Pojem cherubín

Slovo:

cherubín, cherub


Význam:

• anděl

• krásná a dokonalá bytostGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova

Knihy

Cherubín troubí na kost fanfáru -- autor: Slíva Vít
Sešívaný cherubín -- autor: Frantinová Eva
Chvála macechy -- autor: Llosa Mario Vargas

Komentáře ke slovu cherubín, cherub


 
» přidat nový komentář

Chérub neregistrovaný 02.10.2007 15:42
» reagovat
Chérub je také název pro vládce elementu země.
 
Bible neregistrovaný 07.05.2007 08:27
» reagovat
Bible: (Český ekumenický překlad)
Ezechiel 28:14-15
14  Ty jsi cherubem od pomazání. Jakž jsem tě za ochránce představil, na hoře svaté Boží jsi byl, u prostřed kamení ohnivého ustavičně jsi chodil.
15  Byl jsi dokonalý na cestách svých, hned jakžs se narodil, až se našla nepravost při tobě.
 
Cherubíni Boban 12.12.2006 08:13
» reagovat
Cherubíni jsou strážci světla a hvězd. Také oni vytvářejí a zprostředkovávají pozitivní božskou energii a jejich vzhled je nádherný. Zastíní prý všechny ostatní anděly. Jejich původ je asyrský nebo akkadský a jejich jméno znamená "ti, kteří se přimlouvají" - velcí duchové poznání a nekonečné lásky. Zajímavé je, že se často objevují jako pololidé, polozvířata, většinou s obličejem lva. Dávní architekti umisťovali jejich sochy s lidskými tvářemi a těly býků nebo lvů před vchody do chrámů, aby tak chránili božskou půdu. Cherubíni prý původně vůbec anděly nebyli, ale postupem času se k nebeské hierarchii propracovali. Že by byli onou ztracenou rasou, která nyní působí spíše na astrální než na fyzické rovině? Lidé je vnímají jako něco na způsob spojení Krásky a Zvířete v jedné osobě. Cherubíni dohlížejí nad galaxiemi, shromažďují a rozdělují energii, kde je jí zapotřebí, a stráží jakékoliv náboženské chrámy, od architektonických skvostů až po chatrče z vepřovic.

Cherubíni také pracují jako osobní strážci a je-li třeba, ohánějí se plamenným mečem. Strašnější verzí cherubína je pak bytost se čtyřmi tvářemi a čtyřmi křídly. Toto mytické zobrazení je spojuje se čtyřmi větry. Objevují se jako posvátná zvířata a stážci božství. Známe i několik jmen: Ofaniel, Rikbiel, Cherubiel, Rafael, Gabriel, Uriel a Zofiel.

Budete-li v magii potřebovat božskou ochranu, moudrost a vědění, zaměřte se na cherubíny. Mnozí z egyptských bohů, zejména Sachmet, Bastet a Anubis by se dali považovat za cherubíny. Někteří archeologové se domnívají, že slavná Sfinga (obrovská stavba s lidskou tváří a lvím tělem) je možná starší než celá egyptská kultura a je dokladem civilizace, která má být teprve objevena. Chcete-li se dostat k cherubínům, zapalte bílou svíčku pro božství a modrou pro cherubíny.
 Navigace

předchozí slovo: » cherry, cherry brandy
následující slovo: » cheshire
slovo se nachází na stránce: C:41
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz