Pojem skreč

Slovo:

skreč


Význam:

• zrušení výsledku sportovního utkání pro porušení pravidel

• vzdání se bez boje, např. z důvodu zraněníGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova

Komentáře ke slovu skreč


 
» přidat nový komentář

Roman Dvořák neregistrovaný 24.05.2016 10:43
» reagovat
Souhlas s panem Jiřím Březinou!!
Nevím jak by se ti anonyme líbilo kdyby si tvoje příjmení dejme tomu např. Jonáš... angličtináři vyslovovali DŽO-NES nebo chytřejší z nich DŽO-NAS.
Jestli chce někdo používat výrazy (slovíčka) z AJ, tak ať respektuje a dodržuje jejich výslovnost.
 
>   neregistrovaný 19.04.2017 13:39
» reagovat
  Uvádět vlastní jméno (osobní jméno)jako argument proti předmětnému slovesu je meliorativně řečeno velmi nevhodné až výrazně hloupé.
A jenom okrajově, přesně Vaše příjmení také žádný Angličan nikdy nevysloví se správnou českou fonetikou, možná ani po ročním každodenním tréninku :)
   
>>   neregistrovaný 19.04.2017 13:43
» reagovat
   ...omlouvám se, samozřejmě podstatnému jménu, zkrátka standardnímu slovnímu druhu.
    
Skreč - etymologie? Jiří Březina 06.07.2011 17:59
» reagovat
Z čeho slovo "skreč" (asi z angličtiny?) pochází? Angl. slovo "scratch" by se tak přibližně vyslovovalo. To ale znamená "škrtnout". Tahle fonetika je hrůza, ukazuje barbarství a neznalost jazyků... Tak se čeština blíží ruštině, která taky znásilňuje cizí slova k nepoznání.
 
> reakce na údajné "barbarství" neregistrovaný 22.01.2013 12:04
» reagovat
  Hloupost, naopak to ukazuje, že čeština má při přejímání cizích slov přednost, a proto se toto slovo přizpůsobuje našemu fonetickému systému. Nejedná se tedy o znásilnění slov ale o běžný a normativní způsob přejímání. Vypadá to rozhodně lépe než "scratchovat", což by opravdu byla spatlanina.
   
>> fonetická transkripce JE barbarství Jiří Březina 22.01.2013 18:20
» reagovat
   Hloupost není na mé straně, pane neregistrovaný anonyme. Barbar je ten, kdo neumí cizí jazyky, krade jejich slova a foneticky je přepisuje. Užívám Pravidla českého pravopisu s roku 1941, protože se vyznačují největší tolerancí k cizím jazykům. Pan anonym nemá o "normativnosti" ani tušení.
    
>>> opravdu? neregistrovaný 03.02.2013 21:04
» reagovat
    Jazyk je fenomén, který se neustále vyvíjí a tudíž obměňuje. To znamená, že se přizpůsobuje konkrétnímu, aktuálnímu úzu (jakkoli se ho norma snaží držet na uzdě), jehož jednotlivé projevy postupně přecházejí v normu, respektive jsou jako norma schvalovány. A naopak. Je to naprosto přirozený jev. Pokud s tím nesouhlasíte, máte na to plné právo, ale to je tak vše. Potom je dle mého názoru irelevantní ohánět se Pravidly českého pravopisu z roku 1941, 70 let vývoje je totiž sakra hodně! Myslím si, že tohle není známka netolerance k cizím jazykům ale naopak tolerance k jazyku vlastnímu. Pokud bychom slova přejímali bez jakéhokoli přizpůsobení vlastnostem našeho jazyka, nemluvili bychom tu za chvíli česky ale rovnou anglicky (vzhledem k tomu, že je to moderní lingua franca). Neříkám, že mě těší, že se v češtině neujalo jiné slovo, ryze české, ale alespoň autenticky odráží dobu a okolnosti svého ustálení v češtině. Stará čeština je krásná a je pravda, že se, zvláště v současnosti, čeština vydatně przní autentickými přejímkami z cizích jazyků, nicméně vývoj jazyka nezastavíte. Na závěr se mi zdá vhodné dodat, že snad pro tuto debatu není třeba klást rozčilený důraz na to, že jsem neregistrovaný anonym, nevím, jakou by to zde mělo hrát roli...
     
>>> barbarství neregistrovaný 03.02.2013 21:08
» reagovat
    A možná bych já, anonym, byl na Vašem místě ještě hodně opatrný se svévolným označováním lidí za barbary. Umět cizí jazyk není žádná povinnost, stejně jako hrát si s cizími slovy dle vlastního uvážení není zakázáno. Jsme svobodní lidé a barbarství s tímto nemá nic společného.
     
>>> f neregistrovaný 26.01.2014 12:56
» reagovat
    barbar jste vy, jelikož všechny urážíte a nemáte problém se znásilňováním češtiny anglickými slovíčky. Čím víc se budem snažit náš malý jazyk držet, tím lépe. Chcete snad aby se tu za pár set let mluvilo jak v JAR?
     
no to je jasný neregistrovaný - kája 05.05.2006 21:26
» reagovat
to je při hiphopu!
 


Knihy
  Slovní druhy Slovní druhy
autor: Kupka Petr , kolektiv
Malá velká vodaMalá velká voda
autor: Hauserová Eva
Elektronika 1Elektronika 1
autor: Kesl Jan
Písanka pro 3. třídu 2. dílPísanka pro 3. třídu 2. díl
autor: Potůčková Jana, Potůček Vladimír
Kauzalita činiteleKauzalita činitele
autor: Dvořák Petr

Navigace

předchozí slovo: » skrambler
následující slovo: » skrejpr, scraper
slovo se nachází na stránce: S:59
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2021  --  ABZ.cz