Pojem introvertní

Slovo:

introvertní


Význam:

(příd. psych.) obrácený do vlastního nitra, do sebe samého, uzavřenýGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

melancholik, schizotymní, omnivert, saturace potřeb v rodině, zábavy v mládí, Závady a poruchy adjustace vysokoškoláků, Rodina a její sociální determinace, vůle a diagnostika jejich závad, Přizpůsobovací problematika studentů a studentek, rodina a saturace potřeb, Famile a persona

Komentáře ke slovu introvertní


 
» přidat nový komentář

introvertní dítě? neregistrovaný 13.12.2014 23:23
» reagovat
Mám malou holčičku.2 a půl roku, úmyslně se vyhýbá větším a hlučným kolektivum, nechce spolupracovat, když chodíme do ruzných kroužků a i přes to že třeba určitý cvik, básničku umí tak to dělat nechce.Většinou se drží bokem.Komunikuje jenom se mnou někdy i s manželem a ptám se jestli je tohle náznak introvertního chování, nebo jenom moje neschopnost ji přinutit dělat to co bych chtěla aby dělala.?
 
> Dodatek neregistrovaný 08.04.2021 09:07
» reagovat
  Vím, že se ozývám pozdě, ale tento komentář by se spíš hodil do jiných maminkovských stránek..
Do slovníku cizích slov rozhodně ne.
   
Intovertní dítě neregistrovaný 10.05.2014 20:02
» reagovat
Dobrý den potřebuji poradit se synem je narozen koncem srpna bude mu 6 let a má nastoupit do školy.Teď jsme zjistili že je introvert a doporučují nám odklad.. Jenže on je chytrý ale když má mluvit nemluví některé úkoly vykonává dýl než ostatní.řekly nám že má předem nastavené že selže a proto se nevyjádří..Teď jako rodiče nevíme zda ho do školy poslat ?Nebo radši ne ale aby mu to neublížilo? Děkuji za názory
 
... neregistrovaný 27.05.2012 16:07
» reagovat
Taky jsem introvertka, ale z vlastní zkušenosti vím, že se proti tomu dá aspoň trochu bojovat.. nejde to hned, chce to čas a i určitou snahu.. pokud nevíte o čem se bavit ve společnosti, snažte si to doma nacvičit.. dávejte si otázky sami pro sebe, říkejte si svoje názory klidně i nahlas, když budete třeba sami doma.. opravdu to i pomáhá! Hlavně je důležitý komunikovat. Mějte se fajn.
 
snad pomuže ritmo85 15.03.2012 01:32
» reagovat
http://www.kosmas.cz/knihy/130479/jste-introvert/
Ps: Musíš přemoci svůj strach z neznáma.....musíš zatat všechny své síly a "bojovat".....Musíš mluvit mluvit mluvit....abys otevřel svoji extrovertní část....taky jsem ztratil dlouholetou ženu....
 
>   neregistrovaný 22.02.2018 00:22
» reagovat
  Myslite ze charakteristika introvert je rétoricky v pořádku? Děkuji za nazor
   
pomoc o radu neregistrovaný 09.02.2012 16:18
» reagovat
text...Já jsem velký introvert a sice ne jen díky tomu se mi rozpadá manželství jsem s toho zoufalý a nevím co dělat když se snažím sebevíc tak se nedokážu změnit. Jedině mi pomůže alkohol, ale to není řešení. Nemáte prosím někdo nějaké dobré rady jak uvolnit tok myšlenek a nebát se cokoli říct aniž bych se bál následků. Díky M.S.
 
>   neregistrovaný 06.06.2017 22:41
» reagovat
  psychiatr ˆˆ
   
Introverze neregistrovaný 26.09.2010 21:58
» reagovat
Introverze neni nic co by se melo napravit. Je to cast nas, ale kdo chce muze se zmenit. Ja jsem treba obrovský introvert a libi se mi to, tak jak to je.
 
> Introverze neregistrovaný 26.04.2011 21:40
» reagovat
  Naprosto souhlasím. Intoverti jsou na světě důležití, nikdo z nich by se něměl snažit změnit. Extroverti nejsou víc, ani introverti ne. Každý má svoje pro i proti. Extroverti mají spoustu známých a kamarádů, mají tendenci hodně mluvit, nebýt ale introvertů, neměli by co říkat. Ještě že jim to vždycky nějaký moudrý introvert poradí ve formě umění nebo vynálezu, že?:)
   
to : anděl neregistrovaný 13.06.2008 08:14
» reagovat
...na člověku je až teprve geniální to,že skoro neřekne nic a všichni všechno vědí !!
 
ker maler neregistrovaný 20.04.2008 13:48
» reagovat
Sami sebe neobjevujete, sami sebe tvoříte. Proto se nesnažte zjistit, čím jste, snažte se stát tím, čím chcete být!!!
ale narazime na to,jaci jsme,at zjistujeme nebo ne...tak to proste je..objevujeme se,ale neni dobre u toho zustavat...tvoreni..pravda...Napadlo mne, ze kdyz se zamyslime nad tim,co nebo cim chceme byt..vzdycky proste navazem na to,co uz jsme, a nekdo to nevi treba cely zivot...ale to uz utikam...:-)
 
anděl neregistrovaný 12.03.2008 10:45
» reagovat
Introvert nebude existovat bez extroverta a tak je to se vším.
Stejně tak bílá nebude existovat bez černé. Radost nebude existovat bez smutku nebo zdraví bez nemoci, dobro bez zla, otázka bez odpovědi, chaos bez pořádku nebo světlo bez tmy atd..
V NEPŘÍTOMNOSTI TOHO, CO NENÍ, NEEXISTUJE ANI TO, CO JE.
Jak by se mohla Láska radovat sama ze sebe kdyby neznala Zlo. Nemohla by prožívat a zakoušet to co je protože by neznala nic jiného. Nic nemůže existovat bez svého protikladu. Tohle je alfa a omega. Když jste obkopeni tím, čím nejste, nezapomínejte na to čím jste. A vězte, že to co děláte v nejtěžší chvíli , může být vaším největším vítězstvím. Neboť život, který si vytvoříte, je výpovědí o tom čím jste a čím chcete být. Introvert je stejně důležitý, dokonalý a jedinečný jako extrovert. Jestliže je někdo sám se sebou nespokojený a snaží se přírodu otočit vzhůru nohama, pak se mu to zřejmě nepodaří a bude před sebou tlačit hodně těžké břemeno. Jste to co jste, co si myslíte a děláte. Nikdy nedovolte aby váš život vyjadřoval něco jiného než tu nejkrásnějíš představu, jakou jste si o sobě vytvořili.
Nikdy se nepřetvařujte. Nesnažte se změnit v něco jiného.Bohužel se vám to nebude dařit, protože se vždycky vrátíte ke svému já.
Pokud jste málomluvní tak nemluvte, pokud rádi mluvíte tak mluvte. Jsou to jednoduché počty. Ve skutečnosti jste sami se sebou spokojeni a ani si to neuvědomujete, ale okolní svět po vás požaduje něco jiného. Neexistuje nic správného nebo špatného. Všechno se prostě jen děje ve věčném okamžiku procesu. A tím je nekonečný ŽIVOT. Mohl by vlastně existovat život bez myšlenky? :-) Všechno živé má jediný cíl, a tím je prožívání vrcholného štěstí. Všechno ostatní, o čem přemýšlíte, co říkáte nebo děláte, je závislé na této funkci. Vaše duše nemá nic jiného na práci a nic jiného ani dělat nechce. Je úžasné že tato činnost je nekonečná. Nejhubším tajemstvím je, že život není procesem objevování, nýbrž procesem tvoření. Sami sebe neobjevujete, sami sebe tvoříte. Proto se nesnažte zjistit, čím jste, snažte se stát tím, čím chcete být!!! Proč třeba někdo nerad mluví? Slova jsou ve skutečnosti nejméně účinným prostředkem komunikace, neboť jsou velmi často interpretována nesprávně. Všichni mistři to vědí. A proč je tomu tak? Jsou to pouhé zvuky, které symbolizují pocity, myšlenky a zkušenost. Jsou to symboly. Značky. Insignie. Slova nevyjadřují pravdu. Nejsou skutečností. Slova vám mohou pomoci něco pochopit. Zkušenost vám dovoluje něco poznat. Existují však věci které nemůžeme zakusit a proto tu jsou pocity a také myšlenky. Musíte uznávat a milovat své pocity. Neboť uznávat své pocity znamená uznávat své já.
 
být introvert je výhoda neregistrovaný 05.06.2007 17:00
» reagovat
Ahoj všichni introverti, zkusili jste si už zacvičit jógu? Výborná práce s myslí, mohu vřele doporučit! www.joga.cz D.
 
introvert nad extroverta alebo naopak... neregistrovaný 18.12.2006 20:35
» reagovat
Ľudia, mne to tu pripadá ako anonymné stretnutia krúžku "Som introvert, ale už 2 mesiace abstinujem"
Nie je to ani lepšie ani horšie, že je niekto extrovert alebo introvert. Nikto sa nenarodil ako introvert, ako tu bolo spomínané. Ale ani ako extrovert... Celá táto diskusia mi pripadá zvláštna. Vadrujú sa tu hlavne introverti, zdá sa, akoby sa cítili menejcenní. To isté aj pri slovo extrovert.
Myslím si, ako som už aj napísal, že ani extrovert nie je lepší. Ja sám sa považujem za extrovertného introverta alebo introvertného extroverta a môj názor je, že ľudia by hlavne nemali potláčať svoju prirodzenosť.
 
> co jsem teda já? neregistrovaný 16.02.2007 22:08
» reagovat
  Jsem zmatená. Přítel mi včera řekl,že jsem introvert a zahleděná sama do sebe. Je pravda, že jsem jiná ale neřekla bych, že jsem uzavřená sama do sebe. Jsem společenská, mám ráda lidi kolem sebe, ale mám rády i vlastní klid a pohodu. Můj největší problém je ten, že jsem zhnusena ztoho světa ve kterém žiji. Měla jsem sny jako malá o životě a není to tak. Lidi jsou hnusní, zlý a závistiví. Chybí mi láska, pochopení a tolerance. Bojím se žít abych netrpěla, ale přitom chci strašně žít. Tak jsem teda introvert, nebo jsem švihlá a nemám to v hlevě v pořádku, protože jsem na lidi hodná a snažím se věci řešit rozumně a né sobecky stou myšlenkou, že pro mě to tak je nejlepší.
   
>> co jsem teda ja? neregistrovaný 27.05.2008 11:52
» reagovat
   ahoj zmatena :)popsala jsi zkracene,presto docela detailne i me JA...pro takove nase JA(ktere mnohem komplikovaneji sestavene a pracujici v sobe/vsichni/ nosime)je nejlepsi,se pohybovat v terenu nam vnitrne danem-napr.umime-li malovat(nebo radi malujeme)malujme..citime-li se dobre a uvolnene v prirode-delejme vylety,sportujme(domaci zvirena je tez dobra).hlavne nezkousejme zit zivot nekoho jineho,nebo k vuli necemu jinemu.tento\\\\
    
introvert nad extroverta alebo naopak... neregistrovaný 18.12.2006 20:34
» reagovat
Ľudia, mne to tu pripadá ako anonymné stretnutia krúžku "Som introvert, ale už 2 mesiace abstinujem"
Nie je to ani lepšie ani horšie, že je niekto extrovert alebo introvert. Nikto sa nenarodil ako introvert, ako tu bolo spomínané. Ale ani ako extrovert... Celá táto diskusia mi pripadá zvláštna. Vadrujú sa tu hlavne introverti, zdá sa, akoby sa cítili menejcenní. To isté aj pri slovo extrovert.
Myslím si, ako som už aj napísal, že ani extrovert nie je lepší. Ja sám sa považujem za extrovertného introverta alebo introvertného extroverta a môj názor je, že ľudia by hlavne nemali potláčať svoju prirodzenosť.
 
nedostatek neregistrovaný 13.12.2006 11:38
» reagovat
přílišná uzavřenost je dle mého názoru nedostatek, je to příliš pohodlné, žít si ve vlastní ulitě, kam nikdo nepustíme. Dělejte jak myslíte, já se jí snažím zbavit. Srdečnost a otevřenost beru za kladné vlastnosti a jako opak uzavřenosti (introverce). Tak zdar!
 
baf neregistrovaný 29.08.2006 12:51
» reagovat
když tady čtu do podrobna jaký kdo je, tak zjišťuji, že jsem každý den někdo jiný - dnes jsem sangvinik, včera extrovert a večer bývám občas introvert a o flegmatik jsem taky. Závisí to všechno na náladě a ať mně nikdo netvrdí, že i ten nejsilnější sangvinik občas nevypíná a nenechá svou dušičku vegetit a je z něho melancholik. No a pěkně jsem se do toho zamotala a jsem z toho jelen. Nikdo nebude mít celý život jen ten jeden charakter - lidé se měníííí
 
> anonym neregistrovaný 22.09.2006 20:29
» reagovat
  Bratr je cholerik, kazdy den kazdou hodinou, pokud nespi. Soused je senilni cholerik, kazdy den, kazdou hodinu, pokud nespi. Ja jsem introvert, kazdy den, kazdou hodinu. Byt introvert je jista vyhoda.. podle me zadnej introvert nemuze nekomu lezt do prdele, jako to kupriladu delaji nekteri extroverti :-D
   
> Směšování rozdílného... Comodor W. Falkon 12.12.2007 11:06
» reagovat
  Mno... Tvůj příspěvek je dosti zmatený - především mícháš dva systémy temperamentu dohromady...
Dle temperamentu lze lidi členit na extrovertní-introvertní, nebo na sangviniky-choleriky-melancholiky-flegmatiky...
Chceš-li je propojovat, měla by jsi mít na zřeteli, že extroverzi odpovídají cholerik a sangvinik, introverzi melancholik a flegmatik...
...a také to, že nikdo nemá 100% temperament...
   
byti introvertem.. neregistrovaný 21.08.2006 21:46
» reagovat
Zdravim vespolek.
Po tom co sem se asi pred rokem dovedela co slova introvert nebo extrovert znamenaji..sem sama sebe zaradila mezi introverty. A musim rict.. ze introverti neboli jinak uzavreni lide se nevyskytuji jen tak.. vetsinou na to ma veliky vlyv prostredi ve kterem treba vyrustli.. dle toho vlastne narusta nebo klesa mira uzavreni se vuci okoli...
Jinak receno introvertem se narodit lze.. (podle me).. ale nase okoli rozhoduje o te mire.. v tech lepsich pripadech jsou introverti jen tisi lide ktery se seznamovat dovedou ale kdyz maji jistotu nove kontakty nejak moc nehledaji ale zasadni problem nemaji jen jim pred hlucnou salou plnou lidi vyhovuje vic tiche mistecko pro odpocinek...
Kazdopadne spolecnost muze z introvertu udelat.. lidi kteri se boji vubec do spolecnosti vkrocit maji dusevni a jine problemy.. odmitaji kontakt z okolim a tak dale a tak dale...
byti introvertem neni spatny .)
Fastik - 337-191-019 ICQ..
 
teken neregistrovaný 05.07.2006 14:56
» reagovat
sem taky introvert29, mno nic moc v cizí společnosti, ale když se okoukám, jsem v poho. Našla by se dívka20-26 se stejným problémem? teken.tekan@seznam.cz
 
> anonym neregistrovaný 22.09.2006 20:43
» reagovat
  Nevim jiste, ale od toho jsou tzv. seznamky, jeste lepe chaty :-D
   
Introvertnost neni nemoc neregistrovaný 08.06.2006 20:34
» reagovat
Jsem introvert, ale nemrzi me to, to neni nemoc. Tak nedelejte, ze je to neco spatneho. Sice nemam moc pratel, sice jsem vetsinou sticha, ale o to vic mi to dava moznost premyslet, uvazovat. Pozoruju svet kolem sebe a delam si zavery, nazory, ucim se. To extraverti nepoznaji. Ale samozrejme je potreba se trochu odintrovertovat a to lze, je potreba se jen snazit. A intoverti to maji snazsi prejit k extravertnosti nez naopak.
 
> Bezva! neregistrovaný 21.12.2006 17:04
» reagovat
  Naprosto s Tebou souhlasím...
   
Test Jirky Koubka neregistrovaný 08.06.2006 13:39
» reagovat
čau introverti jaký máte vlastnosti, rychle potřebuju to do testu
 
introvertni neregistrovaný - Karin 25.05.2006 12:14
» reagovat
mela jsem pritele, ktery je takovy . . a zila jsem jen ve lzich . .
 
introvert neregistrovaný - snuk 01.04.2006 14:41
» reagovat
som taky introvert az mam problem nadviazat akukolvek komunikaciu jedinu vec ktoru dokazem riesit je moj dusevny svet padam hlboko do svojho ja a nedokazem uz existovat v realite
 
> introvert Zahradice 06.04.2006 19:28
» reagovat
  nic si z toho nedělej, přijde mi, že v dnešní době je nás takových víc....od reality utíkáme k virtualitě, kterou umíme řešit líp než reálný svět...protože ten je fakt děsnej!!!!
   
>> introvert neregistrovaný - Marek 29.04.2006 20:15
» reagovat
   Dá se s tím bojovat, jsem introvert, ale dokážu už navázat kontakt i s cizí osobou na ulici. Trošku mě štve, že mnoho extrovertů nás má za podivíny, ale přitom jsme normální lidé. Na sobě si všímám, že jak vidím ten svět z venčí, vyznám se třeba v problémech druhých, ale své už řešit nedokážu.
    
>>> introvert neregistrovaný 04.06.2006 15:44
» reagovat
    ahoj, jsem introvert-žena, je mi z toho někdy smutno, moc bych si přála kamaráda
moje t.č.775934949.
     
>>> Je to tak. neregistrovaný 17.08.2006 23:02
» reagovat
    Marku, mas pravdu. Extroverti se divaji na introverty divne. Ale myslim si ze oni nejsou az tak stastni jak se zdaji - ziji podle mne moc chaoticky a nad nicim moc nepremysli, proste ziji.
     
>>> přesně neregistrovaný 03.02.2009 16:44
» reagovat
    přesně, problémy druhých zvládám skvělě, ale své vůbec..
     
> Reakce neregistrovaný 15.09.2007 14:51
» reagovat
  Tak to jsi těžký introvert.To nic neni.To mam taky.Ale je to pěkně hnusný.Pomůžou na to přátelé,1 nebo 2,co tě rozveselí a vtahnou do svého světa nebo přítelkyně trošku podobná,trošku jiná,to pomůže hodně.Jinak hrozí opravdu to,co píšeš a pak Ti z toho může hrábnout.Znám to též.Hezký den.
   Navigace

předchozí slovo: » introvert
následující slovo: » introvertni orientace osobnosti
slovo se nachází na stránce: I:52
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2024  --  ABZ.cz