Pojem diskuze

Slovo:

diskuze, diskuse

Výslovnost:
dyskuse

Upozornění:
vložil uživatel JosefZ**** a ověřil editor

Význam:

• rozprava, výměna a obhajoba názorů, debata

• rozbor, úvaha o možnosti řešení úlohy vzhledem k daným podmínkámGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

aktivizační metody, flame war, dialogické verbální metody, disputatio (lat.), focus groups, digitální demence, diskutabilnost, Freud Sigmund (1856-1939) a jeho vývojová teorie, EAV zkratka, zákon identity (totožnosti) logického myšlení, storming v týmu, typologie učitelů podle Kurta Lewina, facilitátor, xixi, moderátor, oponentura, moderace, eristika, debata, platforma, polemika, nick, diskutovat, tolerantní, subjekt, brainstormingKnihy

Rodina - světlo v temnotě světa -- autor: Ambros Pavel
Podoby československé normalizace
Gottwaldovy milosti -- autor: Pejčoch Ivo

Komentáře ke slovu diskuze, diskuse


 
» přidat nový komentář

Hezká slovní a intelektuální potyčka neregistrovaný 05.02.2018 16:07
» reagovat
Moc hezká debata, ale autor, který je proti variantě "diskuze" zapomněl na jednu podstatnou věc - psaní cizích, někdy ale i domácích slov, podléhá procesu sjednocování psané podoby se zvukovou. Tento proces jde vstříc širokým vrstvám uživatelů, kteří nejsou tak vzdělanostně a intelektuálně vybaveni, ale psát musí. Kdo dnes píše "president", "fysika" a "filosofie"?
 
Response neregistrovaný 14.06.2017 16:56
» reagovat
Ale pane kolego...přeci responsujeme nad hypotetickou vlastností elementární mluvy. Pokud jde o jazyk ČESKÝ, "diskuse" v pravém smyslu slova sahá dál do enokritické minulosti. Z tohoto důvodu je správně "diskuse", nikoliv snad "diskuze" jako synteticky neúplný tvar krebetiálního významu z dob minulých. Jakkoliv se zdá býti, a teď myslím z hlediska enterciálního, slovotvar s "Z" v některých směrech post-intelektualistické roviny vyhovující, naprosto odlišně tomu tak není.
 
>   neregistrovaný 23.01.2018 18:54
» reagovat
  a řikal jste to primářovi?
   
Diskuse vs. diskuze neregistrovaný 07.01.2017 02:07
» reagovat
Čeština má jasně definované přechylování souhlásek. Pokud píšete "diskuze", musíte "diskudovat". Když vás posedne Eros, máte erotické představy, ale když erodují, je to jejich eroze. Pravidla - nepravidla. Kdo je psal, moc nepřemýšlel. Erotoval.
 Navigace

předchozí slovo: » diskutovat
následující slovo: » diskvalifikace
slovo se nachází na stránce: přidáno-návštěvníky:615
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2019  --  ABZ.cz