» reagovat
  stěr
   
> fds neregistrovaný 31.07.2010 15:34
» reagovat
  píšeš nesmysly
   
podle mne neregistrovaný 01.12.2009 20:34
» reagovat
xenofobií je nejčastěji myšlena rasová nenávist, nesnášenlivost vůči jiné lidské rase...
 
> Sorry neregistrovaný 08.12.2009 00:49
» reagovat
  Sry, já si nevšiml, že používáš diakritiku, podle mne je dobře
   
asi oboje neregistrovaný 19.11.2009 15:09
» reagovat
asi oboje
 
> mňje neregistrovaný 24.11.2011 03:00
» reagovat
  Já si pomáhám tím, že si řeknu "TĚ, TOBĚ, TEBE". Pak se rozhodnu pro "MĚ, MNĚ, MNE". Je to tak prosté, milý Watsone.
   
xena neregistrovaný 09.12.2007 10:14
» reagovat
miluji nová přátelství,ale mám strach z lidí..xenofilní xenofobie? ouu
 
> co6 coby6 07.12.2008 23:26
» reagovat
  Xena??????.c.o.b.y.
   
> xenofobní xenofobie relief 30.07.2009 19:44
» reagovat
  buď to nedává smysl, nebo to nepobírám:)
   Navigace

předchozí slovo: » xenofilní
následující slovo: » xenogenní
slovo se nachází na stránce: X:1
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz