Pojem halucinace

Slovo:

halucinace


Význam:

vidina, přelud, blouzněníGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

toxická psychóza, alkoholická halucinóza, budivé aminy, iluze, halucinace olfaktorní, gustatorní halucinace, BZ, Fatální familiární insomnie, Pickovy vize, oneirofrenie, drogy, spongiformní encefalopatie, Metamfetamin, zolpidem, haptické halucinace, akustické halucinace, perinatální období vývoje, vědomí a jeho závady a poruchy, normální prenatální vývoj a porod, drogové a jiné závislosti dětí, perinatalita, prenatální vývoj a porod, afekty a jejich závady a poruchy, vigilita a její závady a poruchy, cenestetické halucinace, taktilní halucinace, symptom specifický, suicidium patické, percepce a její závady a poruchy, dificility a poruchy vědomí, progresivní paralýza, Stendhalův syndrom, akoasma, organická halucinóza, pseudohalucinace, symptomy u schizofrenie, simplexní schizofrenie, paranoidní schizofrenie, myšlenkový záraz, trip, delirium tremens, delirium, halucinogen, neuróza, schizofrenie, pseudosmie, schizoafektivní porucha manická, psychotická deprese, fotomy, akoasmata, zoopsie, antipsychotika, Fregoliho syndrom, viscerální halucinace, gustace, halucinovat, akutní intoxikace kanaboidy, autoskopická halucinace, akutní intoxikace kokainem, akutní intoxikace halucinogeny, mánie s psychotickými příznaky, mikrozoopsie, auraKnihy

Halucinace -- autor: Sacks Oliver
Uvnitř mé hlavy - Co když jsem si tě vymyslela? -- autor: Zappia Francesca
Vázací motýlek -- autor: Malý Lukáš
Sestry Dietlovy -- autor: Mašek Vojtěch

Komentáře ke slovu halucinace


 
» přidat nový komentář

noční halucinace po operaci neregistrovaný - marie 21.12.2005 19:13
» reagovat
Moje 83 letá matka, jinak velmi vitální žena po operaci totál. endoprotézy kyčle trpí v nemocnici nočními halucinacemi, kdy je zcela dezorientovaná, potí se, pak zase zimnice, mrtví ji nohy apod. příznaky. Může toto způsobit injekce Tramalu proti bolesti? Nikdy toto neměla. Nyní však tento stav měla i bez injekce. Prosím o radu. Děkuji.
 
> Re: Tramal Lejny** 01.02.2014 14:55
» reagovat
  Tramal nezpůsobuje přímo tyto problémy, ale může je způsobovat po kolizi v organismu s jinými léčivy. Určitě předejte svému lékaři VŠECHNY informace o lécích, které vaše matka užívá, případně se ještě zmiňte o stravě(kdy, jak, co jí, ...). Může to způsobovat i něco jiného, třeba alergická reakce, nebo reakce fyzikálního původu a Tramal ho podporuje.
Rozhodně bych to sdělil svému lékaři, a pokud ten nic neudělá - máte právo si lékaře vybrat jiného! :). V právech klientů a pacientů to jistě najdete (většinou je najdete přímo v nemocnici na papíře, nebo si je vyžádejte na informacích ;) ).
   Navigace

předchozí slovo: » haltýř
následující slovo: » halucinace olfaktorní
slovo se nachází na stránce: H:6
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2020  --  ABZ.cz