Pojem ateizmus

Slovo:

ateizmus, ateismus


Význam:

• popírání boha nebo božstev

• neznabožství, bezbožnost

Knihy

Soumrak ateizmu -- autor: Král Miloslav
Člověk mezi vírou a ateismem -- autor: Delbrelová Madeleine
Sartrův ateismus -- autor: Feigl Marek
Svět bez Boha -- autor: Halík Tomáš, Grün Anselm
Křesťanství a ateismus úplně jinak -- autor: D´Souza Dinesh

Komentáře ke slovu ateizmus, ateismus


 
» přidat nový komentář

  neregistrovaný 02.09.2015 15:02
» reagovat
Ateista je člověk, který ateismu nevěří, nebude se přeci snižovat na úroveň věřících.
 
  neregistrovaný 02.09.2015 14:44
» reagovat
text...zamilovanost je opravdu chemická reakce probíhající v mozku, vytváří se při ní hormony štěstí a blaha.. a láska, je fyzickej stav po tomto "zdrogování" které se sem tam ve vztahu ještě objeví. v podstatě je to taková droga, která není proti ničemu.,,,,,,,,,,,,,,stavíš koně za vůz, kdo nebo co a proč ty chemické reakce štěstí a blaha spouští, paradoxem je, že nakonec všechny ty pocity probíhají v mozku.
 
Osviceni neregistrovaný 09.03.2015 20:46
» reagovat
Diky předchozím prispevkum se stavam opravdovym ateistou. Diky!
 
... neregistrovaný 10.12.2014 15:58
» reagovat
Srovnávat víru v "něco" s chemickou reakcí může jen absolutní omezenec.

Ateista v pravém slova smyslu nejsem, protože nikdo v dnešním světě nedokáže objektivně vysvětlit dost věcí na to, aby se mohlo pochybovat. Ne o ideích, kterými se tisíce let ovladaly a ještě dodnes ovládají masy, ale o silách, které ještě neznáme, které jsou Bohům přisuzovány, tak jako to bylo, je a bude ještě hodně dlouho. Protože přes veškeré výdobytky doby, člověk se chce nechat ovládat a něčemu věřit potřebuje - je to pohodlný, stejně tak, ako bylo pohodlný věřit tomu, že země je placka, protože to byla obecně uznávaná "pravda"

Jdu se nudit jinam :D
 
Nadpřirozeno? neregistrovaný 29.09.2009 08:32
» reagovat
Věřit v nadpřirozeno v 21. století ?Lidé věří v něco co není, a co plodí celá tisiciletí jen nenávist a války nezi kultůrami různých národů. Lze přirovnat k rasismu.
 
Ateista - bezvěrec hogofogo 17.04.2006 08:43
» reagovat
No já chápu ateistu jako protiklad k věřícímu, tudíž člověka, který je ochoten pochybovat, pochybujícího o dogmatech víry, o dogmatech ideologií a pochybující o úplnosti "současného" poznání.
 
> ? neregistrovaný 23.08.2008 17:04
» reagovat
  ochoten pochybovat? pochybovat o cem? jsem taky ateista, prece nebudu slepe verit v neco protoze nekdo rikal nebo nekdo psal... verim tomu co vidim
   
>> K zamyšlení paty001 19.06.2010 14:10
» reagovat
   "Kde končí věda, začíná víra!" ( A.Einstein)
Reakce na minulý příspěvek : V tom je přeci podstata - síla víry.Bylo by opravdu velmi snadné začít "věřit" poté, co bych Boha uviděl.To by bylo vskutku prostě jednoduché.Ale pozor - lidé v době minulé již ztělesněného Boha spatřit přeci mohli - v osobě Ježíše Krista.K zamyšlení zde uvedu samotné počítání lidského času.Bylo mnoho "světových osob" v dějinách, kteří si přivlastňovali celý svět, ale po žádné této "pozemské" osobě se počítání času nepřerušilo - opak u Ježíše.Rozlišujeme přeci období B.C. = before(před)Christem.
    
>> .... neregistrovaný 25.10.2010 18:54
» reagovat
   pocitam ze tedy neverite ani v lasku protoze tu taky jeste nikdy nikdo nevidel a to je co vy tak potrebujete videt mit hmatatelny dukaz... co vam dava tu viru ze existuje ? nebo verite ze kdyz se clovek zamiluje je to jen uspesna chemicka reakce nejakych 2 latek mezi organismy to by me potom zajimalo co probyha za dej pri rozvadeni asi odpareni nebo rozklad :D nebudte smesny ne vsechno se da dokazat a presto v to verime myslim ze uz automaticky a ja pevne verim a doufam ze za nejaky cas vira v boha a nadprirozeno bude tak automaticka jako je napr. laska :)
    
>>> láska neregistrovaný 29.01.2012 11:35
» reagovat
    nevím jak to souvisí s ateismem, ale je rozdíl mezi láskou a zamilovaností. zamilovanost je opravdu chemická reakce probíhající v mozku, vytváří se při ní hormony štěstí a blaha.. a láska, je fyzickej stav po tomto "zdrogování" které se sem tam ve vztahu ještě objeví. v podstatě je to taková droga, která není proti ničemu.
     Navigace

předchozí slovo: » ateista, atheista
následující slovo: » atelektáza plic
slovo se nachází na stránce: A:121
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2020  --  ABZ.cz