Pojem hazard

Slovo:

hazard


Význam:

• činnost, jejíž výsledek závisí na náhodě

• vysoké riziko

• tech. nežádoucí výstupní signál logického prvku vzniklý nepřesnou synchronizací mezi vstupními signályGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

vabank, gambling, aleatorické hraní, moral hazard (angl.)Knihy

Snadná cesta jak překonat hazard - Jak převzít moc nad svým životem -- autor: Carr Allen
Jak překonat hazard -- autor: Nešpor Karel
Hazard -- autor: Solčanská Martina
Hazard v České republice -- autor: Fiedor David
Choking Hazard -- autor: Dobeš Marek, Kopřiva Štěpán, Macek Petr

Komentáře ke slovu hazard


 
» přidat nový komentář

Jak překonat hazard - Karel Nešpor Jitka Pourová 23.09.2011 15:27
» reagovat
Prevence, krátká intervence a léčba
Kniha pojednává o problémech působených hazardem. Postupně se zabývá diagnostikou, krátkou intervencí, léčbou i prevencí hazardního hráčství. Samostatná kapitola je též věnována pomoci rodinám s tímto problémem, a to i tehdy, když se osoba s hazardním hráčstvím odmítá podrobit léčbě. V další části knihy najde čtenář některé terapeutické pomůcky, dotazníky, výzkumné zprávy a oficiální dokumenty. Kniha je doplněna obsáhlým přehledem použité literatury. Publikace je koncipována tak, aby co nejlépe posloužila zejména odborným pracovníkům v oblasti pomáhajících profesí. Dobře ji však využijí např. i příbuzní patologických hráčů, motivovaní patologičtí hráči, pracovníci orgánů činných v trestním řízení a vězeňské služby a studenti různých oborů.
MUDr. Karel Nešpor, CSc., vede od roku 1991 primariát mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice a rovněž přednáší na subkatedře návykových nemocí Institutu pro další vzdělávání zdravotníků. Už téměř 30 let se zabývá problematikou závislostí a organizuje preventivní programy. Je autorem řady odborných i populárních prací. V Portálu vyšly jeho knihy: Kouření, pití, drogy (1994), Středoškoláci o drogách, alkoholu, kouření a lepších věcech (1996), Jak zůstat fit a předejít závislostem (1999, s H. Pernicovou a L. Csémym), Vaše děti a návykové látky (2001), Návykové chování a závislost (2000, 2003, 2007, 2011). Spoluautory knihy Jak překonat hazard jsou MUDr. Hana Karbanová, Andrea Scheansová, Ph.D., a PhDr. Ladislav Csémy.
 Navigace

předchozí slovo: » HAZ zkratka ve zdravotnictví
následující slovo: » hazard index
slovo se nachází na stránce: H:14
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz