Pojem debug

Slovo:

debug


Upozornění:
vložil uživatel konikula a ověřil editor

Význam:

testování, ladění počítačového programu

Komentáře ke slovu debug


 
» přidat nový komentář

prosba o laskavost konikula 09.01.2010 03:16
» reagovat
velmi se omlouvám, že jsem u žádného svého dnešního komentáře nezaškrtl "upozornit přes email". proto prosím, pokud budete nějak potřebovat mou konzultaci, nebo pokud se zde chystáte navázat na mou "monoskuzi", kontaktujte mne pomocí tohoto komentáře, kde jsem čtvereček "email" zaškrt. Jsem velmi zvědav na diskuzi, a osobně v ní doufám. Nečekám, že budou všechny mé dnešní příspěvky brány jako absolutní pravda. Pokud tedy nebudou, moc prosím o upozornění, že se s hesly nebo pod hesly "programátor" a "debug" něco zajímavého děje. V případě jejich odstranění opravdu velmi snažně prosím o stručnou či obsáhlejší informaci o důvodech (nepředpokládám že budou nějak špatné, spíše se rád dozvím jaké jsou, a jak se při vkládání příště chovat).

Zaškrtávám "Zasílat odpovědi na E-mail" a vkládám.

A děkuji předem za pochopení a pomoc
 
apendix 1 konikula 09.01.2010 02:28
» reagovat
jinak mě napadá, že v některých firmách, zpravidla větších, opravdový debug dělají testeři, a programátoři jen minimálně. Nebo lépe řečeno se debugování rozděluje v logicky nerovnoměrném poměru mezi programátory a testery. Jsou možné i jiné variace, ale podle mého opravdu každý programátor zcela běžně provádí debug, i když ne vždy veškerý debug provádí programátor. Asi tak :)
 
debugování konikula 09.01.2010 02:02
» reagovat
Jelikož slovo debugování je vcelku frekventované, mělo by spíš být klíčem tohoto hesla. Avšak je to česká zkomolenina, a netuším zda je samotný "debug" uznán v původním nebo našem jazyce jako slovo. Na druhou stranu cizí slovo to je, a cítím jako nutnost jej sem vložit tak nebo onak. Prosím proto vážené redaktory a revisory o pečlivé zvážení úprav, nebo i odstranění.
 
> výslovnost konikula 09.01.2010 03:08
» reagovat
  česká výslovnost je většinou "debug", anglická "debag". moc si za tím nestojím, ale možná bude dobré to nějak zmínit. pokud tedy slovo "debug" obstojí v editorské obci pro zachování. doufám že ano. Dále, prosím, vizte heslo programátor, pod kterým jsem intenzivněji monoskutoval (monologem inicioval diskusi) nad fůzí komplexní informační terminologie se slovníkem cizích slov (jelikož jste nejlepší na české scéně, tak váš abz-slovník volně zaměňuji s obecným slovníkem cizích slov, vědom si tohoto složitého vztahu - tedy složitého spíše z hlediska implementace, protože cizí slovo v jČ je, z implementačního hlediska poněkud jiná věc než slovo které patří do vašeho slovníku - nechci nijak naznačovat, že jsou zde v abz slova která nejsou přejatá, /třeba zatím/, a podobně, ale technicky je problém tvrdit, že váš slovník přesně koresponduje s jazykology uznaným "importem"... bez pochyb však je to zdárně plněným cílem vašeho slovníku). Tolik k výslovnosti a diskuzi.
   
> pro informaci konikula 09.01.2010 03:27
» reagovat
  Jen pro informaci, snažím se často užívat IT termíny v ne-IT článcích, proto ten pokus vložit takto pochybné (nebo ne?) heslo. Můžete si prohlédnout tento můj článek http://sah.blog.cz/1001/komentare-k-poslednimu-tyd nu, pokud chcete vidět jak se debuguje letecký provoz u Slovenské policie. Tento příspěvek prosím neberte jako spam. A pokud ano, tak jej klidně smažte. Chtěl jsem jen ukázat "debugování" ve volitelném kontextu, kdy lehce obrací libovolný kontext pro čtenáře v informatický problém (který je obvykle lehce řešitelný, oproti problému "světovému"). Jinak stejně jako u slova debug, prosba editorům: prosím pročtěte mé komentáře pod slovem "programátor" před zásahem do hesla "debug". Díky za pochopení, a toto dle vlastní vůle (či zvůle :)) smažte, nebo libovolně editujte. Ostatně libovolně editujte či mažte i mé ostatní komentáře, jen prosím aby měl váš slovník smysluplnou tvář :) Tedy neprosím, ale předpokládám, že zde přibude něco užitečného, ať už skoro stejného jak jsem zymýšlel, nebo jiného, chytřejšího a lepšího. Toť pro můj dnešek vše. Díky ještě jednou předem, za smysluplný výsledek vašich úvah a úprav.
   


Knihy
  Začínáme s 3D tiskem Začínáme s 3D tiskem
autor: Kloski Liza Wallach, Kloski Nick
Propast smrtiPropast smrti
autor: Bryndza Robert
Zkoušeli jsme všechno!Zkoušeli jsme všechno!
autor: Filliozat Isabelle

Navigace

předchozí slovo: » debriefing
následující slovo: » debugger
slovo se nachází na stránce: přidáno-návštěvníky:665
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz