Pojem halucinace

Slovo:

halucinace


Význam:

vidina, přelud, blouzněníGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

aura, citové závady a poruchy, BZ, budivé aminy, iluze, gustatorní halucinace, halucinace olfaktorní, haptické halucinace, akustické halucinace, taktilní halucinace, cenestetické halucinace, symptom specifický, suicidium patické, drogové závislosti, závady a poruchy emotivity (citů, spongiformní encefalopatie, závady a poruchy vědomí, osobnost schizofrenická a se schizotypní poruchou, osobnosti s vážnými poruchami nálady, Smyslové vnímání a vědomí člověka, afekty člověka a jejich zvládání, Osobnost s poruchami základní životní nálady, skupina schizofrenií, hallucinosis organica (lat.), taktilni halucinóza, závislost na alkoholu, psychotické příznaky, EHS zkratka ve zdravotnictví, pyrexiofobie, zolpidem, Pickovy vize, delirium, schizoafektivní porucha manická, delirium tremens, halucinogen, neuróza, pseudosmie, schizofrenie, trip, myšlenkový záraz, organická halucinóza, akoasma, pseudohalucinace, symptomy u schizofrenie, paranoidní schizofrenie, simplexní schizofrenie, psychotická deprese, oneirofrenie, autoskopická halucinace, mikrozoopsie, mánie s psychotickými příznaky, halucinovat, gustace, akoasmata, fotomy, zoopsie, antipsychotika, viscerální halucinace, Fregoliho syndrom, Stendhalův syndrom, progresivní paralýza, gustatické halucinaceKnihy

Konec emocí -- autor: Stejskal Jan
Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti -- autor: Perera Mahendra
Batman Detective Comics 5 - Gothopie -- autor: Layman John , kolektiv
Magonie -- autor: Headleyová Maria Dahvana
Vázací motýlek -- autor: Malý Lukáš

Komentáře ke slovu halucinace


 
» přidat nový komentář

noční halucinace po operaci neregistrovaný - marie 21.12.2005 19:13
» reagovat
Moje 83 letá matka, jinak velmi vitální žena po operaci totál. endoprotézy kyčle trpí v nemocnici nočními halucinacemi, kdy je zcela dezorientovaná, potí se, pak zase zimnice, mrtví ji nohy apod. příznaky. Může toto způsobit injekce Tramalu proti bolesti? Nikdy toto neměla. Nyní však tento stav měla i bez injekce. Prosím o radu. Děkuji.
 
> Re: Tramal Lejny** 01.02.2014 14:55
» reagovat
  Tramal nezpůsobuje přímo tyto problémy, ale může je způsobovat po kolizi v organismu s jinými léčivy. Určitě předejte svému lékaři VŠECHNY informace o lécích, které vaše matka užívá, případně se ještě zmiňte o stravě(kdy, jak, co jí, ...). Může to způsobovat i něco jiného, třeba alergická reakce, nebo reakce fyzikálního původu a Tramal ho podporuje.
Rozhodně bych to sdělil svému lékaři, a pokud ten nic neudělá - máte právo si lékaře vybrat jiného! :). V právech klientů a pacientů to jistě najdete (většinou je najdete přímo v nemocnici na papíře, nebo si je vyžádejte na informacích ;) ).
   Navigace

předchozí slovo: » haltýř
následující slovo: » halucinace olfaktorní
slovo se nachází na stránce: H:6
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2022  --  ABZ.cz