Pojem edukace

Slovo:

edukace


Význam:

výchova, vzděláníGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

icebreakers games (angl.), icebreaker games (angl.), BI-BI model, sebekultivace, psychoterapie ve zdravotnictví, paliativní péče ve zdravotnictví, charakteristika dětí, senzitivita s intropunitivitou, instructional scaffolding (angl.), parental involment (angl.), lifelong education (angl.), personální profesní potenciál, heterodidakce, Úlehla Josef, Specific Language Impairment (SLI), Determinanty normální osobnosti, envigogika, heautagogika, educational counseling (angl.), behaviorismus a reflexologie, dospívání, hry dětí předškolního věku, pubertální stadium vývoje, výsledky učení (vědomosti, edukace hodnot, hodnocení dětí v mateřských školách, psychologie vyučování a výchovy, determinace chování a prožívání, vývojová etapa puberty, vývojová etapa puberty, genderové problémy člověka, školy podporující zdraví, škola podporující zdraví, agrese a šikana, edukační psychologie, duševní zdraví člověka, rodinná konstelace a rozvoj dětí, novověká psychologie a pedagogika, genderové vlastnosti, rodové (genderové) studie, Agogika, environmentální senzitivita, antropogogika, antikreativní faktory, kulturní genetika, DM (zkr.), kreativní edukace, permanentní edukace, pedocentrismus, amikace, situační metoda, edukace laxní, kontrastní edukace, realizované kurikulum, projektované kurikulum, gerontopedagogika, pedagogická evaluace, tyflopedie, edukace rejekční, pedagogická psychologie, kognitivizace, descholarizace, pragmatická pedagogika, žákovské portfolium, feministická pedagogika, Basil Bernstein (1924-2000), kontrastní výchova, racionální psychoterapie, behaviorální strategie, edukace kreativity, expresivní terapie, Evidence-Based Education, laxní výchova, hyperdominantní výchova, totální komunikace, ekleziogenní neuróza, learning by doing (angl.), interakcionistické teorie evoluce, nonkontaktní edukace, hyperprotektivní výchova, rejekční výchova, geragogika, psychopedieKnihy

Nemocný a chronické onemocnění -- autor: Gurková Elena
Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… -- autor: Jirkovská Alexandra
Edukace osob se zrakovým postižením v osobnostním pojetí -- autor: Röderová Petra
Edukace osob s těžkým postižením a souběžným postižením více vadami -- autor: Opatřilová Dagmar
Edukace řídících dovedností -- autor: Mužík Jaroslav

Komentáře ke slovu edukace


 
» přidat nový komentář

nick: prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. edit 17.09.2019 20:24
» reagovat
Edukace (vyučování či vzdělávání a výchova) je intencionální (záměrné, cílevědomé) a systematické působení např. učitele, vychovatele, vedoucího pracovníka i rodičů na děti i dospělé osoby s cílem vštípit jim určité vědomosti, dovednosti a návyky, formovat přitom i jeho způsoby chování a prožívání i charakterové vlastnosti. Problematikou edukace se zabývá např. pedagogika, didaktika, edukační psychologie, tj. pedagogická psychologie, resp. psychologie vyučování a výchovy.
 
ubohost neregistrovaný 05.06.2019 09:08
» reagovat
Je to ubohost ,když se někdo snaží dát najevo jak je vzdělaný,odborný a zahazuje česká slova používáním nic neříkajících deb---- názvů !!!
 
> Jazyk neregistrovaný 12.08.2019 12:37
» reagovat
  Jazyk není nějaký rigidní neměnící se soubor omezeného počtu slov s jednotným původem.

Naopak je neustále se vyvíjejícím a měnícím se a to jednak tím že jsou vymýšlena zcela nová slova, vcházejí do užívání stará slova nebo jsou přebírána slova z cizích jazyků.

Zrovna "Edukace" je původem z latiny a Čeština má z latiny vypůjčeno poměrně dost velkou zásobu slov jež standardně už dnes považujeme za ryze "Česká"
   
  neregistrovaný 25.05.2015 11:23
» reagovat
vyucovani, vyuka...
 
  neregistrovaný 23.02.2014 12:42
» reagovat
kdybychom měli dobré základní vzdělání, trochu hrdosti a hlavně národní hrdost nemuseli bychom se edukovat, čekovat a jiné zkomoleniny, kterým stejně většina národa nerozumí. Ani ti, kteří je používají to neumí.
 
>   neregistrovaný 30.10.2018 23:13
» reagovat
  velmi dobře jste to napsal
   
. neregistrovaný 31.01.2013 22:56
» reagovat
výchova, vzdělání
 
upřesnění neregistrovaný 07.01.2008 21:50
» reagovat
výchova, výuka
 Navigace

předchozí slovo: » edukabilita
následující slovo: » edukace ambiciozní
slovo se nachází na stránce: E:2
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2020  --  ABZ.cz