Pojem korzet

Slovo:

korzet, korset


Význam:

• šněrovačka

• lék. obvaz, aparát sloužící k podpoře trupuGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

ortézaKnihy

Zdravá záda / Zdravá chůze -- autor: Smíšek Richard, Smíšková Kateřina, Smíšková Zuzana
Svalové řetězce 4 - Spirální stabilizace páteře - Skolióza -- autor: Böhmerová Alena, Smíšek Richard, Smíšková Kateřina, Smíšková Zuzana
Šlechtična -- autor: van Rijckeghem Jean-Claude, van Beirs Pat,
První žena na kole kolem světa -- autor: Zheutlin Peter

Komentáře ke slovu korzet, korset


 
» přidat nový komentář

ano je rozdíl mezi korzetem a korzáží neregistrovaný 11.11.2014 18:04
» reagovat
Přesně stejně bych definovala rozdíl mezi korzetem a korzáží. Korzet vystužený kovovými kosticemi, určený na modeláž těla pro velmi útlý pas (popřípadě podporu páteře, atd. ve zdravotnictví). Jednoznačná je velice pevná a silná konstrukce.
Narozdíl od korzáže, kde se využívají dnes PVC kostice nebo žádné (klasická šněrovačka), a jsou mnohdy vyrobeny i z velmi jemných materiálů (krajka). Čili formování pro velice útlý pas s nimi není takřka možný, neboť to nedovoluje jejich konstrukce.
 
Korzet neregistrovaný 15.07.2012 22:44
» reagovat
Označení "korzet" je v důsledku označení pro kus oblečení, obsahující ocelové kostice, šněrování...ovšem nesouhlasím s uvedení, že korzet musí být jen vysoký. Korzety totiz již odpradávna existují v několika tvarech, střizích a taky výškách (underbust pod prsa, midbust cca nad bradavky a overbust ...samozřejmě je ještě několik dalších "výšek", ale tyto jsou základní)
 
KORZET neregistrovaný 22.06.2008 00:07
» reagovat
Myslím že většina dnešních \"korzetů\" degraduje význam slova KORZET až úplně na dno!Označení KORZET by se mělo používat jen pro opravdové pevné vyztužené,vysoké šněrovací korzety ve kterých se člověk nemůže ani nadechnout!
 Navigace

předchozí slovo: » korzeka
následující slovo: » korzo, korso
slovo se nachází na stránce: K:116
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz