Pojem diskuze

Slovo:

diskuze, diskuse

Výslovnost:
dyskuse

Upozornění:
vložil uživatel JosefZ**** a ověřil editor

Význam:

• rozprava, výměna a obhajoba názorů, debata

• rozbor, úvaha o možnosti řešení úlohy vzhledem k daným podmínkámGenerovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slovaNěkterá související slova

aktivizační metody, flame war, dialogické verbální metody, disputatio (lat.), focus groups, diskutabilnost, typologie učitelů podle Kurta Lewina, EAV zkratka, Freud Sigmund (1856-1939) a jeho vývojová teorie, zákon identity (totožnosti) logického myšlení, storming v týmu, facilitátor, xixi, moderátor, oponentura, moderace, eristika, debata, platforma, polemika, nick, diskutovat, tolerantní, subjekt, brainstormingKnihy

Podoby československé normalizace
Rodina - světlo v temnotě světa -- autor: Ambros Pavel
Fotografie -- autor: Foltýn Jiří

Komentáře ke slovu diskuze, diskuse


 
» přidat nový komentář

Hezká slovní a intelektuální potyčka neregistrovaný 05.02.2018 16:07
» reagovat
Moc hezká debata, ale autor, který je proti variantě "diskuze" zapomněl na jednu podstatnou věc - psaní cizích, někdy ale i domácích slov, podléhá procesu sjednocování psané podoby se zvukovou. Tento proces jde vstříc širokým vrstvám uživatelů, kteří nejsou tak vzdělanostně a intelektuálně vybaveni, ale psát musí. Kdo dnes píše "president", "fysika" a "filosofie"?
 
Response neregistrovaný 14.06.2017 16:56
» reagovat
Ale pane kolego...přeci responsujeme nad hypotetickou vlastností elementární mluvy. Pokud jde o jazyk ČESKÝ, "diskuse" v pravém smyslu slova sahá dál do enokritické minulosti. Z tohoto důvodu je správně "diskuse", nikoliv snad "diskuze" jako synteticky neúplný tvar krebetiálního významu z dob minulých. Jakkoliv se zdá býti, a teď myslím z hlediska enterciálního, slovotvar s "Z" v některých směrech post-intelektualistické roviny vyhovující, naprosto odlišně tomu tak není.
 
>   neregistrovaný 23.01.2018 18:54
» reagovat
  a řikal jste to primářovi?
   
Diskuse vs. diskuze neregistrovaný 07.01.2017 02:07
» reagovat
Čeština má jasně definované přechylování souhlásek. Pokud píšete "diskuze", musíte "diskudovat". Když vás posedne Eros, máte erotické představy, ale když erodují, je to jejich eroze. Pravidla - nepravidla. Kdo je psal, moc nepřemýšlel. Erotoval.
 Navigace

předchozí slovo: » diskutovat
následující slovo: » diskvalifikace
slovo se nachází na stránce: přidáno-návštěvníky:601
krok zpět: » zpět
hledat jiné cizí slovo: » hledání
upravit (opravit) toto slovo: » upravit
přidat do slovníku nové slovo: » přidat

hledat - slovník - pro webmastery - o slovníku - kontakt
scs.abz.cz  --  web © 2005-2018  --  ABZ.cz