Pojem psychotik

Slovo:

psychotik


Význam:

člověk trpící psychickou poruchou projevující se těžkými poruchami vnímání, emocí, myšlení i chováníNěkterá související slova

Smyslové vnímání a vědomí člověka

Komentáře ke slovu psychotik


 
» přidat nový komentář

  neregistrovaný 06.09.2020 17:07
» reagovat
Hodně laicky se dá říci, že psychoticky jednající člověk (=psychotik?) se chová, v "běžném" chápání, jako "blázen". Poznáte ho na ulici. Psychopat je něco zcela jiného a s psychotikem nemá nic společného, snad jen to že i psychopatovi může "jebnout" a může se stát psychotikem. Tím ovšem přestane být psychopatem (:-)) So simply, dear Watson.
 
  neregistrovaný 27.10.2014 19:04
» reagovat
Uvedená definice je naprostý nesmysl. Psychotik je duševně nemocný člověk, na rozdíl od psychopata, u kterého se nejedná o nemoc, ale o poruchu osobnosti. Prostě se nechová podle standardního (průměrného) vzorce chování. Četnost výskytu psychotiků je podstatně nižší než psychopatů. Uvádí se, že až 20 % lidí jsou psychopaty. S nadsázkou lze říci, že každý z nás je v určitém ohledu psychopatem.
 
>   neregistrovaný 27.12.2017 13:08
» reagovat
  Chlapče, definice je tu správně. Psychopatie je skutečně zastaralý název pro poruchy osobnosti, ale spíše je spojována s konkrétní poruchou osobnosti (disociální poruchou osobnosti). Přesné zastoupení v populaci není známé, předpokládá se 3 - 6 %. V definici nikdo netvrdí, že psychotik je totéž co psychopat, tak nevím, proč se rozčilujete. Je možné, že v době, kdy jste psal svůj komentář, byla definice jiná. V tom případě s vámi souhlasím. Pokud ne, tak melete úplná hovna. Přeji pěkný den.
   


Knihy
  Příručka ruského debutanta Příručka ruského debutanta
autor: Shteyngart Gary
Sedm zákonůSedm zákonů
autor: Bárta Miroslav
NevěděníNevědění
autor: Kundera Milan

Navigace

předchozí slovo: » psychotický mutismus
následující slovo: » psychotop
slovo se nachází na stránce: P:145
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz