Pojem edukace

Slovo:

edukace


Význam:

výchova, vzděláníGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

Úvod do behaviorismu, Úvod do pedagogické psychologie, teorie vývoje a utváření osobnosti, challenging pupil, biologické formativní vlivy, role a pozice dítěte mezi sourozenci, předmět psychologie duševního vývoje, vývoj, zdravá škola, instructional scaffolding (angl.), icebreakers games (angl.), envigogika, heautagogika, educational counseling (angl.), Determinanty normální osobnosti, lifelong education (angl.), parental involment (angl.), icebreaker games (angl.), BI-BI model, sebekultivace, předmět pedagogické psychologie, Blížkovský Bohumír, Edukativní determinanty psychiky, poznávací vývoj dětí podle J. Piageta, hodnotové orientace (typy), Etický a morální charakter, determinanty psychiky a osobnosti, mmorodinné a mimoškolní prostředí, Úvod do patopsychologie, mobilita, psychologické poradenství ve školství, vrozené závady a poruchy, vývoj kognitivity dětí, burnout- stav osobnostního vyhoření, charakter a jeho utváření, výchova tvořivosti, Vaněk Jan, prevence, Úvod do duchovědné psychologie, edukativní, mravní výchova ve společnosti, Filozofie, Specific Language Impairment (SLI), personální profesní potenciál, permanentní edukace, kreativní edukace, antropogogika, antikreativní faktory, situační metoda, amikace, pragmatická pedagogika, descholarizace, pedocentrismus, kulturní genetika, edukace laxní, pedagogická evaluace, realizované kurikulum, projektované kurikulum, gerontopedagogika, tyflopedie, kognitivizace, kontrastní edukace, edukace rejekční, pedagogická psychologie, learning by doing (angl.), ekleziogenní neuróza, Evidence-Based Education, behaviorální strategie, racionální psychoterapie, žákovské portfolium, expresivní terapie, environmentální senzitivita, heterodidakce, Úlehla Josef, Agogika, feministická pedagogika, Basil Bernstein (1924-2000), geragogika, nonkontaktní edukace, interakcionistické teorie evoluce, totální komunikace, rejekční výchova, hyperprotektivní výchova, kontrastní výchova, laxní výchova, hyperdominantní výchova, psychopedieKnihy

Nemocný a chronické onemocnění -- autor: Gurková Elena
Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… -- autor: Jirkovská Alexandra
Edukace osob se zrakovým postižením v osobnostním pojetí -- autor: Röderová Petra
Edukace řídících dovedností -- autor: Mužík Jaroslav
Muzikoterapie a edukace -- autor: Beníčková Marie

Komentáře ke slovu edukace


 
» přidat nový komentář

nick: prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. edit 17.09.2019 20:24
» reagovat
Edukace (vyučování či vzdělávání a výchova) je intencionální (záměrné, cílevědomé) a systematické působení např. učitele, vychovatele, vedoucího pracovníka i rodičů na děti i dospělé osoby s cílem vštípit jim určité vědomosti, dovednosti a návyky, formovat přitom i jeho způsoby chování a prožívání i charakterové vlastnosti. Problematikou edukace se zabývá např. pedagogika, didaktika, edukační psychologie, tj. pedagogická psychologie, resp. psychologie vyučování a výchovy.
 
>   neregistrovaný 24.06.2020 13:23
» reagovat
  my máme už i edukovaná muzea s edukačním programem a edukačním zaměřením a edukovanými pracovníky.
   
ubohost neregistrovaný 05.06.2019 09:08
» reagovat
Je to ubohost ,když se někdo snaží dát najevo jak je vzdělaný,odborný a zahazuje česká slova používáním nic neříkajících deb---- názvů !!!
 
> Jazyk neregistrovaný 12.08.2019 12:37
» reagovat
  Jazyk není nějaký rigidní neměnící se soubor omezeného počtu slov s jednotným původem.

Naopak je neustále se vyvíjejícím a měnícím se a to jednak tím že jsou vymýšlena zcela nová slova, vcházejí do užívání stará slova nebo jsou přebírána slova z cizích jazyků.

Zrovna "Edukace" je původem z latiny a Čeština má z latiny vypůjčeno poměrně dost velkou zásobu slov jež standardně už dnes považujeme za ryze "Česká"
   
  neregistrovaný 25.05.2015 11:23
» reagovat
vyucovani, vyuka...
 
  neregistrovaný 23.02.2014 12:42
» reagovat
kdybychom měli dobré základní vzdělání, trochu hrdosti a hlavně národní hrdost nemuseli bychom se edukovat, čekovat a jiné zkomoleniny, kterým stejně většina národa nerozumí. Ani ti, kteří je používají to neumí.
 
>   neregistrovaný 30.10.2018 23:13
» reagovat
  velmi dobře jste to napsal
   
. neregistrovaný 31.01.2013 22:56
» reagovat
výchova, vzdělání
 
upřesnění neregistrovaný 07.01.2008 21:50
» reagovat
výchova, výuka
 Navigace

předchozí slovo: » edukabilita
následující slovo: » edukace ambiciozní
slovo se nachází na stránce: E:2
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2021  --  ABZ.cz