Pojem demokracie

Slovo:

demokracie


Význam:

• vláda lidu (zvl. vláda většiny)

• státní zřízení, kde vládní moc náleží lidu a je jimi vykonávána přímo nebo zprostředkovaně (prostřednictvím systému zastupitelů, kteří jsou obvykle pravidelně, periodiky a svobodně voleni)

• politický či sociální celek takto řízený

• systém institucí dělby a delegace moci

• obyčejný lid jako hlavní zdroj politické moci

• principy politické a sociální rovnostiGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

demokrat, labourizmus, ostrakizmus, parlamentarizmus, republika, socdem, ultrapravicový, osvícenství, ekonomismus, feuillanti (Fr., zdravá škola, pozice a role ve skupinách, deep democracy (angl.)

Komentáře ke slovu demokracie


 
» přidat nový komentář

  neregistrovaný 16.07.2020 14:01
» reagovat
Přesne tak, žadná demokracie neexistuje nikde.Je to jen nápis na tričku!!Je to nastroj k ovládani a tyranii lidi tim nejhorsim zpusobem,jaky kdy byl použit.Omezovani lidskych prav bude pokracovat az k zavirani tisíců nepohodlných občanů,pod různými názvy smyšlených důvodů,lidi do již leckde připravenych koncentráků.Je to salámový postup ,jak lidi zahnat nekam,kde už ani nebudou mit možnost se bránit.EU je jen radikalni nástroj,jak všechny lidi mít nahoufované,státy nesoběstačné,vše digitální a nejed snadno kdykoliv k naprostému ochromení jednotluvců a jejich celku!!Tomu všemu vládne možná 1%šmejdů,které nejsou veřejně známy a slouži jim zpitomělí posluhovači z řad třeba Pirátů a jiných,kteři svými zvrácenými názory devastují vlastní národ!Zapamatujte si hlavně ty klece.Vůbec jim nezáleži na názorech obyč.mas lidí.A jestli se neproberete,dojde to,že si bez jejich povoleni ani nevytřete zadek!A ještě budete za to dovoleni platit!!!Jen dalekozrací lidé,probuzení pochopi ihned.Buďte tedy analytyky!!!!!
 
  neregistrovaný 02.11.2019 19:43
» reagovat
Demokracie je diktatura menšin. Je to jedna z forem totality.
 
  Anikitos 04.11.2018 16:06
» reagovat
Tzv. demokracie neexistuje. Všechny její napodobeniny neslouží lidu a jsou zcela chaotické. Původní a pravý smysl vlády je, aby sloužila lidu a spravovala jejich záležitosti.

Demokracie je ve skutečnosti buď byrokracií anarchií, ochlokracií, oligarchií a nebo skrytou diktaturou/tyranií. Popř. smšs byrokracie - anarchismu - ochlokracie.
 
  neregistrovaný 29.12.2016 08:09
» reagovat
Nejlepší možná slupka diktatury, podle teorie je to vláda většiny nad menšinou, podle praxe vláda větších peněz nad menšími penězi.
 
... neregistrovaný 16.04.2012 23:27
» reagovat
vláda lidu.Dosud nikdy demokracie nikde zavedena nebyla
 
> Demokracie neregistrovaný 24.04.2014 19:36
» reagovat
  Urcite mate pravdu, najdete mi ale lepsi system :)
   
>>   Anikitos 04.11.2018 16:03
» reagovat
   Monarchie!
    
HAHAHA neregistrovaný 21.05.2011 11:15
» reagovat
DEMOKRACIE ? NEZNAMENA TO NAHODOU UTLACOVANI,OMEZOVANI OSOBNI SVOBODY? MYSLIM ZE ANO. PROTOZE VLADA LIDU NEEXISTUJE,NESMYSL.BLBOST.HOVADINA.
 Navigace

předchozí slovo: » demografie
následující slovo: » demokrat
slovo se nachází na stránce: D:25
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2024  --  ABZ.cz