Pojem edukace

Slovo:

edukace


Význam:

výchova, vzděláníGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

lifelong education (angl.), envigogika, heautagogika, parental involment (angl.), sebekultivace, icebreakers games (angl.), icebreaker games (angl.), BI-BI model, educational counseling (angl.), Determinanty normální osobnosti, environmentální senzitivita, edukace kreativity, expresivní terapie, Agogika, Úlehla Josef, Specific Language Impairment (SLI), personální profesní potenciál, heterodidakce, psychoterapie ve zdravotnictví, paliativní péče ve zdravotnictví, genderové vlastnosti, rodové (genderové) studie, rodinná konstelace a rozvoj dětí, novověká psychologie a pedagogika, školy podporující zdraví, edukace hodnot, První česká školská psychologická poradna a klinika, genderové problémy člověka, duševní zdraví člověka, škola podporující zdraví, charakteristika dětí, senzitivita s intropunitivitou, instructional scaffolding (angl.), behaviorismus a reflexologie, dospívání, agrese a šikana, edukační psychologie, Evidence-Based Education, behaviorální strategie, kulturní genetika, DM (zkr.), edukace laxní, antikreativní faktory, antropogogika, situační metoda, permanentní edukace, kreativní edukace, kontrastní edukace, edukace rejekční, realizované kurikulum, projektované kurikulum, gerontopedagogika, pedagogická evaluace, tyflopedie, pedagogická psychologie, kognitivizace, amikace, pedocentrismus, laxní výchova, hyperdominantní výchova, hyperprotektivní výchova, kontrastní výchova, Basil Bernstein (1924-2000), racionální psychoterapie, žákovské portfolium, feministická pedagogika, rejekční výchova, geragogika, learning by doing (angl.), pragmatická pedagogika, descholarizace, ekleziogenní neuróza, totální komunikace, nonkontaktní edukace, interakcionistické teorie evoluce, psychopedieKnihy

Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… -- autor: Jirkovská Alexandra
Nemocný a chronické onemocnění -- autor: Gurková Elena
Edukace osob se zrakovým postižením v osobnostním pojetí -- autor: Röderová Petra
Edukace řídících dovedností -- autor: Mužík Jaroslav
Muzikoterapie a edukace -- autor: Beníčková Marie

Komentáře ke slovu edukace


 
» přidat nový komentář

nick: prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. edit 17.09.2019 20:24
» reagovat
Edukace (vyučování či vzdělávání a výchova) je intencionální (záměrné, cílevědomé) a systematické působení např. učitele, vychovatele, vedoucího pracovníka i rodičů na děti i dospělé osoby s cílem vštípit jim určité vědomosti, dovednosti a návyky, formovat přitom i jeho způsoby chování a prožívání i charakterové vlastnosti. Problematikou edukace se zabývá např. pedagogika, didaktika, edukační psychologie, tj. pedagogická psychologie, resp. psychologie vyučování a výchovy.
 
ubohost neregistrovaný 05.06.2019 09:08
» reagovat
Je to ubohost ,když se někdo snaží dát najevo jak je vzdělaný,odborný a zahazuje česká slova používáním nic neříkajících deb---- názvů !!!
 
> Jazyk neregistrovaný 12.08.2019 12:37
» reagovat
  Jazyk není nějaký rigidní neměnící se soubor omezeného počtu slov s jednotným původem.

Naopak je neustále se vyvíjejícím a měnícím se a to jednak tím že jsou vymýšlena zcela nová slova, vcházejí do užívání stará slova nebo jsou přebírána slova z cizích jazyků.

Zrovna "Edukace" je původem z latiny a Čeština má z latiny vypůjčeno poměrně dost velkou zásobu slov jež standardně už dnes považujeme za ryze "Česká"
   
  neregistrovaný 25.05.2015 11:23
» reagovat
vyucovani, vyuka...
 
  neregistrovaný 23.02.2014 12:42
» reagovat
kdybychom měli dobré základní vzdělání, trochu hrdosti a hlavně národní hrdost nemuseli bychom se edukovat, čekovat a jiné zkomoleniny, kterým stejně většina národa nerozumí. Ani ti, kteří je používají to neumí.
 
>   neregistrovaný 30.10.2018 23:13
» reagovat
  velmi dobře jste to napsal
   
. neregistrovaný 31.01.2013 22:56
» reagovat
výchova, vzdělání
 
upřesnění neregistrovaný 07.01.2008 21:50
» reagovat
výchova, výuka
 Navigace

předchozí slovo: » edukabilita
následující slovo: » edukace ambiciozní
slovo se nachází na stránce: E:2
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2019  --  ABZ.cz