Pojem hacker

Slovo:

hacker

Výslovnost:
hekr

Upozornění:
vložil uživatel CanisLupus** a ověřil editor

Význam:

• počítačový specialista či programátor s detailními znalostmi fungování systému

• v masmédiích počítačový zločinec a narušitel počítačových sítí, který se ale správně označuje termínem crackerGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova

Knihy

Hacker -- autor: Swallow James
Slovensko 1990 - 1993 -- autor: Hacker Paul
Vpád -- autor: Turovskij Daniil
Hackeři -- autor: Jackson Tom
Slabá místa Windows aneb jak se bránit hackerům -- autor: Zemánek Jakub

Komentáře ke slovu hacker


 
» přidat nový komentář

ŠPatně neregistrovaný 31.10.2013 19:38
» reagovat
Hacker není ten, který je v tomto vysvětlení popisován... Nevím co je to za inteligenta, ale teď jsou i všechno odvozená slova špatně. Hacker je specialista přes sítě a počítače, člověk popisován zde je cracker.
 
hacker neregistrovaný 08.11.2010 09:02
» reagovat
Hackeři jsou počítačoví specialisté či programátoři s detailními znalostmi fungování systému, dokážou ho výborně používat, ale především si ho i upravit podle svých potřeb. V masmédiích se však tento termín začal mylně používat pro počítačové zločince a narušitele počítačových sítí, kteří se správně označují termínem cracker. Dnes jsou oba pojmy často nesprávně zaměňovány a jako pojem blízký původnímu významu se používají také termíny geek, guru, nerd.
V užším významu se slovo hacker často nesprávně používá ve významu průnikář, tedy osoba, která svoji odbornou převahu používá k průniku do systému nebo obecně k získání většího vlivu, než jaký měla předtím. Takoví hackeři své znalosti tají nebo si je vyměňují jen mezi sebou. Obvykle se označují jako "Black hat hackeři". Původní hackeři z velké části přispěli ke zrodu počítačové sítě Internet či hnutí svobodného software, jako např. GNU
 
Chybná definice. neregistrovaný 04.07.2008 19:07
» reagovat
Zde uvedená definice slova hacker sedí více na slovo cracker. Hacker není osoba která škodí, naopak využívá svých znalostí ke zdokonalení systému a hledá chyby za účelem opravy, ne útoku.
 
nabourání se do mailu neregistrovaný 15.01.2007 11:54
» reagovat
mám dotaz :může se někdo nabourat někomu do mailu aniž by veděl počáteční nick ? mám pocit že se mi to stalo. Proto se ptám. Děkuju.
 Navigace

předchozí slovo: » hacienda
následující slovo: » hacking
slovo se nachází na stránce: přidáno-návštěvníky:1239
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz