Pojem hazard

Slovo:

hazard


Význam:

• činnost, jejíž výsledek závisí na náhodě

• vysoké riziko

• tech. nežádoucí výstupní signál logického prvku vzniklý nepřesnou synchronizací mezi vstupními signályGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

aleatorické hraní, gambling, vabankKnihy

Hazard -- autor: Solčanská Martina
Jak překonat hazard -- autor: Nešpor Karel
Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? -- autor: Tomšík Vladimír, Michal Aleš, Janáčková Stanislava
Snadná cesta jak překonat hazard -- autor: Carr Allen

Komentáře ke slovu hazard


 
» přidat nový komentář

Jak překonat hazard - Karel Nešpor Jitka Pourová 23.09.2011 15:27
» reagovat
Prevence, krátká intervence a léčba
Kniha pojednává o problémech působených hazardem. Postupně se zabývá diagnostikou, krátkou intervencí, léčbou i prevencí hazardního hráčství. Samostatná kapitola je též věnována pomoci rodinám s tímto problémem, a to i tehdy, když se osoba s hazardním hráčstvím odmítá podrobit léčbě. V další části knihy najde čtenář některé terapeutické pomůcky, dotazníky, výzkumné zprávy a oficiální dokumenty. Kniha je doplněna obsáhlým přehledem použité literatury. Publikace je koncipována tak, aby co nejlépe posloužila zejména odborným pracovníkům v oblasti pomáhajících profesí. Dobře ji však využijí např. i příbuzní patologických hráčů, motivovaní patologičtí hráči, pracovníci orgánů činných v trestním řízení a vězeňské služby a studenti různých oborů.
MUDr. Karel Nešpor, CSc., vede od roku 1991 primariát mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice a rovněž přednáší na subkatedře návykových nemocí Institutu pro další vzdělávání zdravotníků. Už téměř 30 let se zabývá problematikou závislostí a organizuje preventivní programy. Je autorem řady odborných i populárních prací. V Portálu vyšly jeho knihy: Kouření, pití, drogy (1994), Středoškoláci o drogách, alkoholu, kouření a lepších věcech (1996), Jak zůstat fit a předejít závislostem (1999, s H. Pernicovou a L. Csémym), Vaše děti a návykové látky (2001), Návykové chování a závislost (2000, 2003, 2007, 2011). Spoluautory knihy Jak překonat hazard jsou MUDr. Hana Karbanová, Andrea Scheansová, Ph.D., a PhDr. Ladislav Csémy.
 Navigace

předchozí slovo: » Hawthornský efekt
následující slovo: » hazard index
slovo se nachází na stránce: H:14
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2018  --  ABZ.cz